SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzmożenie łaknienia. Problemy z wagą

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3076

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

31

Płeć

Mężczyzna

Cel

waga 75-80 kg

Waga

63

Wzrost

178

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

pracuje jak spawacz

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

ćwiczę w domu

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

brak

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

podejrzenie zapalenia jelita cienkiego. problemy z przysfajalnością pokarmową

Stosowana lub planowana suplementacja

wpc premium 80
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 58 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3459
Witam,
ważę 63kg i mam ogromne problemy żeby podbić wagę. ćwiczę regularnie ale często katabolizm jest moim wrogiem. nie potrafię utrzymać reżimu diety, często nie mam apetytu i zapominam o posiłkach. jak wywołać uczucie głodu, jak zwiększyć apetyt ?

p.s. biorę białko wpc80 przed treningiem i po treningu

pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Skoro masz błędy, to zapraszam do odpowiedniego działu aby je wyeliminować: https://www.sfd.pl/Trening_dla_początkujących-f114.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Może niekoniecznie katabolizm.
Jak jadasz wrzuć do wglądu, a także wypełnij ankietę i opisz mniej więcej jak ćwiczysz https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html

Badania podstawowe robiłeś ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie ulega wątpliwości, iż trzeba zacząć intensywnie trenować jak i wprowadzić odpowiednią rozpiskę żywieniową w praktykę.

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)
podejrzenie zapalenia jelita cienkiego. problemy z przyswajalnością pokarmową


Rozwiń myśl, gdyż tutaj możesz mieć odpowiedź dlaczego ciężko jest Ci zwiększyć masę ciała. Pod tą chorobę szczególnie powinno się wprowadzić odpowiednią dietę, uwzględniającą przyjazne produkty.
...
Napisał(a)
Usunięty przez TomQ-MAG za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 100
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 58 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3459
biorę pod uwagę katabolizm ponieważ zawsze dochodzę do pewnego momentu podczas ćwiczeń którego nie potrafię przeskoczyć. wtedy jest frustracja, przerywanie treningu i po jakimś czasie znowu zaczynam, dochodzę do tego samego momentu i znowu klapa. najwiekszy problem mam z budowaniem silnych bicepsów. nie potrafię przebić bariery 20kg na jedną rękę.
co do choroby, to na razie nie mam jak poddać się badaniom bo to jest wyjazd na tydzień do warszawy na badanie krwi. nie mam nawet skierowania. za gówniarza zdiagnozowano u mnie alergię pokarmową. nigdy nie leczona. przez wiele lat nie potrafiłem przebic bariery 59-61 kg wagi ciała. teraz udało się dojść do 63 ale waga staneła w miejscu a apetyt osłabł ;/


Zmieniony przez - dontpanic w dniu 2018-01-27 13:24:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Możesz brać na biceps nawet tonę, ale co to ma wspólnego ze sprawnością fizyczną, siłą ogólną jak i sylwetką? - nic. Nie rozumiem skąd frustracja się bierze. Jeśli masz problemy z jelitami i nie leczysz tego to nie dziw się, że stany zapalne uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, zdrowe nabieranie masy mięśniowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 148 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5729
Ja moge ci poradzic bo mam dobry suplement na apetyt :) MEGALIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Megalia to lek ( syntetyczny progestagen ) - nie suplement.. nawet chyba nie masz pojęcia w jakich celach jest on stosowany. W dodatku bierzesz odpowiedzialność za swoją poradę? Autor boryka się z problemami z jelitami, a Ty proponujesz mu coś co może pogorszyć jego stan.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Megalia rzeczywiście często przepisywana jest na "wzmożenie" apetytu, natomiast w przypadku chorób spowodowanych zaburzoną pracą układu krążenia lub w przypadku problemów z układem pokarmowym nie zaleca się tej zawiesiny. Bo skutki niepożądane związane są mocno właśnie z jednym i drugim układem i stan choroby może się pogorszyć, jest wiele lepszych sposobów na wzmożenie apetytu, np.: http://potreningu.pl/articles/3212/dlaczego-nie-mam-apetytu
http://potreningu.pl/articles/4913/brak-apetytu--jak-sobie-radzic



Zmieniony przez - blue_hope w dniu 2018-01-27 19:44:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 58 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3459
dzięki za odpowiedzi.
na początku wątku wspomniałem o problemach z wynikami podczas ćwiczeń na bicepsie. chodzi o to że na tej partii najszybciej dobiegam do swoich "życiówek" (pamięć mięśniowa), których za nic nie potrafię pokonać. jeśli chodzi o biceps to ćwiczę stojąc z hantelkami po 18,5 kg. wykonuję 5 serii. nie potrafię przebić bariery 5 serii po 10 powtórzeń. niedawno doszedłem do 8 i nagle forma zaczeła spadać. w tej chwili nie mogę wykonać 5 serii po 6 powtórzeń. dorzuciłem sobie młotki (na razie 3 serie po 6 powtórzeń z ciężarami 12,5 kg, chcę sobie dorzucić ćwiczenie symetryczne na bicepsa by frańcę jakoś wzmocnić.)

ćwiczę w domu. nie chodzę na siłownie. jakie rady? co robie źle? co zmienić? bicepsa ćwiczę co 2 dzień.

pozdrawiam !!


Zmieniony przez - dontpanic w dniu 2018-02-08 19:28:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Zacząć ćwiczyć jak należy. Całe ciało. Ćwiczenia wielostawowe.MC, przysiad, wyciskanie, wiosłowanie, podciąganie. A nie koncentrowanie się na bicepsie. To mały mięsień, nie jakiś priorytet.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Próg leucynowy

Wiecej