SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Złamany piszczel nad kostką - jak ćwiczyć udo ? Rehabilitacja

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1818

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Witam serdecznie,

Złamałem piszczel nad kostką. Mam unieruchomioną stopę w szynie. Szyna sięga pod kolano.
Lekarz powiedział że już w szynie mogę od razu ćwiczyć mięśnie uda. Nawet mimo ćwiczeń udo znacznie się osłabi.

Jakie ćwiczenia mogę robić ? Wersja domowa bez sprzętu. Nie mogę nic zaczepić na piszczelu (blizna, śruba w nodze, noga musi się goić). Mam tak czy siak słabe nogi więc praca z własnym ciałem wystarczy. Chcę tylko delikatnie męczyć ten mięśień żeby zbyt mocno nie zanikł.

Czy są to tylko unoszenia nogi na różne sposoby ?
Bedę wdzięczny za info.
Rehabilitację zacznę dopiero po zdjęciu szyny już z rehabilitantem - teraz chce tylko w miarę możliwości nie stracić uda :P

Pozdrawiam



Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2018-04-24 12:44:41
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 429 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3301
Największym problemem jaki może sprawić nieusunięta stabilizacja jest to, że ponowny uraz w tej okolicy może być bardzo paskudny.
Do tego stabilizacja może ograniczać zakres ruchu, ale to jak kolega napisał jest kwestią indywidualną.
Co do ćwiczeń izometrycznych to moim zdaniem szkoda czasu na te nudziarstwo. Spadki i tak będą, tak jak sam napisałeś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Ćwiczenie "krzesełko" do upadku? To co się robiło w podstawówce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Nie mogę stać na tej nodze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
No to poza machaniem nogą w powietrzu pozostaje Ci chyba tylko trening okluzyjny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Zobacz ćwiczenia izometryczne na mięsień czworogłowy i nie tylko choćby jak choćby jeszcze pośladkowe (na youtubie znajdziesz tego trochę)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Dzięki za pomoc już sprawdzam.
Okazało się że oprócz złamania mam jeszcze inne dolegliwości (jak np szyte więzadło wewnętrzne)... :(
Wcześniej tego nie wiedziałem gdyż musiałem tłumaczyć papiery ze szpitala na język polski.

Po ściągnięciu szyny idę na rehabilitacje.
W piątek się dowiem jak bardzo źle jest z więzadłem i ile plus minus trwa rehab...mam nadzieję że będzie dobrze.

Jak ktoś zna dobre ośrodki / osoby w Krakowie będę wdzięczny za info.
Oczywiście mowa o doświadczeniu w pracy ze sportowcami.


Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2018-04-25 12:52:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Dokładnie zapoznaj się z czym problem i wybierz dobrego specjalistę , jeśli chodzi o odpowiedniego fizjoterapeutę to mam do polecenia ze sporym doświadczeniem wcześniej w reprezentacji Polski w piłce nożnej , obecnie w fizjoterapeuta w Wiśle Kraków , mogę podrzucić namiary
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Będę wdzięczny za namiary na priv.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Detoxik
Będę wdzięczny za namiary na priv.


Wysłałem namiary w wiadomości prywatnej


Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2018-04-25 23:26:25
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Mam jeszcze pytanie. Sruba którą mam w nodze może być wyciągnięta po roku. Z tego co czytam w necie (słabe źródło wiem) zaleca się wyciąganie elementów obcych. To będzie oczywiście do ustalenia z lekarzem.

Natomiast moje pytanie - czy ze śrubą można uprawiać sport na takim poziomie jak wcześniej ? Wiem że to też dość ogólne pytanie w ciemno....ale nie mogę opuścić sezonu snowboardowego. Mam pewne obawy czy da się jeździć z takim czymś w nodze. Mowa o dość agresywnej jeździe.


Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2018-04-27 11:41:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Generalnie się wyciąga ale zostaje to w decyzji lekarza prowadzącego, sam element może przeszkadzać jeśli chodzi o sprawność i prawidłowe funkcjonowanie ale nie musi też tak być (kwestia indywidualna) i zaawansowania problemu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Okablowanie czy początek żylaków.

Następny temat

Pozbycie się ginekomastii lipomastii

WHEY premium