SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzrost i wystające łopatki - ćwiczenia

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6082

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 26 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 171
Mam 14 lat (15 w styczniu) i jestem, co tu dużo mówić, niskorosły:) (tak tak, wyślijcie pieniądze na konto aby wspomóc biednego krzemiana:D). Mój problem jest taki, że lubię ćwiczyć, a nie za bardzo wiem, co teraz mogę ćwiczyć. Robiłem 6 Weidera do, chyba, 27 dnia, ale później miałem jakiś uraz i musiałem przerwać ćwiczenia. Poza tym trenuję capo i nie wiem, jakie ćwiczenia mogą mi zaszkodzić (tzn. na przykład zahamować wzrost), a jakie nie: stanie na rękach, brzuszki, pompki, ćwiczenia z hantlami (ale jakimiś lekkimi, 2.5 - 3kg na rękę), a na przyszłość też salta itp. ?

Druga sprawa - jakie ćwiczenia polecacie, aby zniwelować wystające łopatki? Słyszałem, że to zależy od wytrenowania mięśni, bodajże, zębatych, ale nic konkretnego na ten temat nie wiem.

Po trzecie - czy ktoś z tego forum wie coś na temat ćwiczeń pionizacyjnych? Ostatnio, kiedy byłem u lekarza, dowiedziałem się o ćwiczeniach, które wykonują miss'ki przed wyborami, aby zyskać na wzroście nawet kilka centymetrów.

PS. Co do mojego wzrostu - jakiś tydzień temu miałem 151 cm

Pozdrawiam,
krzemian

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1024
cwiczenia ktore moga zaszkodzic kregoslupowi, czyli m.in. zatrzymac wzrost to na pewno Martwy ciąg, podnoszenie sztangi w siadzie nad glowe, "Dzien dobry", przysiady ze sztanga. a jak cwiczysz z ciezarami, to nigdy na stojaco, tylko lezac albo siedzac. O cwiczeniach na wystajace lopatki nie slyszalem, o tych po..costam tez nie. pozdro i powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1092 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4309
Ja na Twoim miejscu bym poczekał. Najlepiej wogóle nie ćwicz z ciężarami jak narazie. Poczekaj jeszcze kilka lat, do tego czasu będziesz rósł naturalnie. A co do tych ćwiczeń pionizacyjnych to ciekawe jest. Jakim cudem zdobywają one kilka cm i czy potem je tracą? Sam jestem niski i chciałbym coś urosnąć, tylko że ja mam już prawie 20 lat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 26 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 171
Dobra, to ja was dalej pomęczę:P Potrzebuję jakiś trening na prostowanie pleców, a głównie na wystające łopatki. Niestety jest jedno zastrzeżenie - muszę go robić w domu, bo z racji mojego wieku, braku ochoty i czasu nie chodzę na siłownie, tylko 45 min w szkole raz w tygodniu. Np. plan treningowy Mawashi'ego trzeba wykonywać na siłce. Wiem, że niektóre elementy z siłowni można także bardzo łatwo zastąpić czymś innym w domu, tylko problem w tym, że ja nawet nie za bardzo orientuję się w nazwach przyrządów na siłowni:D

Pozdrawiam,
krzemian

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Krzemian jestes z Krakowa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 297 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9723
haj ja tez na poczatku nie orientowłem sie w tych ćwiczniach i tym podobne ale juz do tego doszedłem
1. wejdz na www.kulturystyka.pl/atlas
tam bedziez miał wszystkie ćwicznia opisane i dobrze pokazane tylko badz cierpliwy nieraz stronka szwankuje a jak co to wal moze bede wiedzięł jak dane cwicznie wyglada <lol2>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 26 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 171
Nie, nie jestem z Krakowa, a co do tego atlasu to już kiedyś tam zaglądałem, ale niczego nie czytałem. Teraz posprawdzam, a tymczasem czekam na kolejne propozycje:)

Pozdrawiam,
krzemian

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 441 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 168926
https://www.sfd.pl/temat150514/
Ten post jest na temat prostowania pleców.

Zmieniony przez - Tma w dniu 2004-12-21 14:55:20

Zmieniony przez - Tma w dniu 2004-12-21 15:00:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Plan do domu ponizej, specjalnie dla Ciebie napisalem na swieta

https://www.sfd.pl/temat176663/

Co do cwiczen pionizacyjnych to wzrostu nie zwiekszaja (co to za lekarz) tylko wyciagaja tulow (staw biodrowy, krzyzowy, kregoslup) dajac 1 max 2 cm. Watpie zeby to stosowaly misski bo po godzinie stania i chodzenia kregi obsiadaja i dupa z planu, rownie dobrzemozna przed pomiarem wzrostu powisien na drazku i masz to samo. Jezeli szukasz cwiczen na wzrost to jak je znajdziesz opublikuj, zarobisz sporo kasy

Co do cwiczenia nie obciazajacego kregoslup to po treningach capo i stosowanych tam cwiczeniach nie ma obawy o przeciazenia kregoslupa. jednak musissz uwazan na jego urazy przy technikach w ktorych sie schylasz i dodatkowo skrecasz w pasie.

DEMENTUJE plotki o tym ze cwiczenia z ciezarkami wykonywane na siedzaco mniej obciazaja kregoslu niz ich odpowiedniki na stojaco - to nie prawda, jest zupelnie odwrotnie.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

piramida na co dobra ?

Następny temat

spadki formy-doradźcie

WHEY premium