SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Wzrost

Wysłana -
Witam wiem że było naprawdę wiele tych tematów, ale ja rozpisze się tu trochę dokładniej więc może łatwiej będzie na to odpowiedzieć.Mam 15 lat, niedawno miałem urodziny i obecnie mam 176cm wzrostu.Od wakacji urosłem tylko 1cm.Specjalnego skoku wzrostu nie miałem, jestem już dojrzały fizycznie tzn. owłosienie pod pachami, na nogach mam jak mój ojciec, na podbrzuszu też mam.Z mutacją to tak dziwnie bo niby trochę głos mi się zmienił, ale nadal mam takie momenty że mi się zmieni na niższy sporo jeszcze i mówię tym niższym np. przez godzinę czy 2 godziny czasu a potem znowu zmienia się na ten mniej męski.Dodam że mój ojciec ma 182 wzrostu a mama 170 więc nie są tacy niscy.Mój wzrost jakoś zastopował na 176 i na razie nie widzę żebym rósł.Nawet mój kolega przerósł mnie już o 5cm...Dodam jeszcze że od 2 miesięcy chodzę na siłownie.Jak myślicie mam szanse przerosnąć jeszcze tatę?Chciałbym mieć te 185.Byłoby akurat.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
1. Genetyki nie oszukasz. Urośniesz albo i nie urośniesz.
2. Masz 15 lat, więc jeszcze kilka lat na wzrost masz (w Twoim wieku miałem 180 cm, później nagły skok do 186, długo nic, aż w wieku 21 lat miałem 190 cm)
3. Chciałbym trochę więcej, ale "ni dy rydy" (że tak zacytuję lokalnego klasyka).
Wysłana -
Generalnie jak kolega wyżej , jest uzależnione od Twoich uwarunkowań a jesteś w tym wieku że jeszcze możesz trochę urosnąć a ile to nie sposób tego stwierdzić
Wysłana -
Urośniesz bez problemu.Jeżeli ćwiczysz na siłowni już nie.
Wysłana -
Dlaczego rzekomo jeśli trenuje to ma już nie urosnąć ?
Wysłana -
On jest za młody trochę jeszcze,żeby ćwiczyć.Kości w tym wieku są młode i zamiast wydłużać się w górę będą się ścierać.Przecież wiadomo ,że wieku dojrzewania siłownia hamuje wzrost.
Wysłana -
176cm to nie jest mało. A zresztą masz dopiero 15lat więc jeszcze parę cm urosniesz spokojnie. Jak byś miał 160cm to bys mógł się stresowac
Wysłana -
diox96
On jest za młody trochę jeszcze,żeby ćwiczyć.Kości w tym wieku są młode i zamiast wydłużać się w górę będą się ścierać.Przecież wiadomo ,że wieku dojrzewania siłownia hamuje wzrost.


ścieranie kości ? skąd takie rzeczy bierzesz ? aktywność jak najbardziej może być i na siłownii kwestia że trening musi być prawidłowy odpowiednie technika, ciężar, ćwiczenia + rozciąganie rollowanie itp.

swoją drogą w jego wieku miałem dokładnie takie same parametry i jeszcze trochę urosłem
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź