SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Wznosy hantli tylni akton barku

Wysłana -
Chciałbym się dowiedzieć jak dobrze technicznie robić to ćwiczenie, aby w angażować tył barku i zminimalizować prace pleców.
Przeważnie robiłem to ćwiczenie w opadzie tułowia i chwytem młotkowym (kciuki skierowane w ziemie) + do tego przed każdym wznosem ściągałem łopatki, ale jakoś nie czułem pracy tego tylniego aktonu.

Czy może lepiej robić nachwytem/ na ławce 45*/ jeszcze inne metody?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Podstawa by ten akton dobrze wyizolować to na początek małe obciążenie i dobra rozgrzewka. Pomaga mi też nierobienie tego w staniu, ale leżąc na skośnej ławce. Możesz też rozgrzać barki przed tym ćwiczeniem za pomocą face pullów na wyciągu.
Wysłana -
Łokcie po łuku w tył. Stań nawet na sucho - bez hantli - przed lustrem i spróbuj znaleźć taki optymalny kąt ugięcia łokci i prowadzenia ich po łuku do tyłu by poczuć tył barków.

Po łuku jakbyś chciał za siebie je poprowadzić. Na pewno poczujesz. To ma być ruch łokcia, łokciem inicjujesz ruch
Wysłana -
Tutaj masz dwa świetne ćwiczenia na tył barku i nie tylko

https://exrx.net/WeightExercises/DeltoidPosterior/DBLyingRearDeltRow

Radka Słodkiewicza film świetne ćwiczenie rzadko stosowane na siłowniach.
Wysłana -
Zrób sobie odwrotne rozpietki w leżeniu na płaskiej .Mały ciężar i powolne ruchy .Możesz chwytem zwykłym lub mlotkowym

Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2018-07-10 11:49:20
Wysłana -
na lawce nie ma mowy by oszukać czy ciałem bujnąć, są różne opcje mozna do boku lub przed sobą.
Wysłana -
anubis84
na lawce nie ma mowy by oszukać czy ciałem bujnąć, są różne opcje mozna do boku lub przed sobą.

Tylny akton lubi też ciężary, a to faktycznie kawał mięsa z tyłu barku więc poza izolacjami warto dać coś cięższego również.
Wysłana -
rion10
anubis84

Tylny akton lubi też ciężary, a to faktycznie kawał mięsa z tyłu barku więc poza izolacjami warto dać coś cięższego również.
To fakt , ale na początek warto od małego zacząć ( dlatego tak napisałem ) tym bardziej że autor pisze o problemach z czuciem
Wysłana -
Wszystko zależy od doświadczenia bo czucie małych partii łatwo nie przychodzi, ale warto próbować
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź