SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Z czym zacząć?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4396

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć wszystkim,

Mam 17 lat, 172 cm wzrostu i ważę tylko 54 kg. Chciałbym zacząć uprawiać kulturystykę, oczywiście nie zawodowo lecz dla przybrania masy i siły. Chciałbym się dowiedzieć czy w początkowym okresie (2-3 tygodnie), kiedy będę ćwiczyć z małymi obciążeniami (lub bez) potrzebne będzie stosowanie jakiejś odżywki?

W późniejszych okresach uważam stosowanie jakiejś odżywki za niezbędne, aby uzupełnić substn. stracone podczas treningu. Nie wiem jednak jaką odżywkę wybrać. Czy powinienem zastosować węglowodanową czy białkową? A może jakieś "gainery"? O sterydach, koksach i prohormonach raczej nie ma mowy. Co sądzicie o takich odżywkach białkowych jak:
Olimp 65, Olimp 80, Olimp Sojavit i Provit 85? A może znacie jakieś inne, stosunkowo niedrogie ale godne polecenia odżwyki?

I jeszcze jedno pytanie, chociaż nie bardzo związane z tematem suplementów, ale nie wiedziałem gdzie je zadać. Mam zamiar ćwiczyć w domu i dlatego chcę sobie kupić jakąś ławeczkę kulturystyczną (sztangi, hantle i obciążenia już posiadam). Czy znacie jakiś dobry sklep internetowy z takim sprzętem? Widziałem ostatnio ławeczkę poziomą/skośną razem z modlitewnikiem za 356 zł. Czy jest to dobra cena?

Z góry dzięki za odpowiedź,

Olek, [email protected]
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 3951 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21363
W początkowym okresie nic kolego nie będzie Ci potrzebne, polecam tylko dobre odżywianie się, odpoczynek i trening. Najlepsze efekty osiąga się na początku tej przygody, problemy zaczynają się z czasem, po kilku miesiącach ćwiczeń gdy organizm się już przyzwyczaji do ciężaru. Wtedy można skorzystać z supelemntów.

Pozdrawiam.

"Nie ma kasy, nie ma masy, a bez masy nie ma klasy"

"Nie ma kasy, nie ma masy, a bez masy nie ma klasy" @ doradca w suplementacji @
Członek mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1364 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5479
Kondziu ma w 100% racje. Trenuj bez jakichkolwieg suplementów. Ułóż sobie odpowiedni trening i luz.

Sloniu

Największe dobro nosi pierwiastki zła i największe zło nosi zarodki dobra.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dibencozide Magnum

Następny temat

Amino 1900 firmy Universal

WHEY premium