SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Trening w domu

Dodaj odpowiedź Kliknij i dowiedz się więcej o białku!

Wzmocnienie mięśni brzucha po operacji przepukliny pępkowej i kresy białej.

Wysłana -
Witam wszystkich. Na początku chcę powiedzieć, że jestem zupełnie zielony jeżeli chodzi o jakiekolwiek ćwiczenia, plany ćwiczeniowe itp. 5 dni temu miałem operację przepukliny pępkowej i kresy białej. Nie była duża, zastosowano siatkę wzmacniającą. Prawdopodobnie mam ją przez to, że ćwiczyłem na siłowni "na wariata" tylko 2 tygodnie (na wf zapisałem się na basen, był w remoncie wiec 2 tygodnie na siłce) tam przesadziłem z treningiem mięśni brzucha) i teraz cierpię. CHciałem zapytać kiedy można zacząć wzmacnianie mięśni brzucha by zapobiec nawrtowi przepukliny oraz jakie ćwiczenia w warunkach domowych wykonywać. Czy mają to być brzuszki, ławka skośna, jakieś nożyce itp?? Wiem już, że A6W jest cytując jedego z forumowiczów do KITU. Proszę o pomoc.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Z pytaniem, czy mozesz cwiczyc udaj sie do lekarza sportowego. Co do treningu, warto cwiczyc wszystkie partie miesniowe. Co do brzucha mozesz wykonywac taki plan:
Odwrotne spiecia
Spiecia boczne
Spiecia
Superman
Wysłana -
Nie masz żadnej rehabilitacji?
Wysłana -
lekarz prowadzący, lekarz specjalista, lekarz sportowy, rehabilitant. To osoby kompetentne do określenia kiedy i jak będziesz mógł ćwiczyć
Wysłana -
Pięć dni po operacji martwisz się o ćwiczenia? Po przepuklinie pewnie z 3 miesiące nie można nosić ciężkich toreb z zakupami, a co dopiero ćwiczyć na siłowni :).
Z takimi pytaniami to do lekarza, nikt nie będzie w takich sprawach doradzał.
Wysłana -
Oczywiście, że nie będę ćwiczył teraz. Myślę że za jakieś 8 miesięcy zacznę od basenu i jazdy rowerem. Później chciałbym wykonywać jakieś ćwiczenia na brzuch obok pompek i ćwiczeń z hantlami. Z lekarzem prowadzącym (chirurgiem) będę się widział za tydzień zapytam go o to kiedy będę mógł ćwiczyć. Myślałem że może spotkam na forum kogoś kto był w podobnej sytuacji oraz że polecicie mi jakieś dobre ćwiczenia na wszystkie partie mięśni brzucha - podkreślam że będę je wykonywał po jakiś 8-9 miesiącach od operacji. Wybiorę się też do lekarza sportowego. Reasumując proszę o zestawy ćwiczeń z opisem jak je wykonywać - będę bardzo wdzięczny. A jeżeli jest ktoś kto miał podobne schorzenie może udzielić rad kiedy mogę zacząć ćwiczyć - wnioskując na własnej przepuklinie. Dziękuję za odpowiedzi i liczę na dalsze porady. Pozdrawiam. PS. Jestem posiadaczem ławki skośnej takie tanie ustrojstwo za 60 zł z all e g r .... (nie chcę robić reklamy ) czy warto na tym ćwiczyć jeśli tak to jak
Wysłana -
PS a co sądzicie o tym

??

Zmieniony przez - kamil_k90 w dniu 2012-09-25 13:00:20
Wysłana -
Lekarz sportowy będzie wiedział, jakie ćwiczenia możesz wykonywać. Co do Abs 8 min - jestem sceptyczny
Wysłana -
Jezeli lekarz pozwoli cwicz to co Ci podalem.
Wysłana -
a czy mógłbyś wstawić rysunki etc. jak się robi te ćwiczenia?? albo opisać dosyć dokładnie.
Wysłana -
Wszystko jest do znalezienia na googlach
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź