SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Z gitarą na siłownię?! Precz metalu!

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7711

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 74 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2801
Taa.. :] Co tu kryć, na forum często spotyka się zdziwienie i uszczypliwe komentarze co do długich włosów/zarostu/stylu pakerów (szczególnie w dziale Galeria Zdjęć) i tzw. metalowcy czy inni rockersi, dla większośći uzytkowników SFD, nie kojarzą się najlepiej z siłownią czy wogóle ze sportem :P Jest w tym jakaś prawda, bo większość przypakowanych kolesi jakich spotykamy na ulicy, to ogoleni na łyso panowie w luźnych strojach sportowych, a niezwykle trudno odnotować kafara z włosami do pasa, w czarnej koszulce ulubionego zespołu, próbującego zmieścić się w drzwi autobusu.. Chociaż pewnie i tutaj znajdą się tacy. Ale przyznacie, że jest to niezbity fakt, że więszkośc ludzi uprawiających kulturystykę nie są fanami muzyki rockowej :) Mój znajomy, miał taką przygodę kiedy zmieniał miejsce zamieszkania, że poszedł na nową siłownię po raz pierwszy i nie został najmilej przywitany przez stałych bywalców, ze względu na swój imige i długie włosy. Wierzcie, że potrzeba dużo samozaparcia aby pogodzić te dwa zainteresowania. Wiem, z autopsji, że długie włosy poprostu nie ułatwiają treningu ale i z tym można sobie poradzić.. W każdym razie, ten znajomy bez większego przejęcia mimo komentarzy wziął się poprostu za swój trening i po jakieś chwili komentarze poprostu ucichły, a łysi koledzy widząć osiągi "tego nowego metala" na drugi dzień byli już dobrymi kumplami. Heh, nie jest to żaden manifest, sam spotykam się z tym na codzień (no, nie dosłownie) i tak poprostu jest. Chciałbym tylko zwrócić uwagę na to jaki nasz styl bycia/fryzura mają tak naprawdę wpływ na uprawianie tego sportu i chęć zbudowania pięknej sylwetki. Myślę, że każdy człowiek ma podobne cele w tym sporcie, różni się może tylko motywacja :P Pare razy na siłowni poprostu zmęczyłem się muzyką jaka była tam puszczana i nie zdzierżyłem Dobrym rozwiązaniem jest mp3. A muzyka metalowa poprzez energię czy treści jakie przekazuje jest dobrym podkładem pod ćwiczenia (dla tych którzy oczywiście lubią), co można np. wychaczyć z filmiku Radka Słodkiewicza "Shut the f*** up and train!" (większośc kawałków w tym filmie to utwory rockowe).
Na koniec chciałbym Wam przedstawić pewnego pana, z tej samej branży , kiedyś zobaczyłem jego filmik i pomyślałem sobie.... "O w dupe, ale s****iel!!" Muzyka jaką gośc prezentuje to naprawdę *****ski pomiot z piekła rodem, nie wiem skąd się ten koleś wylęgł, ale nie chciałbym go spotkać. Co prawda nie ma długich włosów ale.. sami oceńcie.






A ta gitara... poprostu wymiatacz.

The only easy day... was yesterday!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 263
Domind, nie mylisz sie. Na mnie tak dziala Manowar, jak wiadomo nie jest to jakas sieka, ale przeciez ich wyglad mowi sam za siebie, do tego teksty, ktore naprawde moga podniesc na duchu, dodaja sily i motywacji.
Co do teorii, ze metal nie pasuje do silki..przyklady, oprocz tych z zycia - wspomniany juz Manowar, Ralf Scheepers z Primal Fear, Zakk Wylde i dlugo jeszcze mozna wymieniac, ale to akurat ci, po ktorych to najlepiej widac. Ogolnie slucham heavy/speed/power, czasem jakis thrash, ale do cwiczen najbardziej mi pasuje takie epickie, true metalowe granie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 128 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2761
wrzucanie 'metal' do jednego worka jest troche uogulnienie :P fakt ze fani metallicy czy jakiegos iron maiden kojaza sie raczej z anorektykami ale np taki pagan folk itp, tam często mozna spotkać przy kości z brodami jak krasnoludy (chociaz pewnie wiekszość to sadło . Ja ćwicze w koszulce darkthrona immortala itp i nikt mi złego słowa niepowiedział ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 420 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4680
no trzeba sie zgodzić że ja np ani razu nie widziałem takiego napakowanego metalowca ale to może tylko u mnie tak jest że jak ktoś troche poćwiczy to goli sie na łyso i wciska jak najgłębiej obicsłą koszulke do majtek żeby było widać jego ogromną muskulature ja tam wole normalne koszulki nie w majtach

"Do okoła same śmiecie d***** ch**e..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 826 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5840
Jetsem mimo wszytsko wierny stereotypom. trudno :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2295
Wisi mi to co ktoś słucha, byle bym tego nie słyszał

W każdym bądz razie są 2 stereotypy metali. Albo taki anorektyk co gra w tibie słuchając metallica'i przy tymże... albo taki żądny krwi, Systemu Dałna (System of a Down) i Masturbeda (Disturbed) koks. Widuje takich przek***ieńców i nie chciałbym się z takimi bić, bo są szaleni i wyglądają na takich co zabiją w imię metalu. Ten drugi typ to ten pan z filmiku :)

dobra baja nie jest zła.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 9813 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 111035
to prawda ze nie spotyka sie panów z długimi włosami nie mogących sie zmieścić do dzwi

sam słucham "ciężkiej" muzyki rock, metalcore, deathcore itd,

i na siłowni cwicze przy takiej raz włączyli na siłowni moją płytę dosłownie 4 piosenki i wyłączyli odpowiedz była nastepująca

" jest zbyt agresywna"

pozytywny jak HIV

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 74 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2801
Wiesz Slaneq, może z tym SOAD to przesadziłeś Ale tak, jest to uogólnienie i są gatunki muzyki metalowej, które poprostu są.. niebezpieczne :] I tacy fani bywają, a ten z filmiku właśnie do nich należy i to jest chyba 3 typ metalowca - "mroczna kur-wa prosto z piekła"
Wszak sam słucham deathmetalu, i Ci co wiedzą.. nie ma nic lepszego na słabość w witkach przy wyciskaniu, jak zapuścimy sobie jakiegoś Behemocika czy jakiś Deicide, nie? :>

The only easy day... was yesterday!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 9813 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 111035
w moim przypadku ja siłowni aż tak cieżkiej muzyki nie słucham ograniczam sie bardziej do rocka.

ale od czasu do czasu można też włączyć coś mocniejszego.

pozytywny jak HIV

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2295
słucham głównie trance, kocham tą muzykę. Ale jestem dość otwarty i coś w tym jest, że takie darcie się dodaje sił w wyciskaniu, coś jak Disturbed - Stupify, Voices, The Game te kawałki mi podejdą ponieważ wokalista disturbeda nie tylko się drze, ale szybko nawija i ma ciekawy głos...

Mam na osiedlu metala koksa, śmiesznie to wygląda bo jego koledzy to sk8ciki i dresy no ale koksy moim zdaniem, powinni się trzymać razem

dobra baja nie jest zła.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 74 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2801
No ładne podsumowanie

The only easy day... was yesterday!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2603 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31404
Sam słucham bardzo różnego rocka, przechodzącego czasem w coś ostrzejszego, i znam sporo ludzi ćwiczących na siłowni o podobnym guście muzycznym i nie widzę problemu z łączeniem tych 2 rzeczy... Stereotyp, że ktoś chodzący na siłownie musi chodzić w dresie i słuchać techno or something chyba minął... Do mojego kumpla na siłkę chodzi jeden metal coś koło 200 cm wzrostu i jest nieźle przy***any - jak go zobaczyłem to pomyślałem, że z takimi ludźmi lepiej żyć w zgodzie

Zmieniony przez - MattKK w dniu 2008-01-06 00:44:01
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bierznia do 2 kola

Następny temat

którą ławkę wybrać, doradźcie

WHEY premium