SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Yohimbina

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 7953

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 114 Napisanych postów 530 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 16185
Witam, mam trzy pytania (które i tak przerodza się w 10 kolejnych), odnośnie specyfiku wymienionego w temacie.
1. Co warto dodać aby wspomóc działanie(prócz kofeiny)
2. Wiem żeby brać 2h+ po posiłku, 30 min przed treningiem wystarczy?
3. Czy bezpośrednio po treningu można wypić WPC?

Pozdrawiam:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 121 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 78
Johimbina jest alkaloidem - organicznym związkiem uzyskiwanym z kory drzewa johimby lekarskiej, występującego głównie na obszarach między Kongo a Kamerunem oraz krzewu zwanego "zgrzyn żmijowy", który występuje na obszarach od Indii do Chin. Jakie działanie kryje w sobie ten egzotyczny suplement? Czy stosowanie johimbiny może dać nam efekty takie jak zapewnia nas wiele osób? Czy jej stosowanie jest bezpieczne?

Działanie johimbiny
Jednym z podstawowych działań johimbiny jest wpływanie na wzrost stężenia adrenaliny oraz noradrenaliny w organizmie, co przyczynia się do stymulacji metabolizmu oraz spotęgowania procesu lipolizy tłuszczowej.

Dzieje się tak dlatego, że alkaloidy johimbiny są antagonistami receptorów alfa-2-adrenergicznych, przez co nie dopuszczają do połączenia się receptorów alga-2 z hormonami takimi jak adrenalina oraz noradrenalina. Jest to kluczowe do spalania tkanki tłuszczowej, ponieważ proces lipolizy jest aktywowany właśnie przez hormony takie jak adrenalina, noradrenalina, adrenokortykotropina oraz glukagon. Wpływ tych hormonów uwalnia kwasy tłuszczowe, które następnie przyłączając się do albumin są zużywane jako źródło energii.

Ułatwienie przebiegu procesu aktywacji adrenaliny oraz noradrenaliny ma ogromny wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej, co czyni johimbinę jednym z najmocniejszych suplementów "spalających tłuszcz".

Z badań wynika, iż dawka oscylująca w wartościach 0,2 mg na 1 kg masy ciała przynosi już efekty w procesie lipolizy - jest to dawka, którą uznaje się za bezpieczną. Jednakże większość osób stosujących johimbinę przyjmuje dawki w zakresie aż od 10 do 22 mg na kg masy ciała!

Są to olbrzymie dawki, ponieważ w leczeniu impotencji stosuje się przykładowo 18 mg na dzień!

Kwestia przyjmowania, jak i dawkowania johimbiny jest bardzo indywidualna - pewne jest jednak, że należy posiadać sporą wiedzę oraz nienaganne zdrowie aby podjąć się suplementacji.

Jedzenie odżywek białkowych nie musi być zaraz po wejsciu do szatni, Twoj organizm powinnien odczekac poniewaz krew z naszego zoladka doplywa spowrotem do miesni. Warto wiec poczekam z 20minut po treningu.

Ma to sens z dwóch powodów:

Po treningu mięśni są bardziej wrażliwe niż zwykle na bodźce budujące mięśnie dostarczane przez białko.

Szybkość rozpadu białka zaczyna gwałtownie rosnąć po zakończeniu treningu, a jedzenie białka neguje to.

W większości przypadków 20 do 40 gramów białka spożywanego po treningu wystarczy.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12033 Napisanych postów 160414 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234309
1. mozna dodac tyrozyne w dawce minimum 3g do johy i 200mg kofeiny, opcjonalnie synefryna
2.tak
3. mozna jak najbardziej dac mieszanke wegle+bialko
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6264 Napisanych postów 76007 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754726
Przed treningiem te około 2 godziny lepiej jest zjeść posiłek białkowo - tłuszczowy. Jednak z obserwacji mogę stwierdzić, że po posiłku z węglowdanami również czuć jej dzialanie.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 114 Napisanych postów 530 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 16185
Tydzień trenuje rano tydzień po południu/wieczorem, ze śniadaniem bialkowo-tluszczowym nie będzie problemu, ale jeśli chodzi o obiad to tu już będzie gorzej :).
Z własnych obserwacji sprawdzę czy czuć ją tak samo,
A może brać przed treningiem z rana na czczo?
A kask to się ma w DNT? Brać? Nie brać?

I brać tylko raz dziennie czy może jak już sprawdzę jak na mnie działa to dwa razy? Rano i przed treningiem, lub przed treningiem i po poludniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6264 Napisanych postów 76007 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754726
Nie rozumiem. W czym problem żeby zjeść posiłek białkowo-tluszczowy jako obiad? Ja bym stosował tylko wtedy, gdy organizm ma bodziec do spalania tkanki tłuszczowej. Czyli przed treningiem. Ew. rano na czczo jeżeli treningów masz mało.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 114 Napisanych postów 530 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 16185
Po prostu nie mam pomysłu na taki obiad :)
Poszukam po forum :) cos na pewno znajde :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
dział kuchnia sfd powinien pomóc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 114 Napisanych postów 530 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 16185
To też tam się udam, remik :)
A i jeszcze jedno pytanko:)
Wybór pytanie zapewne na joszke w woreczkach, ktora rozrobie z wodą,
Jak długo można taki roztwór przechowywać? I w jakich warunkach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6264 Napisanych postów 76007 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754726
Ale obiad to tylko nazwa. Nazwij sobie ten posiłek jak Ci pasuje. Zjedz sobie obiad na kolację. W czym problem?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132164 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460693
ja dałem wode destylowaną w ciemnej butelce, z rok leżało bo nie wykorzystałem całej i jak końcówkę wziąłem po roku to klepało aż miło, chyba nawet za dużo przyjąłem.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 114 Napisanych postów 530 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 16185
Anubis,
Można śmiało trzymać w szawce czy moze jednak w lodowce?
Lepiej użyć wody destlowanej, czy wystarczy zwykła mineralna?

Domer
Nie chodzi o nazwę że "obiad", może to być i "czwarte śniadanie", tylko chodziło mi po prostu o brak pomysłu na posiłek w tej porze dnia.
Bo ja niestety uwielbiam produkty typu: chleb, ziemniaki, ryże, makarony, kasze itp, ale poszperam w dziale kuchnia i coś napewno znajdę dla siebie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Witamina D3 - suplementacja

Następny temat

jak dawkowac w dt i w dnt

WHEY premium