SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Ladies SFD

Dodaj odpowiedź

Zajechany metabolizm

Wysłana -
Witam,
wiem, że temat pojawia się często ale wolałabym dostać odpowiedź spersonalizowaną. Otóż.
Kilka miesięcy temu pokusiłam się o diete pudełkową 1000 kcal (a jakże)...tak był to duży błąd. Nie schudłam nic po miesiącu stosowania.
i co teraz robić? jak wkręcić organizm na obroty.
BMR-1473
Całkowita-2283
W tej chwili nie liczę kalorii więc pytanie w jaki sposób wejśc na prawidłową kaloryczność?
trenuje 2-3 razy w tygodniu crossfit

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
będzie najlepiej jezeli podasz więcej danych. pomoże Ci w tym nasza ankieta http://www.sfd.pl/REGULAMIN,_OBOWIĄZKOWA_ANKIETA-t1066636.html 
Wysłana -
****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: mamoniowa79
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY:

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 72
WZROST: 162
OBWÓD RAMIENIA: 29
OBWÓD ŁYDKI: 39
OBWÓD UDA: 57
OBWÓD BIODER: 101
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 91
OBWÓD TALI 82
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 97

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
Chciałabym mueć ok 20% tkanki tluszcxowej

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: niedoczynnosc tarczycy-hashimoto
PRZEBYTE KONTUZJE: brak
WADY POSTAWY: lordoza
ALERGIE:
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: problem z zatrzymywaniem wody w org
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? Tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? Nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? Tak. Leki na niedoczynnosc(euthyrox)

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: nie
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) stosowalam rozne diety i te od dietetyka, poprzez pudelka(1500,1000)i dukan ok 5 lat temu,

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - zrzut kilku dni z dziennika żywieniowego na www.potreningu.pl? 
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? Nie stosuje w tej chwili zadnej diety.

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK/NIE -tak. Box crossfit

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - podaj nazwy ćwiczeń, ilość serii, ilość powtórzeń w seriach, obciążenia w kolejnych seriach
Od 2 tygodni chodze na crossfit 2 razy w tygodniu i raz dluzsze wybieganie ok10km
Wysłana -
niedoczynność potrafi mocno utrudnić proces odchudzania. skoro uczciwie trzymałaś się diety pudełkowej i nie podjadałaś i nie podbijałaś nieświadomie bilansu (np. kilkoma latte ciągu dnia albo napojami takimi jak soki, energetyki, napoje gazowane) to ewidentnie doszło no spowolnienia metabolizmu. Jak konkretnie wygląda ta niedoczynnośc? jakie masz aktualnie tsh, ft 3 i ft4?
niestety nie mam czasu na obliczanie Twojego zapotrzebowania, ale jak nie chudłas na tak niskich kaloriach to nie ma sensu męczyć się z redukcją.
opisz jak teraz jesz i czy tyjesz
Wysłana -
Niedoczynnosc jest wyregulowana tsh 1,5.
Byc moze zdarzylo sie podczas diety pudelkowek zgrzeszyc ale nie jakos drastycznie ale wciaz.
Czyli co teraz?
Wysłana -
mamoniowa79
Niedoczynnosc jest wyregulowana tsh 1,5.
Byc moze zdarzylo sie podczas diety pudelkowek zgrzeszyc ale nie jakos drastycznie ale wciaz.
Czyli co teraz?

samo tsh niewiele mówi akurat
Wysłana -
no tsh to jednak trochę mało, chociaż z dnia na dzien mam coraz wieksze wątpliwości w sens sprawdzaniacałej trójki, bo prawda jest taka, że w sumie t4 konwertuje się w t3 w docelowych tkankach,więc poziom tych hormonów we krwi jest takim średnim czynnikiem. Niemniej jednak warto badać, bo po samopoczuciu można wywnioskować czy sama regulacja tsh jest wystarczająca czy trzeba zadbać równiez o własciwy poziom ft3 i ft4.
a jak się czujesz? zauważyłaś różnicę po "wyrównaniu" tsH?
Wysłana -
Ostatnie badania calej trojki w zakaczeniu z zeszlego roku.
Ja generalnie czuje sie ok. Problemy z suchoscis skory, wypadajace wlosy sle endokrynolodzy mowia ze to nie musi byc zwiazand z tarczyca bo wyniki ok

Wysłana -
Ostatnie badania calej trojki w zakaczeniu z zeszlego roku.
Ja generalnie czuje sie ok. Problemy z suchoscis skory, wypadajace wlosy sle endokrynolodzy mowia ze to nie musi byc zwiazand z tarczyca bo wyniki ok

Wysłana -
Przedwczoraj robilam tsh i jest 1,5
Wysłana -
o mamo, ale masz wysokie anty-tg. jak nie robiłaś usg to koniecznie zrób. niby to anty tpo świadczy o hashimoto, ale przeciez to bardzo mocno przekracza normę.
dobra, teraz jeszcze opisz jak teraz jesz: ile jesz posiłków, co tam jesz i ile (nawet na oko, spróbuj oszacować)
Strona 1 z 3
Dodaj odpowiedź