SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Zamiana ćwiczeń w treningu góra dół

Wysłana -
Witam. Wróciłem do siłowni po 3 miesięcznej przerwie. Wcześniej swój trening opierałem na splicie ponieważ po prostu dawał mi najwięcej frajdy i dobrze go czułem. Po tej właśnie przerwie chciałem spróbować czegoś nowego i zastanawiałem się nad treningiem góra/dół. Po wpisaniu tego zagadnienia w internet natknałem się na plan na tej oto stronie: link
Plan mi się podoba i chciałbym go wdrążyć w życie jednakże mam od w sumie dłuższego bardzo czasu problemy z kręgosłupem,biodrami. Ogólnie moja mobilność jeśli chodzi o siad ze sztangą nie istnieje więc nie jestem w stanie wykonywać tego ćwiczenia, a "zginanie nóg, leżąc na brzuchu (maszyna)" odpada ze względu na brak takowej na mojej siłowni. I tutaj rodzi się moje pytanie, czym zastąpić te ćwiczenia? Siady jedynie mogę robić na suwnicy (ktorej nie jestem fanem) bądź z ketlem. Liczę na odpowiedź i pozdrawiam.

ps; martwy też raczej odpada z tych samych względów co przysiad (rehabilitacja w toku jednakze jeszcze nie jestem w stanie wykonywac tych cwiczen)

Zmieniony przez - write w dniu 2018-04-07 12:58:52
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
przysiad z jedną nogą na ławce i żuraw
Wysłana -
I robić przysiad z jedno noga na ławce np w serii 5 powtórzeń jakimś większym obciążeniem? Czy to ćwiczenie raczej powinno się robić w większej ilości powtórzeń a mniejszym ciężarem?
Wysłana -
w tym ćwiczeniu skupiłbym się raczej na technice i robił po 8-12 powtórzeń
Wysłana -
A przy kłopotach kolesia dla którego siad nie istnieje, ma kłopoty wszelakie tu z tym tu z tamtym weźmiesz odpowiedzialność za doradzanie w jaki sposób ma robić siady i jeszcze doradzać żurawia, który mu dowali na lędźwiowy kręgosłupa? (Pytanie retoryczne)
Wysłana -
wiesz co to jest siad bułgarski?
Wysłana -
Bułgarski, niech pomyśle... "nie ma takiego miasta jak Londyn jest tylko Lądek zdrój"... cytat (nie mój) - "przysiad z jedną nogą na ławce i żuraw"
Wysłana -
aha...
Wysłana -
Czyżby argumenty się wyczerpały? życzę powodzenia w doradzaniu kolesiowi z kłopotem z kręgosłupem (o którym to kłopocie nic nie wiesz). Wiesz lepiej co i jak. Tez się leczę przez neta ;) i słucham rad co mi w maglu pani Frania powiedziała ;)
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź