SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Złamany obojczyk

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 467361

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 32
NIgdzie nie znalazlem podobnego tematu odnosnie obojczyka wiec zalozylem nowy.

Wlasnie mija 3,5 tygodnia odkad jestem w gipsie... Mam założoną tzw. ósemke. Jest to proste zlamanie, po prostu pekl na pol bez zdanych odlamkow. Obojczyk złamany jest z przesunieciem w zewnetrznej czesci - tzn blizej barku niz szyi. Lekarz stwierdzil ze to, ze obojczyk zrosnie sie krzywo w niczym nie przeszkadza. Kosc obecnie nachodzi na siebie - jedna czesc jest wyzej a druga nizej i tak tez sie zrosnie, do tego zreszta nie trzeba przeswietlenia - czuc to pod palcami. Jak sadzicie - czy bedzie to mialo jakis wplyw na uprawianie sportu (w moim przypadku pilki noznej)? Czy bede w pelni sprawny, czy tak zrosnieta kosc bedzie tak samo silna i po jakim czasie od zdjecia gipsu kosc powinna byc na tyle silna abym mogl znowu spokojnie grac w pilke bez obawy ze jak sie przewroce to znow zlamie go ponownie?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Pęknięcie, czy złamanie obojczyka jest urazem z reguły powstającym w sytuacji upadku, np. na wyprostowaną rękę lub bark. Kontuzje tego typu mogą być mniej lub bardziej złożone. W miejscu pęknięcia kości widoczny jest obrzęk, opuchlizna, przesunięcie kości odczuwalne pod palcami. W sytuacji podejrzenia u siebie tego typu urazu zdecydowanie należy udać się na SOR. Lekarz ortopeda obejrzy nasz obojczyk i wykona badanie RTG. Na jego podstawie stwierdzi, jak dalece posunięta jest kontuzja. Przy samym pęknięciu niestety wymagane będzie unieruchomienie na okres około 3-4 tygodni. Po czym lekarz stwierdzi, czy kość zrosła się poprawnie.

W sytuacji, gdy nie doszło do poważnego złamania i nie wymaga to zabiegu operacyjnego, jak najbardziej wrócimy do pełnej sprawności. Jak po większości kontuzji możemy odczuwać mniejszy lub większy ból w tym miejscu. Jeżeli nie będzie ona nam przeszkadzał, to nie ma przeciwwskazań do wykonywania treningów. Istotne jest to, aby po urazie skupić się w znacznym stopniu na rehabilitacji. Wizyty u fizjoterapeuty zdecydowanie pomogą nam w szybszym powrocie do sprawności i uniknięciu komplikacji.

Zdecydowanie warto stosować suplementację kompleksowymi preparatami regenerującymi nasze stawy i kości:

https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Flex_All_Complete-opis33950.html



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
x-ray ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 7467 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32016
a szukales? https://www.sfd.pl/Search.asp?wczym=tytul&search=obojczyk

Zmieniony przez - x-ray w dniu 2006-04-25 11:50:10

Koksy to nie wszystko http://www.sfd.pl/temat148281/
Nie masz koncepcji, zajrzyj tutaj http://www.sfd.pl/temat255388/
Patrz co jesz http://www.sfd.pl/temat280738/
Train smarter, not just harder!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 32
Tak czytalem juz te tematy, ale nie ma tam odpowiedzi na moje pytania... A naprawde martwie sie tym co bedzie po zdjeciu gipsu jesli ten obojczyk tak krzywo sie zrosnie. Bylem w 3 szpitalach z tym - w Warszawie, w Rzeszowie i w Sanoku + jedna wizyta prywatnie u lekarza. W warszawie chcieli mnie operowac, w rzeszowie zalozyli mi osemke, a w sanoku dali mi wybor. Wybralem gips. Ale jak tu madrze zadecydowac skoro tam ci mowia tak a w drugim szpitalu zupelnie inaczej...
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 384 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8029
Raz zrośnięta kość jest w miejscu dawnego złamania mocniejsza - więc ponownym złamanie nie powinieneś się przejmować. Jeśli tylko poprawnie założono Ci "ósemkę" to po zrośnięciu się kości będziesz mógł spokojnie wrócić do piłki nożnej - bez obaw . Ruchomość w obręczy barkowej Ci się nie zmniejszy.

Pzdr.

War is the only proper school for a surgeon.

Primum non nocere.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 44 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 942
Siema...
No mnie niestety spotkala podobna paskudna ontuzja..jestem w 2 tyg. noszenia rowniez osemki...podobne zlamanie do twojego z przemieszczeniem...

na ile masz gips bo ja wkoncu niewiem.... wpierw mowili 4 tyg a pozniej 6 tyg...

ahqa i dam ci mala rade zlamana reke tzn. ta reke gdzie obojczyk nie trzymaj zgietej,lecz przy ciele zeby obojczyk byl pod ciezarem konczyny...to powoduje dobre ustawienie kosvi przynajmniej w moim wypadku

rowniez gram w pilke i mi powiedziano ze po zdjeciu gipsu trzeba czekac 1 lub 1,5 miesiaca..ale gadaja ******ly :p ...szybka rehabilka i bedzie luxx po 3 tyg

pozdr dla ciebie i szybkiego powrotu do zdrowia
2

Ronaldinhooo....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 13 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34
witam :) mam zlamany prawy obojczyk z przemieszczeniem. wypdek mialam w poniedzialek, dzis jest pitek. do czwartku bylam w gipsowej osemce. teraz zalozyli mi specjalne szelki. wczoraj wyszlam ze szpitala. troche sie martwie, bo kosci nie sa na tyle blisko siebie zeby mogly sie zrastac, ale podobno to ma sie ulozyc. mi tez dali wybor, operacja i blizna plus zagroenie zwiazane z mozliwoscia naruszenia tetnicy albo lekka deformacja kosci. wybralam osemnke. teraz w srode mam kontrole i wtedy bede wiedziala na pewno czy operacja nie jest konieczna. bardzo sie boje. jeszcze poszukam w internecie na ten temat, bede informowac ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 476 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9764
Operacja przy obojczykach rzadko sie robi, chyba ze jest to powazne zlamanie, np takie właśnie ktore moze powodowac nacisk na tetnice podobojczykowa. Ale szybciej dochodzisz do sprawnosci po operacji....

Luzami narazie sie nie przejmuj to wszystko bedzie trwalo sporo czasu musisz miec cierpliwosc...wiem ze jest to bardzo nie wygodne.


Jesli moge zapytac to co zrobilas ze zlamalas obojczyk?

Najlepiej skonsultuj sie jeszcze z jakims lekarzem.

pozdrawiam.

"Powstałem z nicości obrałem drogę ku wolności..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 13 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34
potracil mnie samochod na przejsciu na pieszych, podobno mam duze szczescie ze tylko obojczych i wstrzas mozgu. troche sie uspokoilam teraz przynajmnij. lekarz powiedzial ze jestem zdyscyplinowana jesli chodzi o trzymanie sie w wymaganej pozycji, wiec jesli bede sie tak trzymala to moze nie byc sladu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 476 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9764
Potaraj sie o jakas dobra rehabilitacje, bierz duze ilosci fosforu i np. ossopan moze cos to przyspieszy...

pozdrawiam.

"Powstałem z nicości obrałem drogę ku wolności..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 13 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34
eh caly czas boli, z tego co czytalam to boli tak przez dwa tygodnie ;/ juz nie moge wytrzymac w tej prostej pozycji, najlepiej jest jak leze, ale znowu musze lezec jak najmniej zeby mi sie ustawilo, jeden wielki obled ;( wiem ze musze dac rade ale to takie okropne...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 13 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34
Minął pierwszy tydzien z moim zlamaniem. Boli o wiele mniej, nawet stalo sie znosne. Juz za 2 dni ide na pierwsza kontrol, wtedy dowiem sie co ze mna bedzie, operacja czy kontynuacja leczenia elastyczna osemka. W zasadzie najgorzej jest po wstaniu z lozka, kiedy wszystko sie przestawia. A tak to wszystko ok. Deberwuje mnie tylko to ze przytylam :( niech tylko sie zagoi to ruszam do cwiczen ;)
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem ze zdiagnozowaniem

Następny temat

Ból Kłucie w Mostku

WHEY premium