SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zamówienie u Marbo-sport wiodącej firmy produkojacej sprzęt na rynek polski!!!!!!!!!!

temat działu:

Biuro Obsługi Klienta

Ilość wyświetleń tematu: 4725

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez MS-Michal z działu Marbo.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 408
Witam

Już jakiś czas jestem zarejestrowany na forum i uważam ze jest to jedno z najlepszych jak i nie najlepsze poczytne forum.

Moja Historię z zamówieniem od firmy marbo, zaczyna się w momencie gdy zamknięto moją siłownie w wioseczce na czas letni!!!! totalna porażka.. 24-06-2011 coś trzeba było wykombinować niestety nie posiadałem gotówki w takie ilość postanowiłem wziętość na raty żagiel. sprawdzałem szukałem na początku myślałem o firmie kelton miła obsługa i pomoc od reki pani sama zemną się kontaktowała składała propozycje konfiguracji sprzętu i tp, lecz po uzyskani juz korzystnej konfiguracji okazało się że muszę dopłacić 1/3 wartości sprzętu co się nie kalkulował limit kasowy przekroczony.

Szkoda bo sprzęt świetny może następnym razem .

Tak więc wybrałem Marbo zarejestrowałem się na stronie, ułożyłem konfiguracje sprzętu przeczytałem 2 razy co wybieram:

* - 1 x 2011 / Ławka wielofunkcyjna wzmocniona MH-L008
* - 1 x 2011 / Stojaki pod sztangę regulowane (2 sztuki) MH-S001
* - 1 x 2011 / Niskie stojaki pod modlitewnik MH-S005
* - 1 x Poręcz stacjonarna MH-U001
* - 1 x Wyciąg stacjonarny górny i dolny MH-W006
* - 1 x Drążek do ściany (4 chwyty) MH-D003
* - 1 x 2011 / Stojak na obciążenie 200KG MH-S006
* - 1 x 2011 / Ławka skośna do brzuszków MH-L001
* - 1 x Hartowane gryfy pod hantle 40cm na zaciski śrubowe MW-G40s
* - 1 x Hartowany gryf prosty 180cm na zaciski śrubowe MW-G180s
* - 1 x Zestaw 4 gryfy hartowane 28mm na zaciski śrubowe
* - 2 x Obciążenie żeliwne 20 kg MW-O20
* - 2 x Obciążenie żeliwne 15 kg MW-O15
* - 4 x Obciążenie żeliwne 10 kg MW-O10
* - 8 x Obciążenie żeliwne 2,5 kg MW-O2,5
* - 8 x Obciążenie żeliwne 5 kg MW-O5
* - 10 x Obciążenie żeliwne 1 kg MW-O1
* - 1 x 2011 / Ławka regulowana ze zintegrowanymi stojakami MH-L007
* - 1 x 2011 / Ławka Scotta ( modlitewnik ) MH-L005
* - 1 x Zestaw 6 drążków do wyciągu MH-C001-C006


Po zaznajomiwszy się z wszystkim trafiła mnie miła niespodzianka dowóz sprzętu gratis WOW8 po wyżej 2koła za zamówienie.

I tu zaczęła się moja przeprawa mianowicie czekałem na link od sprzedających tydzień czekania w końcu jest wypełniłem wszystko przesłałem dalej nic czekam, nie będę Waz zamęczał, przepychanka trwała około 3 tygodni zanim dostałem potwierdzenie.

oka jest wszystko 10 sierpnia otrzymałem wpłaty od żagla czyli za sprzęt zostało zapłacone dostali kaskę. czekam dalej moja cierpliwość powoli się kończy dzwonie już nawet z pracy i nie mogę się dodzwonić piszę e-maile ta sama odpowiedź mają dużo zamówień muszę czekać...... ok czkam w końcu dodzwoniłem się i niemiła niespodzianka Pani naskoczyła na mnie że jestem natrętny że ciągle UPOMINAM SIĘ O SWÓJ SPRZĘT !!! za który Ona dostała juz wypłatę..... i mam czekać sprzęt będzie w poniedziałek 17-08-2011 czekam no to już zacieram łapki , robię wylewkę pod nową podłogę stwierdziłem że stara jest krzywa a co mi tam.

Nastał poniedziałek, wtorek nic... a przypomnę że sprzęt miał być dostarczony 6 dni po dokonaniu wpłaty na konto, żagiel zapłacił w ja czekam.

Pisze e-maila i ku mojemu zdziwieniu jest odpowiedz Pani Ola albo Ania, wysyłka będzie w następny pośniedziałem. Suma summarum dostałem sprzęt.........

Ale okazało się ze z***ałem adres dostawy i doszło to na mój stary. Moja dobra sąsiadka odebrała pokwitowała jest ok byłem w pracy zostawili mnie na drugą zmianę .....

Wracam sprawdzam paczki po, nocce i rance około 17-18 składam sprzęt z kumplem otwieram paczki i składam .

Co sie okazało:

Niema Poręcz stacjonarna MH-U001

Niema Ławki Scotta ( modlitewnik ) MH-L005

W Ławce regulowana ze zintegrowanymi stojakami MH-L007 niema poprzeczki podpierającej i profile wyciągane są za długie także nie daję się ściągną nawet sztangi bo dostajesz ją palcami (ja chłop 2m mam problem).

W wyciągu MH-W006który tak naprawdę nie jest nim - brak podwójnego krążka pośrodku rozprowadzającego linki, brak instrukcji obsługi

Napisałem e-maila dostałem z opisem czego mi brakuje i jak wyglądał sprzęt, spawy nie oszlifowane wióry po wierceniach nie usunięte i rdza na nich itp.Tego samego dnia e-mail:

Witam
Przede wszystkim zacznę od tego, że brakujące elementy zostaną dosłane - do końca tygodnia nastąpi wysyłka.
Co do Pana sugestii na temat wykonania sprzętu - dziękuję za informację, na pewno kierownik produkcji się o tym dowie.
Na bieżąco wprowadzamy udoskonalenia i nieustannie pracujemy nad jakością wyrobów, dlatego mam nadzieję, że podobne sytuacje
nie będą się powtarzały w przyszłości.
Pozdrawiam, Ania


Za dwa dni brakująca ławkę i poręcze jak i części do wyciągu, poprzeczka którą dostałem jest nie od tego modelu ok zrobię własną bazując na tej. oraz lakoniczną

I tu zaczyna się mój drugi problem z***ałem wylewkę podłogi i cała popękała tak że nie da się jej połatać..... głąb zamiast polewać ją to zostawiłem... moja wina nie zaprzeczanie.

Czyli nie mam gdzie ustawić sprzętu.....
to spakowałem do pudełek i czekam.

Nie czekałem długo 2-3 dni, przewiozłem do kumpla rozkładamy ale teraz zabrałem kartę zamówieni, odpalamy kompa i sprawdzamy jak poskładać ten feralny wyciąg....

Co się okazuje TO NIE JEST TEN WYCIĄG KTÓRY ZAMAWIAŁEM!!!!!!!!!!!

Dostałem jakiś wyciąg przykręcany dościgany anie stacjonarny taki jak chciałem żeby go nie przykręcać do ściany.....

i jeszcze brak części i jednej linki...

To już jest apogeum i zakrawa na śmiech napisałem e-maila:

Witam.

Wczorajszego dnia poskładałem całkowicie sprzęt ( brak możliwości ustawiania)

Zorientowałem się iż otrzymałem nie tan wyciąg!!

Powinienem otrzymać wyciąg MH-W006 a otrzymałem jakiś inny którego niema nawet w waszej ofercie!!
widać go jedynie na obrazku w kategorii wyciągi.

Jak i belka do ławki MH-L007 jest za krótka oraz podpory wyciągane są za długi tak że nie chowają się w profil co nie pozwala ściągnąć nawet sztangi z ławki leżąc chyba że ktoś ma 2.30 wzrostu.

Proszę o szybka odpowiedź, najbardziej zależy mi na wyciągu z resztą sobie poradzę.



Pozdrawiam


Oczy wiece odpowiedz, proszę przysłać zdjęcia, co zrobiłem i co się okazło 3 godziny pózniej:

Witam serdecznie
Wyciąg który Pan zamówił to jest właśnie ten który Pan dostał, teraz od września zmieniliśmy jego konstrukcję ale w momencie kiedy Pan go kupił tego nowego nie mieliśmy jeszcze w sprzedaży proszę w wyszukiwarkę wpisać sobie symbol tego wyciągu i znajdzie Pan prezentacje tego starszego modelu
Pozdrawiam serdecznie,
Ola


Tylko że to nie jest starszy model!!!!! to jest całkiem inny wyciąg mocowany do ściany!!!!!!! A ja zamawiałem świadomie Stacjonarny!!!!!! na stronie są 2 z dodatkowymi drążkami i bez wiozłem bez i dodałem komplet 6 do zamówieni co zresztą widać.

Odpisałem e-maila że nie zgadzam się z tym oczywiście i czekam
weekend w końcu muszę zaczekać pewnie do poniedziałku.

A wy drodzy użytkownicy co Sądzicie o tym?

Proszę o wypowiedzi w postach, tylko proszę o jedno o kulturę wypowiedzi, bez ubliżania.

Pozdrawiam ELBE12
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2209 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9570
Cieszę się, że udało mi się wytłumaczyć dlaczego wyciąg różni się od tego ze strony - tamten nie miał w tytule 2011 :).

Proszę jeszcze o podanie numeru zamówienia oraz naklejki Kontroli Jakości ławki ( biała naklejka KJ z numerem 1-8 ).

W razie skarg, zażaleń proszę pisać bezpośrednio do mnie: [email protected], gdyz nie zawsze o wszystkim się dowiem aym mógł pomóc.

Pozdrawiam serdecznie,
Michał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4692 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22077
ale się naczytałem

no długa historia. Pewnie nie ogarnęli tak dużego zamówienia i stąd takie kwiatki.
Wydłużało się zapewne dlatego, że trwała produkcja, bo na składzie nie było wszystkiego z twojego zamówienia - albo się rozeszło w międzyczasie. Tak to bywa jak jest popyt przewyższa podaż i brakuje towaru. Sprzedawca zadowolony, bo mu wszystko znika z magazynu.



edit: sam mam dowód na to że firma nie ogarnia.
można to sprawdzić w temacie w którym już dłuższy czas czekam na odpowiedź.
https://www.sfd.pl/Stół_do_armwrestlingu__siłowania_na_rękę__MC_T001-t779635.html

od 7 sierpnia nie uzyskałem odpowiedzi. Mija dokładnie 6 tygodni....

Zmieniony przez - TOYSY w dniu 2011-09-17 16:50:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4345 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 20325
mam ta sama sytuacje tylko ja mam mniej sprzetu.
Zenujące jest to że 5-6 dni na zamówienie a czekasz juz tyle.
Fakt faktem wymówki sa a bo tego nie mamy , a bo tego nie mamy.
No to WYSŁAC jakiegos łebka (którego zatrudni Firma ) do wysyłki ityle.

Life For Everything - Die For Nothing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 110 Napisanych postów 360 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22833
a ja dzisiaj zamówiłem kilka rzeczy przez allegro , mam nadzieje że wszystko będzie w porządku ale trochę się obawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 207 Wiek 46 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2910
Ogólnie zawsze było wszystko ok z marbo , ale od ostatniego czasu się coś psują , miejmy nadzieje że jest to spowodowane jak co roku po wakacjach urlopami :) i się wszystko poprawi do normy , ja osobiście nie mogę narzekać bo nie miałem nigdy problemów z tą firmą , przesyłki, reklamacje , kontakt ,itd zawsze wszystko było ok

xxx

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2249
To trochę przykre, bo nawet pomijając Twoje słuszne niezadowolenie, to firma takimi niedociągnięciami sama sobie szkodzi. Miałem w tym tygodniu zamawiać w Marbo, ale teraz już sam nie wiem czy warto, i pewnie po lekturze tego tematu nie jestem jedynym potencjalnym klientem który się dwa razy zastanowi, zanim powierzy firmie jakiekolwiek pieniądze. Dobrze by było poznać stanowisko firmy, bo te lakoniczne i pokrętne maile niewiele tłumaczą, poza tym, że ktoś tu jest niekompetentny i nie umie się do tego przyznać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 58 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4307
Trzeba było zostać przy zamówieniu w Keltonie a jeśli nie starczyło Ci środków, zrezygnować dajmy na to z modlitewnika. Trenowałbyś dziś pełną parą i nie wk***iał się tak jak teraz. Mniej stresu - więcej masy.
Osobiście również pracuję w handlu, choć w branży motoryzacyjnej, jeden klient obsłużony tak jak w pow. przykładzie i mogę się pożegnać z premią. Jeśli dostawca nie może z jakiegoś powodu zrealizować zamówienia, zanim wyśle dostępne pozycje, ma obowiązek to uzgodnić z klientem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hehe.. Ciekawa historia. Też miałem przeboje z Marbo, ale koniec końców skończyło się ok. Sprzęt dojechał tydzień po czasie (terminy), też były braki w zamówionym towarze, ale dosłali wszystko kurierem na następny dzień. Sprzęcik solidny, ładnie pomalowany proszkowo, nie zauważyłem żadnej rdzy..

Keltonie z kolei po wpłacie pieniędzy stwierdzili, że sprzętu nie maja na stanie i mam czekać 1.5 miesiąca lub zwróca mi gotówkę.. No więc poprosiłem o zwrot. Co się okazało.. Przez tydzień czasu obracali za darmo moimi pieniędzmi i nie mogłem się doprosić zwrotu pieniędzy. Sprawa oparła się o właściciela firmy i po 8 dniach zostały wreszcie przelane mi z powrotem pieniądze.. Z dwojga złego, zdecydowanie polecam Marbo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2209 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9570
Witam!

Dziękuję za wpis.

Przepraszam najmocniej za brakujące rzeczy - niestety, wszędzie pracują tylko ludzie, którzy niestety popełniają błędy.
Staramy się popełniać ich jak najmniej, ale nie da się ich wyeliminować w 100%.


Proszę podać numer zamówienia, dowiem się czemu nie zostały zapakowane przy naszym dowozie MH-U001 i MH-L005.
Proszę również o podanie numeru osoby pakującej MH-L007 ( biała naklejka KJ z cyfrąc osoby pakującej od 1 do 8 przyklejona na pudełku z ławką ).

Niestety, pozostałe sprawy nie jest tak oczywiste jak opisuje to ELBE12.

Przy zamówieniach powyżej 2000 zł, czyli wpadających w nasz darmowy transport czas realizacji wynosi do 14 dni roboczych - jest to dokładnie opisane na podstronie promocji. Dowozimy za darmo, ale cała trasa musi być perfekcyjnie zaplanowana pod kątem logistyki, gdyż przy tych cenach paliwa tylko wtedy jest to opłacalne.

Co do wyciągu - zamówienie złożone było w lipcu, a model wyciągu MH-W006 został podmieniony na model z nowej linii Home 2011 ( ten który jest na stronie ) we wrześniu. W związku z tym składając zamówienie przed wrześniem musiał Pan złożyć zamówienie na wyciąg ze starej linii Home, gdyż tylko tamten był wcześniej dostępny.

Model 2011 ( dostępny od września ):
http://www.marbo-sport.pl/marbo-home-wyciag-stacjonarny-gorny-i-dolny-w006.html




Model który zamówił elbe12 ( stary Home, dostępny do końca sierpnia )




Na zdjęciu jest napisane, że wcześniejszy MH-W006 ( ten, który Pan zamówił ) był mocowany do ściany - tylko nowy jest w 100% wolnostojący.

Jeśli chodzi o realizację zamówień przesyłką kurierską - w tym momencie jest to 5-6 dni ( zgodnie z informacją podaną na stronie głównej sklepu ) i robimy wszystko aby się w tym czasie zmieścić.

W razie pytań, służę pomocą pod mailem [email protected]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 408
Witam.

Konkretna odpowiedz na mój post :) i oto właśnie mi chodziło tylko dlaczego muszę to robić na forum?

Jak juz napisałem e-maila do Pani Oli albo Ani, niem am ochoty na przepychanki słowne i udowadnianie kogo racja jest najmojsza .

Nie zamierzam psuć opinii firmie ani nikomu dookoła niej, lecz nazywając się najlepszym na rynku i promując się pod takim szyldem zobowiązuje to do perfekcyjnego moim zdaniem dopracowanie każdego zamówienia, dużego tak jak w moim przypadku czy nawet najdrobniejszego, każdy element powinien być sprawdzona po trzy razy maszyna/ ławka / wyciąg, powinien być złożony z części przeznaczonych już do zamówienia tzw. assembly test, czy pasują nie ocierają się o siebie nie blokują itp. potem dopiero rozłożony i spakowany.

Przeglądając Waszą stronę czy strony konkurencji takie właśnie miałem wyobrażenie na ten temat ze tak się postępuje w przypadku takiego sprzętu, wiadomo jak założę te 100 kilo i zblokuje mi się w pewnym momencie o spaw, wiór po nawicercie którego nie widziałem, zerwie linkę czy uszkodzi mi rękę?

Generalnie chodzi mi oto w jaki sposób to jest realizowane i w jaki sposób postępuje się z klientem, rozumiem sprzedaż, popyta, podaż nie zawsze idą w parze.

Na sprzęcie strasznie mi zależało ale to zależało mnie a nie Waszej firmie dla mnie powinniście informować każdego klienta co się dziej i jak wygląda jego zamówienie od momentu jego złożenia,
Bo tak postępuje Firma Wiodąca na rynku.

Gdy zamówiłem parę rzeczy Amazon, jedna przyszła do mnie uszkodzona nie wiem dlaczego, wysłałem 1-nego e-maila i nie mogłem się opędzić od wiadomości dopóki nie wyprostowali sprawy i nie otrzymałem tego co zamawiałem w nie nagannej formie poproszono mnie nawet o przesłanie zdjąć paczki. Korporacja dla której nawet nie jestem pyłkiem z kwiatka na mankiecie garnituru

Atu w telefonicznej rozmowie słyszę słyszę sfrustrowaną Panią które ewidentnie sobie nie radzi że jestem nachalny i natrętny iż chce uzyskać informacje o swojej jak by nie patrzeć własności???

Po przemyśleniach nie mam zamiaru prowadzić przepychanek odsyłać niczego, spawarkę mam szlifierkę mam, sam sobie doprowadzę sprzęt do porządku i przystosuje go pod siebie i tak jak ja chcę :D

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 408
Za błędy i powtórzenia przepraszam, późno jest a człowiek zmęczony.


Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zamówienie 24085

Następny temat

Marbo - cała prawda o ,,gwarancji" i poszanowaniu klienta

WHEY premium