SFD.pl Trening w domu

Dodaj odpowiedź Kliknij i dowiedz się więcej o białku!

Wzmocnienie mięśni brzucha po operacji przepukliny pępkowej i kresy białej.

Wysłana -
Witam wszystkich. Na początku chcę powiedzieć, że jestem zupełnie zielony jeżeli chodzi o jakiekolwiek ćwiczenia, plany ćwiczeniowe itp. 5 dni temu miałem operację przepukliny pępkowej i kresy białej. Nie była duża, zastosowano siatkę wzmacniającą. Prawdopodobnie mam ją przez to, że ćwiczyłem na siłowni "na wariata" tylko 2 tygodnie (na wf zapisałem się na basen, był w remoncie wiec 2 tygodnie na siłce) tam przesadziłem z treningiem mięśni brzucha) i teraz cierpię. CHciałem zapytać kiedy można zacząć wzmacnianie mięśni brzucha by zapobiec nawrtowi przepukliny oraz jakie ćwiczenia w warunkach domowych wykonywać. Czy mają to być brzuszki, ławka skośna, jakieś nożyce itp?? Wiem już, że A6W jest cytując jedego z forumowiczów do KITU. Proszę o pomoc.
Wysłana -
Przepuklina jest to stan, kiedy narząd lub tkanka tłuszczowa wciska się przez otwór, lub słaby punkt w otaczającym mięśniu, lub tkance łącznej znanej jako powięź. Wyróżniamy różne rodzaje przepukliny to:

- pachwinowa,
- pępkowa,
- brzuszna,
- udowa.


Pachwinowa pojawia się uwypuklenie w pachwinie lub mosznie, może być bolesna lub powodować pieczenie, często występuje u kobiet w ciąży, pojawiająca się z powodu nacisku na ścianę brzucha. Pępkowa najczęściej występuje u niemowląt, jednak mogą na nią chorować również starsze dzieci i dorośli, często przeprowadza się zabiegu operacyjnego. Przepuklina brzuszna najczęściej dotyka osoby otyłe, starsze, kobiety w ciąży, pracowników fizycznych, czy osoby cierpiące na ostry kaszel np. tych z astmą. Udowa to schorzenie, które dotyka wiele kobiet. Najczęściej borykają się z nią panie po przebytym porodzie lub po 65. roku życia. Pojawia się w okolicy pachwiny, uważana jest za rzadki rodzaj przepukliny brzusznej.

Wszystkie objawy bolące, dotyczące podejrzenia różnego rodzaju przepuklin należy bezzwłocznie skonsultować z lekarzem. Natomiast po operacji konieczna jest długa rehabilitacja z fizjoterapeutą. Będzie on wiedział jakie ćwiczenia Ci zaproponować. Dzięki nim wzmocnisz odpowiednio mięśnie głębokie. Można poczytać o części z nich tutaj:

http://potreningu.pl/articles/5267/wzmacnianie-miesni-glebokich-cz-i
http://potreningu.pl/articles/5271/wzmacnianie-miesni-glebokich-cz-iiWitaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Z pytaniem, czy mozesz cwiczyc udaj sie do lekarza sportowego. Co do treningu, warto cwiczyc wszystkie partie miesniowe. Co do brzucha mozesz wykonywac taki plan:
Odwrotne spiecia
Spiecia boczne
Spiecia
Superman
Wysłana -
Nie masz żadnej rehabilitacji?
Wysłana -
lekarz prowadzący, lekarz specjalista, lekarz sportowy, rehabilitant. To osoby kompetentne do określenia kiedy i jak będziesz mógł ćwiczyć
Wysłana -
Pięć dni po operacji martwisz się o ćwiczenia? Po przepuklinie pewnie z 3 miesiące nie można nosić ciężkich toreb z zakupami, a co dopiero ćwiczyć na siłowni :).
Z takimi pytaniami to do lekarza, nikt nie będzie w takich sprawach doradzał.
Wysłana -
Oczywiście, że nie będę ćwiczył teraz. Myślę że za jakieś 8 miesięcy zacznę od basenu i jazdy rowerem. Później chciałbym wykonywać jakieś ćwiczenia na brzuch obok pompek i ćwiczeń z hantlami. Z lekarzem prowadzącym (chirurgiem) będę się widział za tydzień zapytam go o to kiedy będę mógł ćwiczyć. Myślałem że może spotkam na forum kogoś kto był w podobnej sytuacji oraz że polecicie mi jakieś dobre ćwiczenia na wszystkie partie mięśni brzucha - podkreślam że będę je wykonywał po jakiś 8-9 miesiącach od operacji. Wybiorę się też do lekarza sportowego. Reasumując proszę o zestawy ćwiczeń z opisem jak je wykonywać - będę bardzo wdzięczny. A jeżeli jest ktoś kto miał podobne schorzenie może udzielić rad kiedy mogę zacząć ćwiczyć - wnioskując na własnej przepuklinie. Dziękuję za odpowiedzi i liczę na dalsze porady. Pozdrawiam. PS. Jestem posiadaczem ławki skośnej takie tanie ustrojstwo za 60 zł z all e g r .... (nie chcę robić reklamy ) czy warto na tym ćwiczyć jeśli tak to jak
Wysłana -
PS a co sądzicie o tym

??


Zmieniony przez - kamil_k90 w dniu 2012-09-25 13:00:20
Wysłana -
Lekarz sportowy będzie wiedział, jakie ćwiczenia możesz wykonywać. Co do Abs 8 min - jestem sceptyczny
Wysłana -
Jezeli lekarz pozwoli cwicz to co Ci podalem.
Wysłana -
a czy mógłbyś wstawić rysunki etc. jak się robi te ćwiczenia?? albo opisać dosyć dokładnie.
Wysłana -
Wszystko jest do znalezienia na googlach
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź