SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Złamany obojczyk

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 467614

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 47 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 553
BPL-G


bardzo dobra informacja


nie najgorsza :) dodam tylko, że faszeruje się codziennie galaretą, taką własnej roboty, ponoć przyspiesza zrost kości. Nie przepadam ale jak ma pomóc to niech tam :) obojczyk przestał mi tak charakterystycznie chrupać jak na początku no i takie proste rzeczy jak odkręcanie nakrętki czy utrzymanie 1,5 l butelki wody nie nastręcza problemu. Tylko gips już mocno spanachany. Przełamał się gdzieś przy drugiej stronie i wszystkie te owijki spod spodu z niego powyłaziły. Nie wiem czy te dwa tyg przetrzyma...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 157
Witam wszystkich!
8 lipca dołączyłem do grona połamanych - złamałem obojczyk z przemieszczeniem. Od razu zostałem zapakowany w gips 8ke, - kolejne dwa tygodnie spędziłem szukając dobrego ortopedy. Gdy znalazłem lekarz w szoku zapytał, czemu nie zostałem od razu zoperowany - niestety na pogotowiu powiedzieli ze na 99% zrośnie się samo idealnie. Następnie wybrałem się do kolejnych dwóch ortopedów i Ci stwierdzili, ze już zostawiamy i czekamy.. Chciałbym Was bardzo prosić o ocenę, czy mój obojczyk na pewno się zrośnie? Czy nie będzie mi przeszkadzał w przyszłości?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
iStyle69
Następnie wybrałem się do kolejnych dwóch ortopedów i Ci stwierdzili, ze już zostawiamy i czekamy.. Chciałbym Was bardzo prosić o ocenę, czy mój obojczyk na pewno się zrośnie? Czy nie będzie mi przeszkadzał w przyszłości?




dlaczego nie zapytałeś o to podczas wizyt u ortopedów ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 47 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 553
iStyle69
Witam wszystkich!
Chciałbym Was bardzo prosić o ocenę, czy mój obojczyk na pewno się zrośnie? Czy nie będzie mi przeszkadzał w przyszłości?





To jest zdjęcie w stanie spoczynku? ręka opada na dół? Mój obojczyk na zdjęciu z ręką podniesioną do góry wyglądał nieciekawie, ale na zdjęciu z ręką w dół kości były ustawione prawie na przeciwko siebie.


Zmieniony przez - majeranej w dniu 2017-07-27 07:58:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 157
Pytałem każdego ortopedy, lecz każdy z nich miał inna opinie, jeden przewidywał problemy, skrócenie oraz możliwe bóle a inny wręcz odwrotnie.

Zdjęcie wykonane na stojąco, z ręka na dole.

Dziś ortopeda zdjął mi gips i założył ósemkę Ligaflex. Sam stwierdził ze zdecydowanie bardziej ściąga barki do tylu niż gips, który tylko upijał.
W sobotę mam wesele, niestety pod marynarka widać garb na plecach, ale lepsze to niż gips i sama koszula:)




Zmieniony przez - iStyle69 w dniu 2017-07-27 16:05:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Oczywiście w takim przypadku jest możliwość że zrost nie będzie idealny i może to się wiązać z pewnymi objawami , ważne żeby nie doszło do stawu rzekomego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 157
Staw rzekomy? Jak tego uniknąć? Właśnie mijają 3 tygodnie i ręka moge widocznie coraz to więcej robić i podnosić wyżej. Bólu w ogóle nie ma. Z dnia na dzień jest coraz lepiej, 'może to oznacza ze rozpoczął się proces kostnienia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
To jest kwestia odpowiedniego sposobu leczenia, jesteś pod kontrolą lekarzy zdecydowali się zastosować taki u Ciebie więc trzeba przypuszczać że będzie ok, to że funkcja się poprawia jest dobrym znakiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4520 Napisanych postów 35796 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 263135
Ja po pierwszym złamaniu też sam gips, jakis czas po zdjęciu znowu sie złamał i wtedy od razu operacja - płytka + śruby
Później zero problemów z oboczjczykiem, ruchomością itd

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: http://www.sfd.pl/[BLOG]_K_PS_w_kuchni-t1081825.html

"WE FIGHT. THAT IS HOW WE WIN, THAT IS HOW WE DIE."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hej, ja złamałam obojczyk 30 maja jadąc do pracy na rowerze (samochód nie ustąpił mi pierwszeństwa wyjeżdżając z drogi podporządkowanej). Rtg wykazało złamanie obojczyka z prsemieszczeniem.
2 tygodnie miałam założona ósemkę skonstruowana przez ortopede z prześcieradła, jednak ze wzg na to ze ręką bardzo mi spuchła, później zamieniono ja na ósemkę sklepowa. Po 8 tygodniach od złamania zaczełam rehabilitację prywatnie, bo na NFZ jeszcze długo bym czekała. Teraz obojczyk jest juz dość zrośnięty, ale nie wygląda idealnie. Podczas ćwiczeń z podnoszeniem reki przed siebie lub w bok, ręka zaczyna mi marznac? Czy to normalne? Mam się martwić?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem ze zdiagnozowaniem

Następny temat

Ból Kłucie w Mostku

WHEY premium