SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zakwasy,ból mięśni

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1417

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 21 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 581
Mam 14 lat i trenuje pilke nozna od 3 lat. W wakacje mialem miesiac przerwy, kilka dni temu zaczely mi sie treningi. Oprocz tego chodze na silke 3 razy w tygodniu. Po treningu pilki ciezko mi jest dojsc do domu, wejsc po schodach przez bol miesni a nastepnego dnia przez to, nie moge dac z siebie wszystkiego i gorzej trenuje. Co mam zrobic zeby dawac rade?



Zmieniony przez - kkosti w dniu 2017-07-25 18:16:10

Zmieniony przez - kkosti w dniu 2017-07-25 18:16:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520

Silne mikrouszkodzenia świadczą o tym, że nasz trening nie jest dla nas odpowiedni. W którymś z parametrów treningowych jest błąd może być w objętości treningowej czy intensywności.
Wówczas należy jeszcze raz przeanalizować cały plan treningowy i ewentualnie wprowadzić w nim odpowiedni korekty.

Dodatkowym utrudnieniem całej sprawy jest sytuacja gdy mamy dwie dyscypliny sportowe do ogarnięcia
Niestety jest tak, że jak chcemy obie dyscypliny trenować na wysokim poziomie to albo przygoda z obiema dyscyplinami będzie krótkotrwała, albo w obu nie będziemy osiągać zadowalających wyników.

Jeśli priorytetem jest piłka nożna to 100% dajemy z siebie na treningu piłkarskim, a treningi na siłowni traktujemy uzupełniająco i powinny być to treningi siłowe, które nie będą miały negatywnego wpływu na trening piłki nożnej. To znaczy, że po treningu siłowym nie powinniśmy mieć takiej obolałości mięśniowej, która będzie negatywnie wpływać na trening piłkarski.

Rozważamy tutaj kwestię gdy pozostałe elementy jak dieta czy też odpowiednia ilość snu. To musi być zawsze dopięte.

Polecamy również: Czy ból mięśni oznacza dobry trening? Na czym polega DOMS?




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-09-16 14:09:43

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 216 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 13921
Tacy ludzie jak Ty po prostu psują Mi psychikę. Złapałeś zakwasy po miesiącu przestoju. Ja to bym wziął żyletkę i się pociął.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 21 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 581
Nie chodzi mi o to ze zaczalem trenowac i mam zakwasy, tylko zawsze po treningach tak mialem... Rok temu zaczelismy trenowac ostrzej i ciezko mi poprostu wyrobic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
kkosti
Mam 14 lat i trenuje pilke nozna od 3 lat. W wakacje mialem miesiac przerwy, kilka dni temu zaczely mi sie treningi. Oprocz tego chodze na silke 3 razy w tygodniu. Po treningu pilki ciezko mi jest dojsc do domu, wejsc po schodach przez bol miesni a nastepnego dnia przez to, nie moge dac z siebie wszystkiego i gorzej trenuje. Co mam zrobic zeby dawac rade?




Zmieniony przez - kkosti w dniu 2017-07-25 18:16:10

Zmieniony przez - kkosti w dniu 2017-07-25 18:16:38




Dobrze się odżywiaj i z czasem ciało się zaadaptuje . A jeśli silne bóle nie ustaną to dobrze zmniejszyć intensywność treningów .

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 21 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 581
A polecacie jakies suple?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
A masz jakaś dietę ? Bo suplementy to może byc jedynie uzupełnienie . Wtedy jakaś odżywka białkowa lub węglowodanowa jest ok .

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 21 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 581
szczerze mowiac to z dieta u mnie ciezko, jem jak najwiecej i zwykle nie przejmuje sie co jesc, byle by bylo kalorycznie, poniewaz w czasie treningow ciezko mi jest przybrac na masie, a waze tylko 53kg przy wzroscie 167cm :/


Zmieniony przez - kkosti w dniu 2017-07-25 20:21:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Bez tego masy nie będzie.

Postaraj się jeść chociaż 4 pełnowartościowe posiłki w ciągu dnia i to na początek wystarczy.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160375 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234190
wprowadz cool down
http://potreningu.pl/articles/5212/cool-down---sposob-na-poprawe-regeneracji
delikatnie pomoze

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki zakres powtórzeń na masie ze względu na ektomorficzny typ budowy w treningu PUSH-PULL?

Następny temat

Progresja liniowa

WHEY premium