SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zajechany metabolizm

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5096

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Wiek 44 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
Witam,
wiem, że temat pojawia się często ale wolałabym dostać odpowiedź spersonalizowaną. Otóż.
Kilka miesięcy temu pokusiłam się o diete pudełkową 1000 kcal (a jakże)...tak był to duży błąd. Nie schudłam nic po miesiącu stosowania.
i co teraz robić? jak wkręcić organizm na obroty.
BMR-1473
Całkowita-2283
W tej chwili nie liczę kalorii więc pytanie w jaki sposób wejśc na prawidłową kaloryczność?
trenuje 2-3 razy w tygodniu crossfit
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Jak najbardziej - wszystko kwestia ustalenia z dietetykiem na którego trafisz. Konkretni, kompetentni ludzie - więc na pewno będziesz zadowolona.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
będzie najlepiej jezeli podasz więcej danych. pomoże Ci w tym nasza ankieta https://www.sfd.pl/REGULAMIN,_OBOWIĄZKOWA_ANKIETA-t1066636.html 

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Wiek 44 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: mamoniowa79
WIEK: 37
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY:

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 72
WZROST: 162
OBWÓD RAMIENIA: 29
OBWÓD ŁYDKI: 39
OBWÓD UDA: 57
OBWÓD BIODER: 101
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 91
OBWÓD TALI 82
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 97

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
Chciałabym mueć ok 20% tkanki tluszcxowej

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: niedoczynnosc tarczycy-hashimoto
PRZEBYTE KONTUZJE: brak
WADY POSTAWY: lordoza
ALERGIE:
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: problem z zatrzymywaniem wody w org
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? Tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? Nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? Tak. Leki na niedoczynnosc(euthyrox)

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: nie
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) stosowalam rozne diety i te od dietetyka, poprzez pudelka(1500,1000)i dukan ok 5 lat temu,

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - zrzut kilku dni z dziennika żywieniowego na www.potreningu.pl? 
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? Nie stosuje w tej chwili zadnej diety.

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK/NIE -tak. Box crossfit

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - podaj nazwy ćwiczeń, ilość serii, ilość powtórzeń w seriach, obciążenia w kolejnych seriach
Od 2 tygodni chodze na crossfit 2 razy w tygodniu i raz dluzsze wybieganie ok10km
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
niedoczynność potrafi mocno utrudnić proces odchudzania. skoro uczciwie trzymałaś się diety pudełkowej i nie podjadałaś i nie podbijałaś nieświadomie bilansu (np. kilkoma latte ciągu dnia albo napojami takimi jak soki, energetyki, napoje gazowane) to ewidentnie doszło no spowolnienia metabolizmu. Jak konkretnie wygląda ta niedoczynnośc? jakie masz aktualnie tsh, ft 3 i ft4?
niestety nie mam czasu na obliczanie Twojego zapotrzebowania, ale jak nie chudłas na tak niskich kaloriach to nie ma sensu męczyć się z redukcją.
opisz jak teraz jesz i czy tyjesz

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Wiek 44 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
Niedoczynnosc jest wyregulowana tsh 1,5.
Byc moze zdarzylo sie podczas diety pudelkowek zgrzeszyc ale nie jakos drastycznie ale wciaz.
Czyli co teraz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
mamoniowa79
Niedoczynnosc jest wyregulowana tsh 1,5.
Byc moze zdarzylo sie podczas diety pudelkowek zgrzeszyc ale nie jakos drastycznie ale wciaz.
Czyli co teraz?



samo tsh niewiele mówi akurat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
no tsh to jednak trochę mało, chociaż z dnia na dzien mam coraz wieksze wątpliwości w sens sprawdzaniacałej trójki, bo prawda jest taka, że w sumie t4 konwertuje się w t3 w docelowych tkankach,więc poziom tych hormonów we krwi jest takim średnim czynnikiem. Niemniej jednak warto badać, bo po samopoczuciu można wywnioskować czy sama regulacja tsh jest wystarczająca czy trzeba zadbać równiez o własciwy poziom ft3 i ft4.
a jak się czujesz? zauważyłaś różnicę po "wyrównaniu" tsH?

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Wiek 44 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
Ostatnie badania calej trojki w zakaczeniu z zeszlego roku.
Ja generalnie czuje sie ok. Problemy z suchoscis skory, wypadajace wlosy sle endokrynolodzy mowia ze to nie musi byc zwiazand z tarczyca bo wyniki ok

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Wiek 44 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
Ostatnie badania calej trojki w zakaczeniu z zeszlego roku.
Ja generalnie czuje sie ok. Problemy z suchoscis skory, wypadajace wlosy sle endokrynolodzy mowia ze to nie musi byc zwiazand z tarczyca bo wyniki ok

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Wiek 44 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
Przedwczoraj robilam tsh i jest 1,5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
o mamo, ale masz wysokie anty-tg. jak nie robiłaś usg to koniecznie zrób. niby to anty tpo świadczy o hashimoto, ale przeciez to bardzo mocno przekracza normę.
dobra, teraz jeszcze opisz jak teraz jesz: ile jesz posiłków, co tam jesz i ile (nawet na oko, spróbuj oszacować)

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT Agi- odbudowa sylwetki

Następny temat

redukcja, dieta+ plan treningowy ( ułożone przez dietetyka i trenerkę)- WĄTPLIWOŚCI

WHEY premium