SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Wzrost w wieku 16 lat!!!! Błagam o pomoc!!!

Wysłana -
Witam, mam 16 lat i 170cm wzrostu. Mój tata ma 180cm a mama 163. Moi dziadkowie mieli około 174-178 wzrostu. Moi wujkowie od strony taty mają po 182-183 cm wzrostu, a od strony mamy po około 175. Zawsze byłem dosyć średnio wysoki w klasie do pewnego momentu gdy wszyscy koledzy mojego wzrostu zaczeli mnie dużo przerastać a ja tak jakbym stanoł w miejscu. Od 2 lat nic nie urosłem. Jeśli chodzi o dojrzewanie to dojrzewałem dosyć szybko. W wieku 12-13 lat miałem mutacje. Nie miałem jakiegoś dużego skoku wzrostu jeżeli go wogóle miałem.Gdy miałem coś koło 12 lat urosłem wtedy może w ciągu roku 6-7cm. Mam dosyć bujne owłosienie na ciele, na twarzy mam zarost pod nosem oraz pojedyncze kłaki na brodzie. Niedawno byłem na wizycie u endokrynologa i obliczył że mój wzrost powinien wynieść 185cm. Skierował mnie na badanie wieku kostnego, po czym okazało się potem z badania że mój wiek kostny wynosi 19 lat!!!’ Lekarz powiedział że już nie urosnę jednak ja nie mogę się z tym pogodzić. Mój tata był zawsze niski, a skok wzrostu miał w około 17,18 roku życia a może i później. Moi wujkowie oraz kuzyni też późno urośli. Mój numer buta to 41-42. Gdy byłem młodszy brałem takie dmuchawki czy coś na bazie sterydów. Brałem je jednak bardzo sporadycznie i niedługo. Moja siostra jeszcze wcześniej dojrzewała odemnie jednak osiągneła wzrost mamy... Czy jest jaka kolwiek realna szansa żebym urosnoł? bardzi mi na tym zależy. Jeżeli jest to co zrobić abym urosnął? Z góry dziękuje za odpowiedź i bardzo proszę o pomoc...

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Coś tam może podskoczysz ale kiedyś zrozumiesz że są w życiu ważniejsze problemy niż wzrost także spokojnie :)
Wysłana -
c
Wysłana -
Poczekasz to zaobaczysz, nie masz co sie zamartwaić, co ma być to będzie i tego w tym przypadku nie zmienisz.
Wysłana -
Nie masz na to wpływu i urośniesz tyle ile masz pisane także zadręczanie się tym Ci w niczym nie pomoże a może zaszkodzić i wpływać na inne kwestie, jak wspomniano wyżej są ważniejsze rzeczy niż tylko tyle ile masz wzrostu.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź