SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Złamany obojczyk

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 466239

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 476 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9764
Z tymi cwiczeniami to raczej nie tak predko....



Zatrzymali cie w szpitalu po wypadku ?

"Powstałem z nicości obrałem drogę ku wolności..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 13 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34
tak tak, bylam 5 dni. Juz mija trzeci tydzien i juz wszystko git ;) nic nie boli na szczescie juz ;) za 2 tyodnie na wizyte i juz beda mi zdejmowac to ustrojstwo ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 13 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34
dzis jeszcze jade za godzine na komisariat skladac zeznania w zwiazku ze sprawa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 25
ja mam z kolei gorszy problem. lewy obojczyk zlamany, chyba z przesuniecem,ale tego lekarz mi nie powiedzial niestety, tyle ze zlamane czesci kosci nie sa w linii prostej do siebie, jedna czesc prowadzi gore, druga w dol. ale najgorsze, ze przed wlozeniem mnie w gips, lekarz mi nastawil kosc, stykaly sie tylko na koncach. po 5 dniach bylam na kontroli i widac juz, ze kosci zamiast sie schodzic, rozeszły sie. czy mieliscie taki przypadek. lekarz nic nie zmienil- nadal gips osemka, kazał przyjsc za 10 dni zobaczyc jak to bedzie. poszlam wiec prywatnie, ten lekarz z kolei powiedzial, ze to w sumie nie jego specjalizacja, stwiedzil jedynie, ze moze to sie nadawac na operacje i odeslal do innych lekarzy. oczywiscie tez prywatnie, ale juz niby specjalisci w tej dziedzinie. Pójde. ale czy komus przytrafilo sie cos takiego, zeby kosci sie rozchodzily??? ja jestem przerazona... czy to sie zrosnie w ogole????

tulipanek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 105
Miałem podobny przypadek złamałem prawy obojczyk - na izbie przyjęc wsadzili mnie w gips dessaulta, po tygodniu poszedlem na kontrolę i nic sie nie zrosło, powiedzieli mi ze mam krwiaka który blokuje zespolenie kości, które były dalej od siebie oddalone. Z tymże moje złamanie było "wieloodłamowe z przemieszczeniem" a Ty odlamow chyba nie masz. Po dwoch tygodniach trafilem do szpitala na operacje zespolenia płytą i srubami. Poczekaj jeszcze do nastepnej wizyty, kosci powinny się zejsc w koncu, mi lekarz powiedzial ze gdyby nie odlamek ja tez uniknalbym operacji i byłbym wyleczony ósemką.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 476 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9764
mm11 jak tam zalatwilas juz rehabilitacje ?

"Powstałem z nicości obrałem drogę ku wolności..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 13 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34
guesswho- ja mam identyczny przypadek :P dali mi wybor: operacja czy jedziemy w osemce :P tylko ja nie mam gipsu, bo lekarz stwierdzil ze bym sie zameczyla w lato, mam cos w rodzaju reklamowanego kiedys "pajaczka", tylko ten moj jest specjalny, ortopedyczny, usztywniany i jest juz git ;) mi tez po ponad tygodniu sie nie ruszylo, ale lekarz powiedzial ze jestem mloda i wszystko sie unormuje, a miedzy koscmi widoczna jest juz jakas mgielka, wiec bedzie sie zrastalo, owszem, krzywo, ale nawet po operacji jest ryzyko ze bedzie slad w postaci gulki i do tego blizna oczywiscie ;) dzis poniedzialek, w srode ide na kontrol i najprawdopodobniej mi to juz zdejma i bede wolna wreszcie :D:D:D

jezeli o rehabilitacje chodzi to ja jeszcze nic nie wiem, myslalam ze po zdjeciu tego skieruja mnie w szpitalu na odpowiednie leczenie po zlamaniu. Wszystkiego dowiem sie w te srode ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 13 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34
guesswho - jeszcze jedno ;D jezeli jest tak jak mowisz, ze kosci nie sa w linii prostej tylko inaczej ten teges ;P totak jak u mnie ;) czyli z przesunieciem, najprawdopodobniej bedzie slad, ale nie martw sie ;) jak nikomu nie powiesz to pewnie nawet nie zauwazy :D u mnie podobno nie widac az tak :D juz ostatnie poje podrygi w usztywnieniu ;) za 3 dni minie dokladnie miesiac od wypadku ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 25
dzieki za odpowiedzi. wczoraj bylam u lekarza - takiego co niby sie zna bardzo dobrze na sprawach ortopedycznych, polecony byl mi zreszta, i on stwierdzil, ze operacji nie poleca na tym etapie. i tak jak mowicie, ze zrosnie sie troche krzywo, ale jego zdaniem bedzie mniej widoczne niz blizna po operacji (plus ewentualne powiklania po operacji). wiec juz troche mi lepiej :)
ja mam gips niestety, troche sie w nim mecze, bo tak cieplo, na dwor nie wyjde, ale moze za tydz bede miala te same szelki, o ktorych Ty mówisz :) wtedy jest juz chyba lepiej? czujesz duzy dyskomfort w tych szelkach - niby pajaczku?
pozdrawiam goraco!

tulipanek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 13 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34
jest i niebo lepiej niz w gipsie, swobodniej i obojczyk ma szanse nastawic sie szybciej niz w gipsie ze wzgledu na wiekszy luz. Hm moze tylko troche upijaja pod pachami, ale jak odpowiednio ulozy sie reke to nic nie czuc. Wiadomo ze to jest jednak cos do czego nalezy sie przyzwyczaic i komfort nie jest 100%. Ja przez pierwsze 4 dni po wypadku mialam gips, chodzilam jak robokop ;D:D a tego nie widac pod ubraniem i w zasadzie robisz prawie wszystko normalnie, oczywiscie na tyle na ile to zlamanie pozwala (nie ukrywajmy ze na poczatku to jest jednak ból). Dzis mija miesiac od mojego wypadku i wlasnie dzis, za godzine wybieram sie na wizyte kontrolna, dowiem sie w jakim czasie bede mogla pozbyc sie szelek(moze juz nawet dzis) ;):):) w tej chwili siedze bez szelek, bo poprostu luzniej. Z tylu maja plastik, wyciety tak zeby nie przeszkadzal, no ale jednak jak sieplo to czuc dyskomfort (co nie zmienia faktu ze to jest cudo w porownaniu z gipsem). W szelkach chodzi tylko o to by trzymac sie prosto, ja jestem zdyscyplinowana i moge pozwolic sobie na godzinke do dwoch dziennie bez nich ;) ustalono mi juz takze odszkodowanie, w najblizszych dniach powinnam dostac, ale najwazniejsze ze juz to wszystko sie konczy ;) powodzenia wszystkim polamanym ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem ze zdiagnozowaniem

Następny temat

Ból Kłucie w Mostku

WHEY premium