SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Złamany obojczyk

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 467833

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 259
Dzięki wielkie za odpowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Spoko, życzę powodzenia. Jakby się pojawiły jakieś wątpliwości w trakcie to pytaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 259
Przeważnie po złamaniu obojczyka zespolonego płytka po jakim czasie powinna rozpoczac się rehabilitacja?

Naprawdę jestem zażenowany tym co się dzieje w tym NFZ. Jako młoda osoba, na której Państwo może zarobić, mają takie osoby jak ja daleko i głęboko. Pewnie gdyby dysponował $$$ poszedłbym prywatnie i już dawno miałbym spokój.

Jak już wszystko będę miał za sobą, jeżeli kiedyś w ogóle do tego dojedzie, to napiszę osobny post ze swoimi doświadczeniami związanymi z tym wszystkim. Może komuś się przyda.


Zmieniony przez - Dawciokol w dniu 2017-10-09 20:13:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Bezpośrednio po zabiegu operowana kończyna w unieruchomieniu w ortezie ok. 4-6 tyg. zależne od lekarza prowadzącego na podstawie stanu i metody i dokładnej lokalizacji następnie po tym okresie rehabilitacja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 259
Mógłby mi Pan polecić jakieś bezpieczne ćwiczenia, które mogę robić na własną rękę?
Obecnie robię sobie wznosy bokiem, oraz lekkie ściąganie łopatek.
Zauważyłem lekką poprawę.
Czekam na pieniążki z odszkodowania i śmigam od razu na rehabilitację.



Zmieniony przez - Dawciokol w dniu 2017-10-12 21:58:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Bez możliwości przebadania doradzanie odnośnie postępowania nie byłoby odpowiedzialne, czasem dobrze wybrać się nawet na jedną wizytę do tego czasu po instruktaż postępowania oraz w jaki sposób należy je wykonywać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 259
Update

Rękę potrafię dźwigać do kąta 90° w sumie samo tak od siebie, lekkie ćwiczenia robiłem. Jeśli chodzi o bóle, to sam obojczyk już nie boli, bardziej okolice łopatki, barku.
Byłem na wizycie u lekarza nic w sumie nowego się nie dowiedziałem, wysłał mnie na RTG następną wizyta 8 listopada(teraz wszystko prywatnie) zobaczymy co powie, zrobiłem też zdjęcie dwóch obojczykow do porównania. Mam nadzieję że w końcu lekarz po tej wizycie powie ze bede mogl już zacząć rehabilitacje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Dawciokol
Update

Rękę potrafię dźwigać do kąta 90° w sumie samo tak od siebie, lekkie ćwiczenia robiłem. Jeśli chodzi o bóle, to sam obojczyk już nie boli, bardziej okolice łopatki, barku.


do 90 stopni obojczyk nie bierze udziału w ruchu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 259
Wcześniej z bólem gdzieś 60°. JesZcze w między czasie miałem badanie EMG i wyszło że mam lekko uszkodzony nerw lokciowy, do kontroli za 3-6mies. Czekam do 8 listopada i mam nadzieję nadzieje ze juz tylko z górki i powrót do aktywności fizycznej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Z tą aktywnością fizyczną to się nie śpiesz za szybko najpierw terapia i odzyskanie prawidłowej funkcji , następnie i częściowo w trakcie stopniowo dozowana aktywność fizyczna
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem ze zdiagnozowaniem

Następny temat

Ból Kłucie w Mostku

WHEY premium