SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzrost, wysokość ciała

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5152

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Piszę tutaj wśród osób zajmujących się sportem, o moim problemie, ponieważ mam nadzieję, że ktoś z was spotkał się z takim problemem ( o ile można go tak nazwać ).

Obecnie mam 17 lat, za 6 miesięcy 18 i mierze 167cm wzrostu. To wyjątkowo mało oczywiście...
Nie było by to dziwne gdyby nie fakt, iż od ostatniego "skoku wzrostu" który następuje u każdego chłopaka w 4/5 kl podstawówki ( 6/5 lat temu ) urosłem zaledwie kilka cw ( 3cm ). Wszyscy koledzy przechodzili 2gi skok w 1-2 kl gim i poprzerastali mnie pokaźnie. Mnie takie zjawisko ominęło. Będąc równy wzrostem z rówieśnikami w podstawówce, teraz patrze na nich z zadartą głową :(

Rozmawiałem z lekarzem, pielęgniarkami szkolnymi i wszyscy jak jeden mąż twierdzą, że jeszcze urosnę. Pełny nadziei czekałem tak te kilka lat, niestety bezużytecznie.

Przez ten wszystkie lata byłem aktywny fizycznie, nie paliłem, znikomo spożywałem alkohol, dobrze jadłem, chodziłem na basen. Pragnąłem poczekać aż "na biorę" wzrostu, by iść na siłownię. Nie doczekałem się.
Obecnie ćwiczę na siłowni już 8 miesiąc...


Przepraszam za taką męczącą opowieść. Teraz czas na pytania.
Czy ja jeszcze urosnę? Czy ktoś z was również przestał rosnąć po podstawówce? Czy siłownia i odżywki ( odżywka/aminokwasy/kreatyna ) nie wpłyną na ten być może jeszcze jeden "skok wzrostu"?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 183 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8862
jest cos takiego jak wiek kostny, poprzez rentgen nadgarstka lekarze oceniają czy twoje kości są już ostatecznie rozwinięte (czy przestałeś rosnąć), ew. szacuja ile jeszcze urośniesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1792 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17000
był taki agent na forum , co po 20 roku zycia urosł 23 cm... to nie żart, to jest powazny człowiek , dzisiaj ma 26 lat i 180wzrostu , ale on chorował na cośtam i wieku 20 lat miał 157(?) wzrostu <mysli> jakoś tak. Jak znajde ,to wrzuce link, ale on był na terapii iporelu chyba.

Chwila moralnego kaca - jak gówno z siebie dajesz, to do Ciebie wraca.

8,5m/s ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wybiorę się do ortopedy w bliskim czasie.

A jak z siłownią, czy wpłynie na zahamowanie wzrostu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1792 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17000
ćwiczenia z duzym ciezarem nieprawidłowo wykonywane mogą znacznie zahamować wzrost

Chwila moralnego kaca - jak gówno z siebie dajesz, to do Ciebie wraca.

8,5m/s ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13688
A jak z siłownią, czy wpłynie na zahamowanie wzrostu?
mit.
jeśli poprawnie technicznie wykonasz ćwiczenia to praktycznie 0 konsekwencji siłowni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No spoko, a co z dodatkami, czy one moga wpylnac na wzrost?
Chodzi mi tutaj o ogol wspomagaczy niesterydowych ( kreatyna,glutamina,nitrobolon )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13688
Chodzi mi tutaj o ogol wspomagaczy niesterydowych ( kreatyna,glutamina,nitrobolon )
- nie ma wpływu

jak masz zamiar kupować glutamine to bierz czystą l glutamine

Zmieniony przez - zabisko w dniu 2008-02-18 21:02:57
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Która waga??

Następny temat

Poręcze- wymiary !

WHEY premium