SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wywiad z Pudzianem i zdjęcia z treningu!

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21572

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 275 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5469
Źródło: konfrontacja.com

Już za tydzień dojdzie do długo wyczekiwanego debiutu w formule MMA najsilniejszego człowieka na świecie, Mariusza Pudzianowskiego. Popularny "Pudzian" do tej pory nie chciał pokazywać swoich metod treningowych oraz przygotowań do pojedynku z zawodowym bokserem. Do dzisiaj...
O godzinie 10:00 w "Pawilonie Sportów Walki" na warszawskim AWF odbył się jeden z ostatnich treningów z udziałem Strongmana przed tą walką. Korzystając z okazji postanowiłem porozmawiać z Pudzianowskim. Nasza rozmowa poniżej:

Witaj Mariusz. Do twojego debiutu w formule MMA pozostał niespełna tydzień Dlatego nie wypada mi nie zapytać o przepracowany okres przygotowawczy. Jesteś zadowolony z jego przebiegu?
- Śmiało mogę stwierdzić, że przepracowałem te dziewięć tygodni uczciwie. Treningi sześć razy w tygodniu, po trzy, a nawet cztery dziennie. Na początku były trzy zajęcia dziennie plus siłownia, lecz później siłownię odstawiłem. Zresztą widziałeś mój trening i sam możesz powiedzieć, czy daję sobie radę.
Byłem w szoku, szczególnie wtedy, gdy zobaczyłem jak jedną ręką podnosisz partnera, który założył ci balachę, a następnie miotasz nim z całej siły o ziemię.
Powróćmy do rozmowy. Które elementy wszechstylowej walki wręcz przyswoiłeś najbardziej?

- Zawsze rano mam treningi parterowe, czyli zapasy i judo. Wieczorem zaś robię czterdziestominutowy trening bokserski. Obie te płaszczyzny łącze i obie bardzo lubię. W końcu ich połączenie w jedną całość daje MMA.
Twój przeciwnik Marcin Najman w każdym wywiadzie podkreśla, że jest bokserem i technikami bokserskimi będzie chciał wygrać. Będziesz unikać walki w stójce, a może zobaczymy efektowną walkę na pięści?
- Jeśli Najman będzie chciał iść na wymianę to życzę mu powodzenia (śmiech). Ja nie jestem jakiś wolny wół, który stanie i pozwoli sobie oklepać buzię. Nie po to mama dawała mi jeść, żeby te ręce nie kopały. Czy potrafią kopać…? Uwierz, że potrafią!
Fighter KSW Team, Maciej Górski powiedział, że zawodnicy, którzy w przeszłości trenowali karate mają wyuczone do perfekcji celne zadawanie ciosów, a ich groźną bronią są niskie kopnięcia. Ty próbkę precyzji, a także siły zademonstrowałeś ostatnio na jednym ze sparingów, gdzie jednym kopnięciem złamałeś rywalowi nogę…
- W stu procentach zgodzę się z Maćkiem, że karatecy wyprowadzają precyzyjne ciosy. A co do tego kopnięcia, to rzeczywiście nogę uszkodziłem, ale wcale mocno nie kopnąłem. Użyłem maksymalnie trzydzieści procent swojej siły.
A więc co by się stało jakbyś zadał cios z maksymalną siłą? Urwałbyś nogę?
- (śmiech)
Gdy dziewięć tygodni temu rozpoczynałeś przygotowania ważyłeś sto czterdzieści cztery kilogramy. Teraz jesteś sporo lżejszy. Co dało Pudzianowi zrzucenie masy?
- W tej chwili ważę sto dwadzieścia siedem kilogramów i nie jestem tym samym Pudzianem sprzed kilku tygodni. Jestem dużo szybszy i zwinniejszy. Dodam jeszcze, że zapaśnicy, którzy kilka lat trenują nie są w stanie zrobić tego wszystkiego, co mi się udaje.
Z ust wielu osób z którymi dzisiaj trenowałeś usłyszałem, że wygrasz na pewno, bez większych problemów i że Najman to nie rywal dla ciebie. Czy ty równie lekceważąco odnosisz się do swojego przeciwnika, z którym już jedenastego grudnia spotkasz się w ringu?
- Nigdy nie lekceważę żadnego przeciwnika. Czy to w Strongmanach, czy w innych dziedzinach. Nawet najsłabszego rywala się nie lekceważy. Mogę go prywatnie nie lubić, ale wychodząc na plac boju mam respekt i szacunek do każdego. Pudzian nie lekceważy nikogo… nawet Najmana.
Nigdy, w żadnym wywiadzie nie powiedziałeś konkretnie z kim trenujesz. Mimo to jedna osoba bardzo często wypowiada się w mediach, prawiąc morały na temat twoich przygotowań. Czy nie uważasz, że jest to lansowanie się kosztem twojej osoby?
- Powiem szczerze, że nie zwracam na to uwagi. Nie jestem laikiem w sportach zawodowych i to ode mnie zależy z kogo pomocy korzystam. Dzisiej Mirek pomaga mi na tyle ile mi potrzeba. To on ściąga dla mnie sparingpartnerów, bo to jest jego rola, a ja nie mam na to czasu. Nie traktuję tego, jako lansowanie się kosztem mojej osoby.
Nie drażni cię to, że sam się w mediach nie wypowiadasz, a on non stop? Nie wierzę…
- Jesteśmy tak umówieni, że ja jemu mówię, że jeśli chce, to może coś w mediach powiedzieć o moich przygotowaniach.
Dziękuję Mariusz za rozmowę i do zobaczenia jedenastego grudnia na ringu KSW.
- Dziękuję i pozdrawiam wszystkich moich kibiców.
Rozmawiał Artur Przybysz


Link do zdjec: http://www.konfrontacja.com/pl/archiwum/news/pudzian/album/index.html

Zmieniony przez - greku1986 w dniu 2009-12-04 09:15:09

no weakness

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 149 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3407
Zaczynam się poważnie obawiać o zdrowie Najmana
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 126 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1617
zdjęcia z treningu bokserskiego

http://www.kosior.org/index.php?topic=680.60

PS czy mi sie wydaje, czy technika bokserska kiepsciutka? nogi przyspawane do podłoża, biodra nieruchome... chociaz przy takiej sile brak techniki mozna wybaczyc

Zmieniony przez - maro18 w dniu 2009-12-04 10:29:22

Zmieniony przez - maro18 w dniu 2009-12-04 10:29:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1176 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11448
nogi przyspawane do podłoża, biodra nieruchome...

Jestem lajkonikiem w tej dziedzinie, ale jak to wywnioskowałeś ?
Zwłaszcza, że nogi widać na dwóch zdjęciach...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 273 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1801
"Byłem w szoku, szczególnie wtedy, gdy zobaczyłem jak jedną ręką podnosisz partnera, który założył ci balachę, a następnie miotasz nim z całej siły o ziemię."

Hm aż by się chciało zadac pytanie na ile to była pokazówka i na ile ci zakładający armbar się starali, i czy Pudzian bólu nie czuje?
Dla mnie to tak samo kosmicznie wygląda jak "prawdziwe" walki wrestlerów.

Zobaczymy na gali jak to wyjdzie w praniu.

ciągle pytam....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2988 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27831
Beznadziejnie glupie pytania zadawal przeprowadzajacy wywiad gowniarz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 126 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1617
Odies: no ja też jestem lajkonikiem w tej dziedzinie, ale na trzecim zdjęciu widać w lustrze, że przy prawym prostym stopa mu została przyklejona do ziemi i biodra tez za ciosem nie poszly. Ale ja sie tam w sumie g... na tym znam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wynik to bedzie tylko jeden bo najman to ani bokser a tym brdziej nie wszechstronny zawonik.

Nawet jesli byla by walka ustawiona to wygra pudzian.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 126 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1617
tak a propos kondycji Pudziana, to spójrzcie na TUF 10 - Marcus Jones po dwóch minutach treningu dyszał jak parowóz i wydawało się, że nie wytrzyma jednej rundy z innymi zawodnikami. No i jak się okazało młócił innych przed końcem I rundy Pudzian waży mniej więcej tyle samo, jest od Marcusa silniejszy i walczy ze znacznie mniej doświadczonym zawodnikiem. Pewnie walka będzie wyglądała podobnie - obali Najmana, położy się na nim i albo dźwignia na rekę, albo dosiad i G&P. Jedynie lucky punch może coś tu zmienić, albo jeśli jakimś cudem (może decyzją Pudziana?) będą walczyć w stójce i Pudzianowski się zmęczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 374
Moim zdaniem to Pudzian powinien zastosować taktykę Paczkówa z UFC. Przygnieść barem Najmana po obaleniu i czekać aż tamten spuchnie i wygrać przez submision. Jeśli Najman umie tylko boksować to, jeśli nie trafi pierwszym ciosem już po nim. W parterze nie ma szans.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 6151 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 64148
ale nie będzie ustawiana, nie wiem co za pomysł że ta walka ma byc ustawiona ?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

KSW 12 Online ?

Następny temat

FieLDS K-1 World GP 2009 FINAL

Wiecej