SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Z cyklu porusz swoją klate itp... małe pytanko

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3062

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5215
Witam

Ostatnio zainteresowały mnie plany treningowe z cyklu porusz swoje... jeszcze nie wprowadzałem takiego treningu i postanowiłem go zrealizować.
Na początek chce przedstawić mój plan tygodniowy a potem przejdę do pytania.

Poniedziałek - Klata
Środa - Plecy, Biceps
Piątek - Barki, Triceps

(nie będę wypisywać tutaj treningu na resztę partii, gdyż np. teraz nie mogę ćwiczyć na nogi bo skręciłem sobie nogę w kostce ale pomińmy to)

Przejdźmy do rzeczy, właśnie skończyłem 4 tydzień cyklu wytrzymałościowego i trochę nie wiem jak mam się dalej za to zabrać gdyż np. przy plecach 1 cykl trwa 4 tyg. a przy bicepsie 6tyg. i co mam zrobić jak trenuje plecy razem z bicem? zacząć drugi cykl na plecy czyli na siłę a przy bicu dalej zostać przy cyklu wytrzymałościowym i się trzymać wytycznych przy długości danych mezocykli?

Osobiście wolałbym aby te cykle były ze sobą połączone, czyli trwały tyle samo tyg. na daną partie mięśniową niż były tak pomieszane, bo jak to ma wyglądać? połowę partii ćwiczę na wytrzymałość a drugą połowę już na siłę? i jeszcze dojdzie do tego że inną partie w tym samym czasie musiałbym ćwiczyć już na masę, więc to mi się trochę nie podoba i chciałbym się Was spytać o radę jak to powinno wyglądać.

Pozdro

Its All About The Pain

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 80905
połowę partii ćwiczę na wytrzymałość a drugą połowę już na siłę? i jeszcze dojdzie do tego że inną partie w tym samym czasie musiałbym ćwiczyć już na masę, więc to mi się trochę nie podoba i chciałbym się Was spytać o radę jak to powinno wyglądać.

Ale to nie jest tak, ze 15 wzwyz to tylko wytrzymalosc, a od 5 w dol tylko sila. Jesli masz diete z nadwyzka kaloryczna masa bedzie szla zarowno w pierwszym, jak i w drugim przedziale.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5215
Okey okey no ale co mam trzymać się tego ile tyg. robię daną partię? bo tak jak pisałem wcześniej, ćwiczę plecy i bica w jednym treningu i dojdzie do takiego momentu że plecy będę jechał na siłę a bic dalej wytrzymałość a wolałbym ćwiczyć wszystkie partie takim samym mezocyklem, chyba że to jest taki właśnie trening że się miesza dane cykle na dane partie mięśniowe.

Its All About The Pain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Rob tak jak jest napisane w art.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Zrównaj długości poszczególnych cykli, tak abyś robił wszystko równo.
Generalnie każdy mikrocykl działa pobudzająco na wzrost mięśni.
Zrobisz to zobaczysz.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5215
Właśnie skończyłem cykl wytrzymałościowy i muszę powiedzieć że nigdy nie ćwiczyłem na wytrzymałość z tak krótkimi przerwami bo po prostu wydawało mi się że w moim przypadku (nie duża waga, dobra rzeźba) potrzebuje tylko treningów na siłę i masę ale właśnie po tym cyklu widzę ze to był mój wielki błąd bo zauważyłem spore postępy i jestem zadowolony z tego treningu. Teraz przechodzę do cyklu na siłę i aż się nie mogę doczekać aż zakończę cały Twój plan, jedynie co zauważyłem w treningu wytrzymałościowym to to że musiałem dodać jeszcze jedno ćwiczenie na biceps bo nie wystarczająco go dobijałem po dwóch ćwiczeniach.
Dzięki Mawashi za radę gdy skończę cały plan to dam sprawozdanie.

Its All About The Pain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5215
Hmm właśnie jestem po pierwszym treningu siłowym na klatę. Trenowałem takimi ciężarami jak było podane w art. co do CM. W ćwiczeniu na płaskiej przy 80% CM czułem że jest to trochę za mało tak samo jak przy skos do góry 60% CM. CM sprawdzałem przed rozpoczęciem treningu na wytrzymałość i czuje wyraźnie że mi siła podskoczyła po tym cyklu, może powinienem zwiększyć trochę CM aby bardziej wymęczyć mięśnie na kolejnych treningach?

Its All About The Pain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Dodawaj sukcesywnie po 2,5-5 kg co trening jeśli wyrobisz wszystkie serie prawidłowo technicznie

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Właśnie to jest istota progresji. Zaczynasz od stosunkowo łatwego ciężaru i dokładasz sukcesywnie aby zaadaptować organizm do coraz większych obciążeń i w efekcie tego po jakimś czasie wyjść ponad poziom swoich rekordów w dalszym ciągu dokładając ciężaru.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5215
Dzięki za rady, niestety Soga nie mogę dać :(

Its All About The Pain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
tylko się nie podjaraj i nie dorzucaj ponad siły kosztem ilości powt, przerw czy techniki
bo w ten sposób zamienisz progres w regres

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SPLIT DO SPRAWDZENIA!!!

Następny temat

dobry podzial?

WHEY premium