SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Złe samopoczucie w sporcie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1949

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21
Witam. Trenuję kilka dyscyplin: Boks, Zapasy,BJJ ale najcześciej uczęszczam na mma .Od kilku dni mam problem z złym samopoczuciem. Spadły moje wyniki sportowe,siła, chęć do ćwiczeń i agresja.
Od półtora tygonia ćwiczę regularnie 4 razy tygodniowo. Dodam, że wcześniej miałem tydzień przerwy. Teraz wróciłem i dosłownie i ja jak i mój trener zauważyliśmy, że coś jest nie tak. Nie wiem co teraz z tym zrobić. Po każdym treningu czuję się dosłownie jak g*wno i mam ochotę z tego powodu zamknąć się w pokoju i to rzucić. Moje pytanie jest takie. Co może być tego przyczyną: przetrenowanie,brak jakichś składników odżywczych, zaburzony testosteron lub problemy natury psychologicznej. Udać się z tym na badania czy może do psychologa sportowego . Proszę o pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 40 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1145
I nigdy nic takiego Ci się nie przytrafiło? A Twój trener, albo trenerzy też nic nie podejrzewają? Skoro ćwiczysz od tak długiego czasu to powinni Cię znać i coś doradzić...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Być może prztrenowanie, słaba regeneracja itd. itp. Napisz coś więcej.

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak tak miałem jak mi kopnięcia nie szły, nie chciało mi się ćwiczyć, nie nazwał bym tego depresją, ale po prostu nic mi się nie chciało, ale zmuszałem się i trenowałem. Raz lepiej raz gorzej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ze sportem jak z kobitą. Czasem jak już się opatrzyła to trzeba zrobić przerwę, żeby spojrzeć jak na obcą i znów się zakochać Przerwa wiele wyjaśni, bo jak jesteś w takim ciągu treningowym to trudno wyczuć czy to znużenie psychiczne, czy przetrenowanie. Wiem, że czasem to niemożliwe, ale wystarczy przebujać się do wakacji i wtedy zastanowić. Organizm mógł być zmobilizowany mimo dużego wysiłku jakoś sobie radził, a po tygodniowej przerwie wszystko puściło. Widocznie była zbyt krótka, żeby się zresetować psychicznie i fizycznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21
Co do tej przerwy była ona spowodowana anginą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21
Nie wiem co jeszcze mogę dodać. Byłoby mi łatwiej gdybyście zadawali mi pytania i wtedy bym odpowiadał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja u siebie rozpoznaję pierwsze objawy przetrenowania po problemach ze spaniem. Ze spaniem wszytko ok? Czujesz się wypoczęty rano?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21
Ze spaniem ostatnio mam problemy. Budzę się w nocy kilka razy. Z zasypianiem jest dobrze ,chyba że wezmę przed wieczornym treningiem przedtreningówkę Rano muszę jeszcze dospać bo inaczej nie wstanę. W szkole jestem trochę niewyspany ale raczej staram się spać te 8 godzin.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
opis Twego problemu wygląda jak przetrenowanie,. Problemy ze snem,niechęć,znużenie treningami,spadek libido to wszystko objawy które często występują przty przetrenowaniu. Mała ilośc snu i złe odżywianie(to apropo braków składników odżywczych) mogą się tylko przyczynić do przetrenowania.

Jest jeszcze jednak rzecz która "zwróciła" moją uwagę. Pisałeś o anginie. Może nie zaleczyłeś choroby do końca i za wcześnie wróciłeś do wysokiej aktywnosci fizycznej? Albo nie dałeś organizmowi odpocząć po chorobie i od razu zacząłęś go katowac treningami? To sprawiło by że wymęczony po chorobie organizm zacząłeś dodatkowo męczyć treningami...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
co za dużo to nie zdrowo.
jeśli boks,zapasy i BJJ są robione w 3 różnych klubach to... bankowe przetrenowanie, zmęczenie materiału.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dietę trzymam od ponad roku bez żadnych wizyt w Mc czy kfc. Nie jem też żadnych słodkuch rzeczy bo po prstu nie lubię. Dietę miałem ustalaną u dietetyka i modyfikowałem ją wedle potrzeb. Trenuję w jednym klubie. A co do anginy to nie czuję już jej objawów, ale możliwe że za ostro wróciłem do treningów.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening dla dziecięcej grupy taekwondo

Następny temat

Trening silowy po treningu karate czy rano ? i jak sen wplywa na trening

WHEY premium