SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzmocnienie mięśni brzucha po operacji przepukliny pępkowej i kresy białej.

temat działu:

Trening w domu

Ilość wyświetleń tematu: 36803

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 49
Witam wszystkich. Na początku chcę powiedzieć, że jestem zupełnie zielony jeżeli chodzi o jakiekolwiek ćwiczenia, plany ćwiczeniowe itp. 5 dni temu miałem operację przepukliny pępkowej i kresy białej. Nie była duża, zastosowano siatkę wzmacniającą. Prawdopodobnie mam ją przez to, że ćwiczyłem na siłowni "na wariata" tylko 2 tygodnie (na wf zapisałem się na basen, był w remoncie wiec 2 tygodnie na siłce) tam przesadziłem z treningiem mięśni brzucha) i teraz cierpię. CHciałem zapytać kiedy można zacząć wzmacnianie mięśni brzucha by zapobiec nawrtowi przepukliny oraz jakie ćwiczenia w warunkach domowych wykonywać. Czy mają to być brzuszki, ławka skośna, jakieś nożyce itp?? Wiem już, że A6W jest cytując jedego z forumowiczów do KITU. Proszę o pomoc.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Przepuklina jest to stan, kiedy narząd lub tkanka tłuszczowa wciska się przez otwór, lub słaby punkt w otaczającym mięśniu, lub tkance łącznej znanej jako powięź. Wyróżniamy różne rodzaje przepukliny to:

- pachwinowa,
- pępkowa,
- brzuszna,
- udowa.


Pachwinowa pojawia się uwypuklenie w pachwinie lub mosznie, może być bolesna lub powodować pieczenie, często występuje u kobiet w ciąży, pojawiająca się z powodu nacisku na ścianę brzucha. Pępkowa najczęściej występuje u niemowląt, jednak mogą na nią chorować również starsze dzieci i dorośli, często przeprowadza się zabiegu operacyjnego. Przepuklina brzuszna najczęściej dotyka osoby otyłe, starsze, kobiety w ciąży, pracowników fizycznych, czy osoby cierpiące na ostry kaszel np. tych z astmą. Udowa to schorzenie, które dotyka wiele kobiet. Najczęściej borykają się z nią panie po przebytym porodzie lub po 65. roku życia. Pojawia się w okolicy pachwiny, uważana jest za rzadki rodzaj przepukliny brzusznej.

Wszystkie objawy bolące, dotyczące podejrzenia różnego rodzaju przepuklin należy bezzwłocznie skonsultować z lekarzem. Natomiast po operacji konieczna jest długa rehabilitacja z fizjoterapeutą. Będzie on wiedział jakie ćwiczenia Ci zaproponować. Dzięki nim wzmocnisz odpowiednio mięśnie głębokie. Można poczytać o części z nich tutaj:

http://potreningu.pl/articles/5267/wzmacnianie-miesni-glebokich-cz-i
http://potreningu.pl/articles/5271/wzmacnianie-miesni-glebokich-cz-ii



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Z pytaniem, czy mozesz cwiczyc udaj sie do lekarza sportowego. Co do treningu, warto cwiczyc wszystkie partie miesniowe. Co do brzucha mozesz wykonywac taki plan:
Odwrotne spiecia
Spiecia boczne
Spiecia
Superman
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie masz żadnej rehabilitacji?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
lekarz prowadzący, lekarz specjalista, lekarz sportowy, rehabilitant. To osoby kompetentne do określenia kiedy i jak będziesz mógł ćwiczyć
2

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 434 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 38661
Pięć dni po operacji martwisz się o ćwiczenia? Po przepuklinie pewnie z 3 miesiące nie można nosić ciężkich toreb z zakupami, a co dopiero ćwiczyć na siłowni :).
Z takimi pytaniami to do lekarza, nikt nie będzie w takich sprawach doradzał.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 49
Oczywiście, że nie będę ćwiczył teraz. Myślę że za jakieś 8 miesięcy zacznę od basenu i jazdy rowerem. Później chciałbym wykonywać jakieś ćwiczenia na brzuch obok pompek i ćwiczeń z hantlami. Z lekarzem prowadzącym (chirurgiem) będę się widział za tydzień zapytam go o to kiedy będę mógł ćwiczyć. Myślałem że może spotkam na forum kogoś kto był w podobnej sytuacji oraz że polecicie mi jakieś dobre ćwiczenia na wszystkie partie mięśni brzucha - podkreślam że będę je wykonywał po jakiś 8-9 miesiącach od operacji. Wybiorę się też do lekarza sportowego. Reasumując proszę o zestawy ćwiczeń z opisem jak je wykonywać - będę bardzo wdzięczny. A jeżeli jest ktoś kto miał podobne schorzenie może udzielić rad kiedy mogę zacząć ćwiczyć - wnioskując na własnej przepuklinie. Dziękuję za odpowiedzi i liczę na dalsze porady. Pozdrawiam. PS. Jestem posiadaczem ławki skośnej takie tanie ustrojstwo za 60 zł z all e g r .... (nie chcę robić reklamy ) czy warto na tym ćwiczyć jeśli tak to jak
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 49
PS a co sądzicie o tym

??


Zmieniony przez - kamil_k90 w dniu 2012-09-25 13:00:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Lekarz sportowy będzie wiedział, jakie ćwiczenia możesz wykonywać. Co do Abs 8 min - jestem sceptyczny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Jezeli lekarz pozwoli cwicz to co Ci podalem.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 49
a czy mógłbyś wstawić rysunki etc. jak się robi te ćwiczenia?? albo opisać dosyć dokładnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Wszystko jest do znalezienia na googlach
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Coś kompletnie innego niż do tej pory...

Następny temat

trening w domowych warunkach + dieta

WHEY premium