SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Zajechany centralny układ nerwowy

Wysłana -
Witam, mam poważny problem, na który sam dzielnie pracowałem długi czas a mianowicie zajechałem sobie układ nerwowy bo przetrenowany to on był może rok temu. Tak więc od roku miałem powracające jak bumerang objawy takie jak: brak snu, obniżone libido, depresja, apatia, brak czucia i pompy mięśniowej ogólna bezsilność i nerwowość, ciągle coś zapominałem. Nigdy tego nie utożsamiałem z brakiem odpowiedniej regeneracji z mojej strony. Ogólnie staż 4 lata i kawał roboty zrobione ze swoim ciałem przez ten czas. Teraz gdy popatrzyłem na to wszystko z boku zrozumiałem, że się sam wyniszczałem od roku kiedy wystąpiły pierwsze objawy. Jednak teraz redukowałem na lato i do treningów dochodziły interwały no i trochę fizycznej pracy w domu i ogólnie praca w systemie 3 zmianowym gdzie dochodziło do zaburzeń równowagi snu. Zauważyłem jakiś czas temu poprawę gdy odpuściłem trening na około 10 dni jednak potem wszystko wróciło pewnie przez utrzymywanie deficytu. Obecnie chcę się podnieść z tego stanu. Sen się zaczyna poprawiać i jestem w stanie twardo przespać 7 godzin. Leci omega 3, multiwitamina, kelp, cynk, magnez, sellen, gotu kola, korzeń górski. Czy jest szansa, że wyjdę z tego stanu bez szwanku? Bo obecnie czuje się jak by wiatr mnie miał wywrócić i nie potrafię mocno uścisnąć dłoni. Oczywiście wszelkie treningi rzuciłem no i micha czysta bez deficytu. Czy muszę udać się na jakieś badania hormonalne itd?


Zmieniony przez - misiek911 w dniu 2018-06-09 09:27:41
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Więcej relax & fun. Przeanalizuj swój dzień, aktywność, diete, regenerację i wprowadź zmiany.
Wysłana -
jak wyżej. Jeśli dalej jesteś na deficycie to wejdź na swoje zapotrzebowanie. Zrób przegląd miski, staraj się o tej 22-22:30 już wskakiwać do łóżka, ogólnie zadbać o wszystkie elementy związane z higieną snu.
Badania imo wskazane, tym bardziej, że ciągnie się to już od dłuższego czasu.
Wysłana -
Jak Panowie wyżej, zadbaj o swój wypoczynek, sen , dietę , relaks itp. warto udać się też do osteopaty co popracuje na autonomicznym układzie nerwowym , balansując współczulny i przywspółczulny układ nerwowy.
Wysłana -
A czy jest możliwość, że mam niedoczynność tarczycy?
Wysłana -
tak, podobnie jak kilkadziesiąt innych możliwości.
Wysłana -
misiek911
A czy jest możliwość, że mam niedoczynność tarczycy?żeby to stwierdzić trzeba byłoby przeprowadzić badania , dość charakterystyczne przy niedoczynności tarczycy jest np. tycie ale można i ją mieć nie będąc otyłym
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź