SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Złamany obojczyk

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 466256

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Przy tego typu rodzaju wypadków gdzie jest pewien rodzaj siły i dynamiki można się porządnie załatwić i często dochodzi do poważnych urazów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 47 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 553
To prawda, ale nie wierzymy w to do puki nie przetestujemy tego na własnej skórze, a dokładnie kościach. Ważne jest by wyciągać wnioski. Ja stanowczo zostawiam latanie na rowerze tym którzy lubią spadanie. Mi się nie spodobało. Wystarczająco niebezpieczeństw przytrafia się w zwykłej codzienności, nie ma co prowokować dodatkowych zdarzeń.
Wczoraj byłem w poradni chirurgicznej i dokładniej obejrzałem sobie zdjęcie mojego złamania. Nie wygląda to najgorzej. Złamanie jest przy główce od strony ramienia, kości nie nachodzą na siebie. Faktycznie jest lekkie przesunięcie ale kości ustawione są na przeciwko siebie. Jest jeden odłamek taki większy. Tym razem trafiłem na panią doktor która na moje pytanie "no i jak to wg pani wygląda?" podsumowała: "no wygląda jak złamanie" :) Jeśli wszystko dobrze pójdzie powinno pozostać tylko zgrubienie w miejscu zrostu. Poinformowała, ze wg miej dodatkowe RTG nie jest konieczne, ale jeśli chcę to mogę przyjść za tydzień to zrobimy. No to pójdę :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 47 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 553
Oby to tylko w ten sposób rozeszło się po kościach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 47 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 553
tfu tfu tfu ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 11 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 437
Ja swój też rozwaliłem na rowerze (hamowanie z górki na lodzie to zły pomysł). Ciesz się, że nie jesteś żużlowcem -- oni łamią obojczyki przynajmniej raz na sezon. Można by sobie wmontować jakiś zawias w razie czego... (albo wymienny, z kompozytów)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Samo złamanie to jedno oczywiście najważniejsze na dany moment natomiast powstałe zaburzenia oraz konsekwencje w następstwie jakie mogą powstawać i co niestety ma często po tego typu urazie to drugie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 47 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 553
Wczoraj zrobiłem kontrolne RTG mojego obojczyka w gipsie, czyli równo po dwóch tygodniach. Z tego co się dowiedziałem jest git. Nastąpił już zauważalny zrost i wydaje mi się, że obojczyk ustawił się lepiej niż było to zaraz po złamaniu. Tak że jeszcze nieszczęsne dwa tyg w gipsie, ale na szczęście to ósemka, więc i tak lajtowo. Moja myśl na teraz... godzinna kąpiel :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 45 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 60
Cześć Konrad uważaj na lekarzy powiedzieli ci ze to bez znaczenia, owszem dla życia bez znaczenia. Może to oznaczać ze ramie będzie trochę niżej trochę bardziej cofnie itp czyli asymetria. ; ( Życzę powrotu do zdrowia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 45 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 60
Cześć Konrad uważaj na lekarzy powiedzieli ci ze to bez znaczenia, owszem dla życia bez znaczenia. Może to oznaczać ze ramie będzie trochę niżej trochę bardziej cofnie itp czyli asymetria. ; ( Życzę powrotu do zdrowia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
majeranej
Wczoraj zrobiłem kontrolne RTG mojego obojczyka w gipsie, czyli równo po dwóch tygodniach. Z tego co się dowiedziałem jest git. Nastąpił już zauważalny zrost i wydaje mi się, że obojczyk ustawił się lepiej niż było to zaraz po złamaniu.


bardzo dobra informacja
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem ze zdiagnozowaniem

Następny temat

Ból Kłucie w Mostku

Wiecej