SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Złamany obojczyk

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 466255

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 7
Cześć wszystkim.
Mam zlamany lewy obojczyk z przesunięciem. Nieszczęśliwy upadek na meczu piłkarskim. Po wizycie na SORze w dniu wypadku ustalili co mi dolega i założyli tylko temblak. Po kontroli tydzień później (dopiero na niej stwierdzono przesunięcie) polecono mi zrobienie operacji, która trwa podobno około 1h. Pojutrze mam operację. Od zdarzenia do dnia operacji minie dokładnie 9 dni i przez cały ten czas nosiłem tylko temblak (wg zaleceń). Cały problem polega na tym, że za mniej niż miesiąc MAM WŁASNE WESELE!!!! Powiedzcie mi proszę jak mogę się czuć po 3 tygodniach od operacji? Czy będę mocno ograniczony ruchowo i bólowo? Dodam, że leki przeciwbólowe brałem tylko dwa dni po złamaniu, później nie czułem potrzeby ich stosowania. Czy na samo wesele i poprawiny będę mógł ściągnąć ewentualne zabezpieczenie pooperacyjne na obojczyk? Jak wygląda sprawa alkoholu przy takich urazach? Czy ewentualne blachy, śruby czy druty będę miał do końca życia czy usuną mi je po zrośnięciu się kości? I czy jest w ogóle możliwość, zebym wrócił do grania w piłkę nożną na poziomie klubowym (czyt. trochę bardziej poważnym niż kopanie na "orlikach")? Jeśli tak, to jak wygląda taki powrót? Wiem, mnóstwo pytań, ale boję się, że zepsułem najpiękniejszy dzień w życiu mojej narzeczonej i przy okazji resztę swojego życia...
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Masz mnóstwo pytań, pojutrze zabieg pytaj więc swojego lekarza a nie forum bo chyba jest on najbardziej kompetentną osobą odnośnie Twojego stanu zdrowia a inna sprawa to że na niektóre pytania to odp zależna jest chociażby od tego co dokładnie będzie robione podczas zabiegu oraz indywidualnego stanu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 44
BPL-G
Trafić na odpowiedniego specjalistę podczas leczenia (i tyczy się to wszystkich lekarz, fizjoterapeuta , diagnosta czasem psycholog czy dietetyk) to bardzo ważna kwestia


Święte słowa. Miałem w pewnym momencie wrażenie, że mój worek doświadczeń pęknie jak balonik.. nauczyłem się wiele i widziałem bardzo dużo dlatego mam teraz takie a nie inne podejście do leczenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 259
Cześć, opiszę pokrótce moją historie, bo wiem, ze ludzi po takim wypadku maja wiele pytań, ja również je mialem, zreszta mozna zobaczyc je na tym forum i w tym temacie.
Więc wypadke mialem dokladnie rok temu.
3 dni po wypadku miałem już operacje. Chciałem ją mieć jak najszybciej za sobą. Po operacji czułem się super, lecz na drugi dzień doszło do mnie, ze teraz bedzie ciezka droga i taka też byłą. 6 tyg w temblaku, sciągałem go tylko do kąpania, lub tą taśme ktora trzyma przedramię, zeby prostowac staw łokciowy. poszedłem na pierwszą wizytę do rehabilitanta po jakis 2 mieś jesli mnie pamięć nie myli, zalecił mi samą fizykoterpie, za spore pieniążki, wiedziałem, ze cos tu nie gra i ze potrzebna mi jest terapia manualna, a nie jakieś prądy. Poszedłem do innego fizjoterapeuty, po pierwszej wizycie wiedziałem, ze trafiłem do odpowiedniej osoby, powiedzial mi zebym wykpuił sobie 10 spotkań po 90min (45min terapii manualnej oraz 45min fizykoterapii), w praktyce róznie to bywało 60min i 30min. na początku prądy bardzo fajnie działały, na koniec dorzucił gameready cos co chłodziło mi miesnie, nie wiem jak fachowo się to nazywa, celem tego było, zebym szybciej się regenerował. Po 10 spotkaniach tak naprawdę ręka była już sprawna mogłem robić wiekszosc czynnosci, wiadomo musialem na nią uważać oraz nic ciężkiego nie robic. Fizjo mówil mi ze jak bede pracowal sam na soba w domu to szybciej worce do sprawnosci i tak tez było. (pokazywal mi cwiczenia głownie takie ktore moge sam wyknowywac w domu). Pozniej zaczalem chodzic na basen oraz wrócilem na siłownie, wiadomo na siłowni pracowałem tylko na ręka aby wzmacniać ja coraz to bardziej.
Niedawno bylem na wizycie u lekarza i wyznaczyl mi termin na wyciągnięcie blaszki, Uwaga operacja na 2021 rok :) kolejka... cóż, Polska.
Pewnie jak bede mial troszke wiecej wolnej gotówki to pójdę prywatnie, bo chciałbym juz nei byc terminatorem.
Teraz wiem, ze gdybym poszedł szybciej na wizyte do rehabilitanta, to mógłbym jeszcze szybciej wrócić do "sprawności" Obecnie mogę robic wszystko, to co normalny człowiek może sobie wyobrazić, lecz mi taka sprawnosc nie wystarcza, przykładowo nie mogę dźwigać dużych ciężarów na siłowni.
Operacja była robiona z NFZ, rehabilitacja prywatnie, z NFZ na rehabilitacje musiałbym czekać do 2018, do grudnia.
W załączniku obecny stan obojczyka.
Aha no i BPL-G (ekspert) sporo mi pomógł, nawet sobie nie zdajesz sprawy jak wielką robotę robisz odpisując na bazgroły w internecie. DZIEKI









Zmieniony przez - Dawciokol w dniu 2018-08-15 14:50:55

Zmieniony przez - Dawciokol w dniu 2018-08-15 14:54:35

Zmieniony przez - Dawciokol w dniu 2018-08-15 14:55:14

Zmieniony przez - Dawciokol w dniu 2018-08-15 15:06:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Dawciokol
Niedawno bylem na wizycie u lekarza i wyznaczyl mi termin na wyciągnięcie blaszki, Uwaga operacja na 2021 rok :) kolejka... cóż, Polska.



niekoniecznie musi to być spowodowane akurat kolejką , tylko tym że wyciąga się je często po dłuższym czasie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 259
Lekarz jasno powiedział, że można już śmiało wyciągać i dał skierowanie na operacje i powiedzial zebym poszedl na oddział ortopedii się zapisac na operacje, no i wyznaczyli mi termin 2021 maj jeśli mnie pamięć nie myli ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Dawciokol
Lekarz jasno powiedział, że można już śmiało wyciągać i dał skierowanie na operacje i powiedzial zebym poszedl na oddział ortopedii się zapisac na operacje, no i wyznaczyli mi termin 2021 maj jeśli mnie pamięć nie myli ;)


no to jednak kwestie kolejki w tym przypadku
na NFZ niestety często tak bywa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 259
Zastanawiam sie czy isc prywatnie na usunięcie blaszki. Strzelam ze koszt to 5-10tys. a nie wiem czy da mi to taki efekt poprawiający moją sprawność, czy rzeczywiście ta blaszka tak blokuje mój bark, czy to jednak inne struktury na to wpływają, ze nie mogę bez bólu zrobić chociażby pompki. Tak naprawdę ciężkie pytanie i domyślam się że żaden specjalista mi na to pytanie jasno nie odpowie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Pytanie do lekarza prowadzącego, co zna Twój przypadek oraz ma możliwość bezpośrednio przeprowadzenia badania klinicznego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 11 Wiek 42 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 105
Witam. Czytam Was od czerwca postanowiłam napisać bo moja historia to chyba jakaś kpina. W czerwcu na rowerze zlamałam obojczyk. Na SOR założono ni gips ósemke. Po tygodniu na wizycie zdjęto mi i założono orteze też osemkowa. Chodziłam w tym z zapewnieniem że na pewno się zrośnie bo każdy obojczyk się zrasta. W sierpniu wybrałam się prywatnie do fizjoterapeuty by ruszyć rękę A on patrzy na zdjęcie i mówi że on tu nie widzi żadnego zrostu. Polecił dobrego lekarza. Po konsultacji we wrześniu okazało się że faktycznie nie ma zrostu do tego jest ponad 1cm.odleglosci między odlamami i do tego odłam pośredni. W październiku zrobiono mi prp czyli pod narkoza wsytrzykiwanie osocza wysokobialkoweg. Złożono mnie w gips osemkowa po 3 tygodniach zdjęto i znów orteza. Po 5 RTG i co nic zero zrostu. Decyzja operacja zespolenia. Po 9 miesiącach od wypadku miałam operację zespolenia płytką tytanowa, i przeszczep z biodra. Teraz jestem w kamizelce Desaulta. Za 5 tygodni kontrolę. Przestrzegam uważajcie i konsultujcie mam 1rok zmarnowany ogromną Blizne na szyji i biodrze. A mam pytanko bo w tej kamizelce strasznie drentwieje mi ręką. Mrowi mnie w palcach. Jak lerze to rozpinam przynosi troche ulgę ale drętwienie czuje? Czemu tak się dzieje to naturalne w tej kamizelce i ułożeniu ręki z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem ze zdiagnozowaniem

Następny temat

Ból Kłucie w Mostku

Wiecej