SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zakup roweru treningowego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2385

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1210
Witajcie :)
Mam pytanko odnośnie roweru spinningowego. Po kilku latach przestoju(spowodowanego operacją kolana i później lenistwem) chciałbym wrócić do treningów na rowerze stacjonarnym. Upatrzyłem sobie model o poniższych parametrach (nie będę dawał linka do aukcji, żeby nie robić reklamy - SCUD 504 albo 7006). Uważacie, że ten sprzęt będzie dobry?

System oporu: mechaniczny
Regulacja oporu: manualna
Koło zamachowe: 13 kg
Regulacja siedziska: w pionie, w poziomie
Regulacja kierownicy: w pionie
Wysokość siedziska od podłoża: 84,5 - 96 cm
Wysokość kierownicy od podłoża: 105 - 114 cm
Max. waga użytkownika: 130 kg
Wymiary sprzętu: 104 x 46 x 120 cm (dł. x szer. x wys.)
Waga sprzętu: 26,5 kg
Dodatkowo: cyfrowy komputer treningowy, pedały kolarskie z koszykiem, sensory pomiaru pulsu, rolki transportowe, stopki poziomujące, regulowana kierownica w pionie
Funkcje komputera: wyświetlacz LCD, czas, puls, prędkość, dystans, kalorie, odometr, SCAN, zasilanie na baterie

Pozdrawiam,
Mateusz :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17702 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Nie ma co się za bardzo rozwodzić w tych pieniadzach wszytsko będzie podobne,

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
Do tysiąca ciężko coś wyhaczyć żeby było coś konkretnego. Z reguły to takie podstawowe modele.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Moze warto dopytac w sklepie?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1210
Generalnie nie potrzebuję nic z górnej półki. Po prostu chce zrzucić parę kilogramów i , ewentualnie jeśli nie zabraknie mi motywacji, wrócić do wagi 80 kg :/ Na pewno muszę zrzucić z 5-10 kg. Aktualnie jest ok. 93 kg, więc sporo za dużo prz wzroście 185 cm ;)
Chcę mieć po prostu sprzęt, który będzie odpowiedni do tego celu i później do utrzymania wagi ;)
Który z poniższych rowerów wzięlibyście? :
https://allegro.pl/rower-spinningowy-treningowy-scud-705-kolo-15kg-i6735925248.html
https://allegro.pl/rower-spinningowy-treningowy-scud-504-kolo-13-kg-i7097840873.html
Różnią się przede wszystkim wagą koła zamachowego.

Czy przy moim celu jest sens dopłacać aż stówę (przy takiej kwocie) i brać koło o 2 kg cięższe?


Zmieniony przez - markus383 w dniu 2018-07-23 07:58:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17702 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
100 zł nie jest dużo 2 koło 2 kg większe zrobi różnice, im wieksze tym płynniejsza jest jazda.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Mozesz smialo taki brać. Resztę załatwi dieta.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1210
Dziś rozpakowałem i skręciłem rower (504). Do tej pory nie miałem roweru spinningowego i nie do końca jestem pewien, czy dobrze działa. Jak dokręcam hamulec, to pedały zaczynają działać skokowo i tak jakby napęd ślizga się po kole. Koło przestaje kręcić się. Pedałami mogę kręcić, ale dziwnie to działa. Czy to normalne w rowerach tego typu? Normalnie działa, tylko kiedy hamulec jest na "zero".
Jazdy pod górkę z dużym obciążeniem nie zasymuluję.


Zmieniony przez - markus383 w dniu 2018-08-05 17:40:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17702 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Widocznie jest za duży opór na koło i musisz płynnie jechać non stop by nie czuć tego skoku,
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1210
Od przyszłej soboty, po powrocie z delegacji, będę testował ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1210
Dzięki za pomoc
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening średnio-zaawansowany Siła-Hipertrofia

Następny temat

Powoli do celu

WHEY premium