SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Złamany obojczyk

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 466228

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 259
Jestem poo dwóch sesjach z rehabilitantem po 90min (45min terapia manualna, 45min fizykoterapia).
Żałuję ze wcześniej nie poszedłem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Teraz nie ma już co się przejmować tylko skupić się na tym żeby stosować się do zaleceń i być dobrej myśli, powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1
Czy przez cały czas w czasie gojenia się boli czy powinno przestać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Ból w pewnej fazie może być natomiast później przy prawidłowym prowadzeniu nie powinieneś czuć dolegliwości bólowych w przypadku braku powikłań.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 296
No cóż... Witam. Jestem dwa miechy po złamaniu obojczyka lewego z przemieszczeniem. Pisze do Was bo siada mi już psycha. Miało być pięknie jest brzydko. Operejszyn nie było bo teoretycznie nie była konieczna do zrostu, zresztą nie nalegałem. I tu się zgadza, zrosło się. Tylko że: Jest tzw. "górka" która bardzo przeszkadza. Cały czas mam wrażenie że jest jakieś ciało obce pod ubraniem. Oczywiście wystaje. Ciuchy źle leżą. Zsuwają się na jedną stronę. Ramię jest wyraźnie krótsze. Odczuwa się to na ciuchach. Wszystko źle się układa. Lekarz twierdzi że jest to związane z noszeniem ósemki i rehabilitacjami wyprowadzi się łopatkę i inne mięska żeby to wszystko jakoś wyglądało. Jestem już po 10 spotkaniach z rehabilitantem i masażystą i przyznam że nie ma poprawy. Nie odczuwam bólu ale dyskomfort związany z tym przemieszczeniem. Bardzo proszę osoby i eksperta o jakieś informacje czy jest szansa że ciało w jakiś sposób dostosuje się do nowych warunków, czy zawsze będę odczuwał ten obojczyk?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 296
cd. Wacham się czy nie poddać się operacji, tylko tyle się tu naczytałem, że sam nie wiem co robić, tym bardziej że mineło już 2 miesiące. Bardzo proszę doświadczone osoby o jakąś rade. Dziękuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
lukas_z_alabama
Bardzo proszę osoby i eksperta o jakieś informacje czy jest szansa że ciało w jakiś sposób dostosuje się do nowych warunków, czy zawsze będę odczuwał ten obojczyk?


niestety nie sposób tego stwierdzić bez przeprowadzenia badania klinicznego, masz osoby Cie prowadzące lekarz, rehabilitant , masażysta znają bezpośrednio Twój stan pracują z Tobą i ich musisz pytać o te kwestie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 44
Adela01
Szukam dobrej oferty rehabilitacyjnej, bo mój syn spadając w przedszkolu z huśtawki doznał złamania w łokciu, było to złamanie z przemieszczeniem, jest po operacji i trochę się martwię, podobno często występują powikłania, a różnie to wygląda z rehabilitacją przez NFZ.


Witaj,

Czytałem, że już ktoś wspominał o Orthos w Komorowicach. Ja mogę to potwierdzić z praktyki. Moja córka miała również wypadek na placu zabaw i generalnie historia po diagnozie, zabiegu, komplikacjach ciągnęła się w nieskończoność. Z polecenie znajomego lekarza wybraliśmy się na rehabilitacje - 14 dniowy turnus - właśnie w Komorowicach. Kompletna i profesjonalna opieka. Jak zazwyczaj lubię się przyczepiać to w tym przypadku nie miałem do czego. Wcześniejsze rehabilitacje nie odnosiły skutków jakby ktoś pytał.. W przyszłym miesiącu ja osobiście będę się u nich "składać" bo przekonałem się, że warto.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Trafić na odpowiedniego specjalistę podczas leczenia (i tyczy się to wszystkich lekarz, fizjoterapeuta , diagnosta czasem psycholog czy dietetyk) to bardzo ważna kwestia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 51
kejt25
ja 2 lipca zlamalam prawy obojczyk z przemieszczeniem, na ostrym dyzurze wpakowali mnie w 8mke i kazali przyjsc po weekendzie na kontrole lekarz odrazu wspominal mi, ze moze i byc z tego operacja, po weekendowych wizytach w lux medach zaleceniach o zaklafdaniu pajaczka itp wyladowalam w szpitalu, zdecydowalam sie na operacje wyzej w postach opisalam moj przypadek, juz wole szrame, niz gulke i ramie 2 cm krotsze, balam sie masakrycznie ale z biegiem czasu uwazam, ze bylo to dobre rozwiazanie, dlatego wiktoria polecam dopytac sie o mozliwosc operacji, minelo juz 3,5 tyg od operacji jestem e gipsie desaulcie zostalo jeszcze 2,5 tyg ledwo juz wytrzymuje, stad moje pyt;

1.jak wytzrmywaliscie w gipsach/ czy przy wstawaniu podnoszeniu sie z pozycjilezacej czuliscie jakby zrost miesnie sie rozrywaly/ taki jakies skurczre/
2. w jakirej pozycji soaliscie/ mnie juz plecy bola od spania na plecach ;/
3. wiktoria ja slyszalam, ze lasery sie robi jsk sie troche zrosnie


Cześć, ja tak właśnie dziś w nocy miałem jak w punkcie nr 1. Jakby to się poruszyło podczas wstawania z pozycji leżącej. Czy to miało wpływ na leczenie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem ze zdiagnozowaniem

Następny temat

Ból Kłucie w Mostku

Wiecej