SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Złamanie kości śródręcza

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 109899

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7
witam
ja mam zlamanie 5 kosci srodrecza. zadnego nastawiania itd. po prostu gips na 4tygodnie.. teraz czuje ze w tym miejscu cos sie pojawilo.. niby wydaje mi sie ze ta kostnina ale to jest troche grube. boje sie ze kosc sie zle zrosnie. ktos wie jakie jest ryzyko?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2
Ja mam na prawej trochę źle zrośnięte.
Jak coś, to o widocznej kostce możesz już zapomnieć.
Jak będzie źle zrośnięta, to tylko drutowanie zostaje, czyli operacyjnie łamane miejsce i repozycja podtrzymywana dwoma dutami k, lub jednym (nie pamiętam nazwy ;P).
Jak będzie uszczerbek na zdrowiu, to idź na obdukcje.
Typek musi po przyjęciu pacjenta zrobić rentgena i nastawić kość. potem gips (raz miałem na 3 tyg.teraz mam na 3.5), następnie badania kontrolne + rtg. Jak źle się zrasta to i tak druty
Jak chcesz to mogę Ci powysyłać swoje zdjęcia RTG, to porównanie będziesz miał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7
no jesli mozesz to wyslij. porownam sobie ze swoim. moze moje jednak nie jest takie zle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 110
Witam ja natomiast mam wieloodlamowe zlamanie 5 kosci glowy srodrecza z przemieszczeniem kosci w kierunku 4 kosci i w kierunku dloni;(
Wczoraj mialem zabieg tzn. zakladali mi drut ktory ma za zadanie poprawne zrosniecie kosci. Do tego zalozyli mi szyne na 5 tyg.
Zastanawiam sie czy jeszcze bede mial taka sama sprawnosc dloni przed tym zdarzeniem i czy bedzie to mialo odbicie na trening na silowni, bo kumple mnie straszyli ze z silka moge dac sobie spokoj;(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2
Ja miałem wieloodłamowe złamanie łokcia, a na rękach potrafię chodzić.
PS daj mejla do tych zdjęć.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7
[email protected] z gory dzieki ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6
Witam, dzisiaj jestem po kontroli.. 3 marca mam wyciąganie druta..
co do tego bólu złamania, to samo złamanie nie boli.. Chodzi o to, że ja mam takie złamanie V kości, że opuchlizna do dzisiaj nie schodzi.. Prawie już 8 tygodni, a ja dalej nie mogę dwóch ostatnich palców zgiąć w pięść, po prostu opuchlizna blokuje na ścięgnach... I nie idą palce nawet jak na siłę próbuję drugą ręką zgiąć......... Stosowałem już wiele metod na obicia, obrzęki itd.. i żadno nie pomaga..
Fakt jest taki, że złamanie mnie nie bolało tylko ta pulsująca krew w ręku straaaaaaaaasznie bolała...

Nie radzę łamać tych kości, dużo męczarni - zresztą, jak przy każdym innym złamaniu... :/

Jeszcze dodam, że 4dni temu miałem zapalenie wirusowe... Wokół dziury po wbiciu druta było czerwono, po pójściu do lekarza i już po braniu antybiotyków przygasło i jest normalnie, jak było..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2
Ja tez mialem zlamana 5 kosc srodrecza u prawej reki z przemieszczeniem i hirurg gląb nic mi z tym nie zrobil tylko w gips wsadzil iteraz mam taka wielka kosc wystajaca ze szok:((pomozcie co mam z dalej zrobic bo nie chce miec az tak znieksztalconej reki:((???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2
Ja tez mialem zlamana 5 kosc srodrecza z przemieszczeniem u prawej reki:((i tępy hirurg z tym nic nie robil tylko wsadzil w gips teraz mam taka wystajaca kosc ze az sie nie chce na to patrzec:(((co mam zrobic pomozcie bo nie chcemiec do konca zycia znieksztalconej reki:((??
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6
heya... to kiepska sprawa... musisz isc na operacje... albo sam sie napij i zlam ja na scianie i na drugi dzien idz na wstawianie operacjnie druta... albo idz niech Ci lamia pod uspieniem i ustawiaja z wstawieniem druta... mi za***iscie zrobili, ze nic nie widac...

tez na poczatku mialem zle zrastanie, bo nosilem 2 tygodnie gips, a ze sie zle zrastalo, to poszedlem na druty...

a gdybym mial teraz zle zrosniete i by mi sie to nie podobalo, to bym zrobil - jak pisalem wyzej, polamal jeszcze raz... :/

ale ostrzegam wiele meczarni na drutach.. w szpitalu 2dni na wsawienie druta... miedzy czasie kontrole... pozniej po 2-3msc wyciaganie druta... szwy, kontrole i zdjecie szwow... ja jeszcze mialem zakazenie punktowe... ale bez problemow pomogly antybiotyki... teraz juz prawie reka w stanie, jak byla... fajnie sie zroslo, ale na pewno wiecej tej kosci nie bede lamal, nawet jak mialbym dostac wpier... ;p

zobacz to: http://www.garnek.pl/palacz2/303225/zanim-za***iesz-zastanow-sie-czy / to strasznie wyglada...

ja mialem nieco inne wstawienie... mialem wbity drut na wzdluz od nadgarstka do tej kosci-pilki wystajacej, ktora opadla po zlamaniu... mialem druta centralnie w srodku na wzdluz... nie mialem tak strasznie jak na tym foto... ;) mysle, ze ty tez tak mialbys... a co do rozciecia skory przed wbiciem i po wyciagieniu druta, to mialem tylko 1,5cm - nawet juz nic nie widac... lekkie wglebienie... w takim razie nie jest zle... bo ja caly czas myslalem, ze mialem rozcienie z 7cm z boku i drut przylapany srubami do kosci... jednak sie mylilem... mialem w srodku - centralnie... widocznie kosc w srodku jest mieksza.....

pozdrowionka!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

5 alfa reduktoza

WHEY premium