SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzrost

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3417

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 13 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 205
Witam, mam 15 lat 179cm wzrostu ważę 65kg. Mój tata ma 188cm a mama 161cm, dziadek ze strony mamy około 165cm. Moje pytanie brzmi, czy jeszcze mogę urosnąć tak z 10-15cm. Pytam, ponieważ byłem kiedyś na jednym treningu i trener powiedział mi, że już dużo nie urosnę, ponieważ mam nogi i ręce owłosione jak mężczyzna. Faktycznie tak jest, proszę o pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Owłosienie nie ma nic wspólnego z tym, masz 15 lat może jeszcze jakiś skok wzrostu być, ale nikt tego Ci nie powie.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14676 Napisanych postów 53180 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400644
Witaj,
Niestety ciężko odpowiedzieć na takie pytanie, bo na nie odpowiedzieć się nie da niestety. Czas pokaże

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 13 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 205
A coś z wzrostem rodziców możesz powiedzieć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Moi rodzice mają podobny wzrost ja jestem wysoki ok 187 a brat 178, geny mozna dziedziczyć po dziadkach czy pradziadkach

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 987 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93341
Od lat '70 lekarze szacują przyszły wzrost dziecka wg takiego wzoru:

dla chłopców ((O+M+15)/2)=n

dla dziewczynek ((O+M-5)/2)=n

O - wzrost ojca, M - wzrost matki.

Inna metoda prognozy to podwojenie wzrostu dziecka w wieku 2 lat dla chłopców i 18 miesięcy dla dziewczynek.

Ale to tylko szacunki, nie ma niezawodnej metody, ekspresja genów epigenetyka, czynniki środowiskowe komplikują wszystko. Dodatkowo, jeśli bierzemy pod uwagę cechy tylko cechy dziedziczne, w następnym pokoleniu niwelowane są w dużym stopniu anomalie wzrostowe u rodziców - w obie strony. To znaczy że dzieci rzadko dziedziczą w takim samym stopniu wzrost rodziców wyjątkowo wysokich lub wyjątkowo niskich.


Dla Wszystkonatak - u Ciebie

(188+161+15)/2= 182

Więc statystycznie masz sporą szansę jeszcze urosnąć. Dobrze jedz

Dałoby się jeszcze dokładniej przewidzieć przyszły wzrost mając dane historyczne. Pamiętacie na szkolnych badaniach te krzywe wzrostu, percentyle etc? To są narzędzie służące to monitorowania rozwoju fizycznego. Da się porównać krzywą wzrostu danego dziecka z typową krzywą i wykryć odstępstwa i prognozować, co będzie działo się dalej.



Zmieniony przez - Mellopl w dniu 2018-05-14 11:34:26

FLUCTUAT NEC MERGITUR

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Najkorzystniejsze warunki meteo - kitesurfing, windsurfing, żeglarstwo, nordic walking

Następny temat

Początek biegania i ostry ból piszczeli

WHEY premium