SFD.pl Odżywki i suplementy

Dodaj odpowiedź

Złe strony BCAA :-(((

Wysłana -
Słuchajcie kulturyści! Czytałem ostatnio w pewnym poczytnym czasopismie kulturystycznym,że BCAA mają szereg negatywnych stron. Podobno ,,powodują wzrost amoniaku we krwi,skracają czas długotrwałego wysiłku - narastające zmęczenie wpływa na pogorszenie koordynacji pracy mózgu i mięśni''. Podobno powodują też zwiększone wydalanie wody z moczem.Co wy na to??? Czy zatem nie niszczą one wpływu kreatyny na ściąganie wody do mięśni?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Ja nic takiego nie słyszałem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ale słyszałem że jest bardzo dobrym aminokwasem :)
Wysłana -
Zwiększone wydalanie wody z moczem ?

Pozdrawam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
Wysłana -
BCAA odgrywają także rolę w przeciwdziałaniu tzw. zmęczeniu ośrodkowemu (zmęczenie psychiczne), które obniża zdolność wysiłkową w długotrwałych wysiłkach wytrzymałościowych. Wysoki poziom BCAA we krwi blokuje przechodzenie F-tryptofanu do mózgu. F-tryptofan jest potrzebny do syntezy mózgowego neurotransmitera serotoniny, która może tłumić ośrodkowy układ nerwowy i wywoływać objawy senności oraz zmęczenia.

Wiele aminokwasów stymuluje fizjologiczną syntezę i sekrecję hormonów anabolicznych, zwłaszcza insuliny (stymulacja aminokwasowa jest mechanizmem alternatywnym do stymulacji glukozowej), somatotropiny

to ze strony o medycynie sportowej by lek med Blazej Szady

*kazdy robi taka kupe na jaka sobie zasluzyl*

Zmieniony przez - Vanderlei w dniu 2001-12-17 09:39:47
Wysłana -
z tym amoniakiem w moczu to moze racja bo jak za kazdym racem biore BCAa to moj mocz jest taki zolty ze to az dziwne ze taki moze byc mocz
Wysłana -
zobacz na date wymoczku
Wysłana -
Ktoś tu wykopaliska robi
Wysłana -
To istnieja tak stare tematy?? hehe
Wysłana -

skoro napisali ze hmb jest tak na nasze do dupy-bo tak to odebralem to poczytaj co pisali w gazecie ktora zeskalem dal ciebie-zreszta chyba nie da rady przeczytac.
Wysłana -

teraz jest pierwsza strona
Wysłana -
No ja tam tego raczej nie dam rady przeczytac
Strona 1 z 3
Dodaj odpowiedź