SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Złamany piszczel nad kostką - jak ćwiczyć udo ? Rehabilitacja

Wysłana -
Witam serdecznie,

Złamałem piszczel nad kostką. Mam unieruchomioną stopę w szynie. Szyna sięga pod kolano.
Lekarz powiedział że już w szynie mogę od razu ćwiczyć mięśnie uda. Nawet mimo ćwiczeń udo znacznie się osłabi.

Jakie ćwiczenia mogę robić ? Wersja domowa bez sprzętu. Nie mogę nic zaczepić na piszczelu (blizna, śruba w nodze, noga musi się goić). Mam tak czy siak słabe nogi więc praca z własnym ciałem wystarczy. Chcę tylko delikatnie męczyć ten mięśień żeby zbyt mocno nie zanikł.

Czy są to tylko unoszenia nogi na różne sposoby ?
Bedę wdzięczny za info.
Rehabilitację zacznę dopiero po zdjęciu szyny już z rehabilitantem - teraz chce tylko w miarę możliwości nie stracić uda :P

Pozdrawiam

Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2018-04-24 12:44:41
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Ćwiczenie "krzesełko" do upadku? To co się robiło w podstawówce.
Wysłana -
Nie mogę stać na tej nodze.
Wysłana -
No to poza machaniem nogą w powietrzu pozostaje Ci chyba tylko trening okluzyjny.
Wysłana -
Zobacz ćwiczenia izometryczne na mięsień czworogłowy i nie tylko choćby jak choćby jeszcze pośladkowe (na youtubie znajdziesz tego trochę)
Wysłana -
Dzięki za pomoc już sprawdzam.
Okazało się że oprócz złamania mam jeszcze inne dolegliwości (jak np szyte więzadło wewnętrzne)... :(
Wcześniej tego nie wiedziałem gdyż musiałem tłumaczyć papiery ze szpitala na język polski.

Po ściągnięciu szyny idę na rehabilitacje.
W piątek się dowiem jak bardzo źle jest z więzadłem i ile plus minus trwa rehab...mam nadzieję że będzie dobrze.

Jak ktoś zna dobre ośrodki / osoby w Krakowie będę wdzięczny za info.
Oczywiście mowa o doświadczeniu w pracy ze sportowcami.

Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2018-04-25 12:52:44
Wysłana -
Dokładnie zapoznaj się z czym problem i wybierz dobrego specjalistę , jeśli chodzi o odpowiedniego fizjoterapeutę to mam do polecenia ze sporym doświadczeniem wcześniej w reprezentacji Polski w piłce nożnej , obecnie w fizjoterapeuta w Wiśle Kraków , mogę podrzucić namiary
Wysłana -
Będę wdzięczny za namiary na priv.
Wysłana -
Detoxik
Będę wdzięczny za namiary na priv.

Wysłałem namiary w wiadomości prywatnej

Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2018-04-25 23:26:25
Wysłana -
Mam jeszcze pytanie. Sruba którą mam w nodze może być wyciągnięta po roku. Z tego co czytam w necie (słabe źródło wiem) zaleca się wyciąganie elementów obcych. To będzie oczywiście do ustalenia z lekarzem.

Natomiast moje pytanie - czy ze śrubą można uprawiać sport na takim poziomie jak wcześniej ? Wiem że to też dość ogólne pytanie w ciemno....ale nie mogę opuścić sezonu snowboardowego. Mam pewne obawy czy da się jeździć z takim czymś w nodze. Mowa o dość agresywnej jeździe.

Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2018-04-27 11:41:54
Wysłana -
Generalnie się wyciąga ale zostaje to w decyzji lekarza prowadzącego, sam element może przeszkadzać jeśli chodzi o sprawność i prawidłowe funkcjonowanie ale nie musi też tak być (kwestia indywidualna) i zaawansowania problemu.
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź