SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Zalana twarz na masie

Wysłana -
Cześć wam,

czy da się jednocześnie budować masę mięśniową i zredukować tłuszcz na twarzy?

Wiem,że temat opuchniętej twarzy na masie przewijał się tutaj dość często, ale wcieliłem w życie wszystkie wskazówki, które tu znalazłem i nadal jestem w kropce

Mój wzrost to 174cm
Waga 81kg

Nie piję już tyle wody co piłem wcześniej, całkowicie odstawiłem sól, obciąłem trochę węglowodany.
Do tego 3 razy w tygodniu biegam po 20-25min, a twarz nadal zalana.

Co robić?

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
A jak reszta ciała? Jeśli bf wysoki, to nie ma sensu robić masy. Nie da się redukować z twarzy i budować w innym miejscu.
Wysłana -
Wklej zdjęcie sykwetki. Zapewne błędnie obrałeś swój cel i zalanie twarzy wynika po prostu z wysokiego poziomu tkanki tłuszczowej. Gdybyś budował masę do max 14-15% tkanki tłuszczowej, to efektu takiego by nie było.
Wysłana -
Twarze tez moze opuchnąć i podlac tam tłuszczem jak ma sie wysoki kortyzol
Wysłana -
Bf u mnie wynosi 19,09%
Wysłana -
To jest odpowiedz. Przy takim bf - tylko redukcja.

Całkowite odstawienie soli to nie jest dobre posunięcie

Zmieniony przez - deja vu w dniu 2018-04-11 16:33:02
Wysłana -
Pierwszy raz teraz robiłem masę.
Źle ją zacząłem robić, bo jeszcze byłem zielony i dieta którą miałem na poczatku dała mi więcej masy tłuszczowej niż mięśni :D A jak już doszedłem do tego jak powinna wyglądać zdrowa i prawdziwa dieta na masę i ją w końcu ułożyłem to teraz muszę redukować. Mam za swoje, dzięki za szybkie odpowiedzi:)
Wysłana -
Masz rację całkowicie nie powinienem, ale tyle co soliłem wcześniej... muszę przyhamować z tym
Wysłana -
Mam jeszcze krótkie pytanie.
Jaki stosunek makro białka i tłuszczów na redukcji?
Wysłana -
2 g białka na kg masy ciała, tłuszcze min 1 g, reszta ww.
Wysłana -
Źle ją zacząłeś ponieważ zrobiłeś to ze zbyt wysokiego poziomu. Przy 15-16% mi też zalewa mocno twarz. Z kolei od 13 w dół mocno spada.
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź