SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ZROB TO SAM !!! - sprzęt

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 138957

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


hej!
postanowile mpodzielic sie swoimi pomyslami (moze nie jestem pierwszy, ale nigdzie na forum czegos takiego nie widzialem jeszcze)

jak ktos ma kase to moze sobie sprzet kupic. a jak ktos nie ma za wiele kasy, to moze sobie sam zrbic. trzeba tylko troche checi :)

kiedys piasalem jak zrobic duzy worek:
odcinasz nogawki i zszywasz je jakas dratwa (mocne szycie musi byc). zwiazujesz na dole jak zwykly worek (tez mocno). wypychasz go piachem albo szmatami (z piachem jest bardzo twardy i przed napieprzaniem w niego lapkami trzzeba go obic jakims kijem... zeby zmiekl). ten z piachem jest twardszy do dolu. tzn. im nizej tym twardszy. ciosy na "glowe" so ok, ale na "korpus" juz jest twardo. troche rece bola. dla wzmocnienia mozesz wykonac dwa takie worki i jeden w drugi wsadzic i dopiero potem piach wsypac. ja mam pojedynczy to w szwach mi sie rozlecial jak przywalilem sierpa na "korpus"... (mozna sie podniecic jak sie worek rozwali). teraz owinalem go szeroka tasma i dalej nawalam...
zalatw sobie spodnie od jakiegos skate, bo od zwyklych spodni worek jest bardzo cienki (średnica 20cm).
drugi worek zrobilem dajac jedna nogawke w druga i piachu nasypalem... lzejszy niz taki dlugi (2 zszyte nogawki) - tez twardy.
no a moj 3 wrek to "gruszka" - pol nogawki z piachem na dlugim sznurze... to juz nie jest takie twarde tylko troche ciezkie. stajesz sobie np pod miejscem w ktorym przywiazany jest sznurek i ten woreczek na ciebie leci; no to ciach mu strzala i tak dalej...

ostatrnio zrobilem refleksowke, a teraz robie tarcze

REFLEKSOWKA - z jakiejs starej pilki; rozcinasz na jakiies 10cm; robisz 2 dziurki z gory i symetrycznie 2 na dole; przewlekasz przez nie jakis mocny i gruby sznurek i wiazesz go w srodku; pilke wypychasz szmatami.
ja roblem ja z pilki do kosza i jest troche ciezka, ale niezle smiga... lepszy ryzd niz nic. uzylem gum od bagaznika samochodowego...

tarcze - rys. powinien wszystko wyjasnic. gabka powinna byc twarda, a nie taka jak do kapieli. z tapicerem trzeba pogadac - za piwko na pwno da jakies scinki.
gume zaklada cie na palce - kciuk zostaje na zewnatrz, a rzepami owijamy nadgarstek. jak to dziala to jeszcze nie wiem, ale jestem dobrej mysli...

MAC GYVER RULEZ !!!
ameryki nie odkrylem, ale moze komus to pomoze...
jak macie jakis sprzet wlasnej roboty to wrzuccie tutaj jego rys, lub jakis opis!! a moze scan...


teraz niech jacys specjalisci wypowiedza sie jak na tym sprzecie cwiczyc: jakie serie, kombinacje, po ile czasu, etc...


Gdy cierpisz - wiesz, że żyjesz.
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
Z samego sznurka tzn liny. U mnie w klubie są takie skakanki i bardzo fajnie mi się skaczę. Ale podejrzewam, że cena takiego sznurka jest porównywalna do ceny skakanki.

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


a tu tarcze...
ponawiam prosbe o wypowiedz na temat cwiczen na tym sprzecie.
we wrzesniowym budokanie byl artykul o tarczowaniu - calkkiem fajny.
jakby ktos moze go przytoczyl...

Gdy cierpisz - wiesz, że żyjesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4418 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
sog.

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Ode mnie tez. Bardzo pomyslowe - tylko z ta plyta pilsniowa to bym czyms bardziej miekkim zastpil lub dobrze ja czyms obil. Bo raczej bedzie slabo amortyzowala i sie nie sprawdzi przy kopnieciach. Ale dobre pomysly masz Kristicz ...


On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 358 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15482
Za refleksowke masz soga.

Suma inteligencji na swiecie jest stala... Populacja rosnie.

powiedz wole Zozole
wole Zozole powiedz wole Zozole

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 305 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27620
ehem!jak ty chcesz przywiazac tym "sznurkiem" ta pilke?
przeciez ona wyleci szybciej niz myslisz.
ja mam pilke w pokoju i powiem wam ze psuja sie gumy przy zaczepach i same zaczepy (plastikowe gowna).

tarcze powinny byc miekkie.plyta pilsniowa ?!
ale i tak niezle.zreszta tarcze to nie wielki wydatek.rzedu 30zl
jakies syfne ale na poczatek wystarcza.a bardzo sie przydaja.
ale i tak lap sogacza. :=]

pozdrawiam
Bongo

pozdrawiam
Bongo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4418 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
piłkę da się "przywiązać" - sam tak robiłem, trzeba troszke pokombinować.

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Prywatnie już pochwaliłam, a służbowo - sog.

barbara
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 509 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7912
i ja sie dorzucę SOG-iem.
Wreszcie zamiast wszystkich kłótni jakiś fajny i przydatny temat,oby tak dalej!

"Karate ni sente nashi"-Gichin Funakoshi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


dzieki za sogi :)
Kask: sog za to obicie
a wiec tak: tarcze wsadzilem w nogawke od spodni i teraz to nawet fajnie wyglada. obszylem z gory i z dolu. takze teraz ze plyta pilsniowa i gabka sa obszyte. przy plycie latwo przyszyc gumke i rzepy do obszycia. takze obszycie jest jak najbardziej OK.
odnosnie tego ze plyta pilsniowa jest zbyt twarda to wydaje mi sie ze to nie ma wiekszego znaczenia. moim zdaniem wiele zalezy od gabki... taka gabka jaka jest w krzeslach, wersalkach - miekka ale gesta (nie jak te do kapieli - miekkie i rzadkie).
ja dostalem gabke o wymiarach 14x8x14cm (2 sztuki) i jest (wydaje mi sie ) odpowiednia - czas pokaze. takie wymiary akurat pasowaly do nogawek moich spodni (nawet nie trzeba bylo zwezac - na styk byly

teaz o tym jak przymocowac pilke.
robisz dwie dziurki (rozgrzanym gwozdziem) z gory i z dolu pilki i przewlekasz przez nie sznurek tak jak jest na rysunku. wazne zeby to byl jeden sznurek (a nie 2: jeden na gorze i jeden na dole, bo jakby mocniej ktos walnal to pilka moze sie rozerwac, a tak nie ma tego problemu).

a wy co? MAC GYVERA nie ogladaliscie? chwalcie sie, bo jakos nie chce mi sie wierzyc, ze niczego sami nie zrobiliscie.. takie z was lenie. ja tu rysuneczki trzaskam...

wszystkie uwagi (negatywnie rowniez) i propozycje ulepszenia mile widziane... a moze uzywacie jakiegos prostego sprzetu (do treningu SW rzecz jasna), ktory mozna latwo w domu zrobic? to dawajcie jakies zdjecie. opmyslimy..
pozdrawiam i dziekuje



Gdy cierpisz - wiesz, że żyjesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
uuuuuuu cos cienko..
kiedys na jakiejs stronce o karate widzialem opis makiwary.. moze ktos to znalazl i moglby tu umiescic...

Gdy cierpisz - wiesz, że żyjesz.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozciaganie:(

Następny temat

krawka - nr2 ?????

WHEY premium