SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wznosy hantli tylni akton barku

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2579

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chciałbym się dowiedzieć jak dobrze technicznie robić to ćwiczenie, aby w angażować tył barku i zminimalizować prace pleców.
Przeważnie robiłem to ćwiczenie w opadzie tułowia i chwytem młotkowym (kciuki skierowane w ziemie) + do tego przed każdym wznosem ściągałem łopatki, ale jakoś nie czułem pracy tego tylniego aktonu.

Czy może lepiej robić nachwytem/ na ławce 45*/ jeszcze inne metody?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520

Tylna część mięśnia naramiennego to wbrew pozorom kawał mięśnia, który warto odpowiednio stymulować aby go rozbudować.
Niestety tylna część mięśnia naramiennego to chyba jedna z najczęściej zaniedbywanych partii mięśniowych i warto to zmienić.

Z tego co obserwuje się na siłowniach to w większości albo się nie ćwiczy tyłu barków w ogóle, albo daje się na ten rejon jakieś jedno ćwiczenie tak aby pomachać hantlami. Najczęściej jest to unoszenie hantli w opadzie tułowia.
Ćwiczenie bardzo fajne jednak w nim nie poszalejemy z ciężarami, trzeba być tutaj dość ostrożnym aby nie zrobić sobie krzywdy.

Jeśli już wykonujemy to warto różnicować chwyt w tym ćwiczeniu często wykonywane jest w chwycie neutralnym gdzie kciuki są skierowane w stronę głowy, warto jednak zmienić chwyt od czasu do czasu na nachwyt co doskonale angażuje tył barków.

Aby dobrze zaangażować do pracy tyłu barku warto jeszcze się zainteresować face pull, doskonałe ćwiczenie angażujące nie tylko tył barków ale całą górną linię grzbietu.
Drugim takim ćwiczeniem jest power wymach bądź wiosłowanie nachwytem z szeroko prowadzonymi łokciami. Gdy patrzymy na sylwetkę od góry to tułów z ramionami tworzą literę T. Doskonałe ćwiczenia, w których możemy poszaleć nieco z ciężarami.

Polecamy również: Jak rozbudować tylną część mięśni naramiennych? Ćwiczenia na tył barków




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-01-11 17:35:12

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 987 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93341
Podstawa by ten akton dobrze wyizolować to na początek małe obciążenie i dobra rozgrzewka. Pomaga mi też nierobienie tego w staniu, ale leżąc na skośnej ławce. Możesz też rozgrzać barki przed tym ćwiczeniem za pomocą face pullów na wyciągu.

FLUCTUAT NEC MERGITUR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5400 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136789
Łokcie po łuku w tył. Stań nawet na sucho - bez hantli - przed lustrem i spróbuj znaleźć taki optymalny kąt ugięcia łokci i prowadzenia ich po łuku do tyłu by poczuć tył barków.

Po łuku jakbyś chciał za siebie je poprowadzić. Na pewno poczujesz. To ma być ruch łokcia, łokciem inicjujesz ruch

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Tutaj masz dwa świetne ćwiczenia na tył barku i nie tylko

https://exrx.net/WeightExercises/DeltoidPosterior/DBLyingRearDeltRow



Radka Słodkiewicza film świetne ćwiczenie rzadko stosowane na siłowniach.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33030 Napisanych postów 23138 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277986
Zrób sobie odwrotne rozpietki w leżeniu na płaskiej .Mały ciężar i powolne ruchy .Możesz chwytem zwykłym lub mlotkowym


Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2018-07-10 11:49:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
na lawce nie ma mowy by oszukać czy ciałem bujnąć, są różne opcje mozna do boku lub przed sobą.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
anubis84
na lawce nie ma mowy by oszukać czy ciałem bujnąć, są różne opcje mozna do boku lub przed sobą.


Tylny akton lubi też ciężary, a to faktycznie kawał mięsa z tyłu barku więc poza izolacjami warto dać coś cięższego również.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33030 Napisanych postów 23138 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277986
rion10
anubis84
na lawce nie ma mowy by oszukać czy ciałem bujnąć, są różne opcje mozna do boku lub przed sobą.


Tylny akton lubi też ciężary, a to faktycznie kawał mięsa z tyłu barku więc poza izolacjami warto dać coś cięższego również.
To fakt , ale na początek warto od małego zacząć ( dlatego tak napisałem ) tym bardziej że autor pisze o problemach z czuciem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Wszystko zależy od doświadczenia bo czucie małych partii łatwo nie przychodzi, ale warto próbować

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na redukcję dla początkującego

Następny temat

Plan treningowy

WHEY premium