SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wywiad z Jarosławem Rogowskim

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18344

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 859 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9344
Napisze fragmenty wywiadu ,który ukazał się w jednej z gazet.
"Jarosław Rogowski ,lat 21 ,to jeden z najlepszych instruktorów krav maga w Polsce i Europie.Studiuje na wydziale zapasów AWF w Gorzowie.Jest pierwszym polakiem ,ktory dostał sie do słynnego klasztoru Shaolin,w którym spędził 0,5 roku.W marcu 2003 pojedzie tam znowu.Obecnie zajmuje się jednak przede vwszystkim krav maga iwybiera sie do petersburga ,aby propagowac ten system w rosji.

***Skąd wzieło sie u pana zainteresowanie walkami wschodu?
J.R.:Chciałem sie nauczyc bic,aby moc skutecznie sie obronić i miec dobrą kondycję fizyczną.Gdy miałem 10 lat.ojciec zaprowadził mnie na trening karate,ale nie od razu spodobał mi sie ten sport.Wolałem Judo.przez kilka lat uprawiałem także pilke ręczną i jeet kune do.

***Niełatwo dostać się do Shaolin.
Bardzo ciężko Decyduje o tym kwestia finansowa i trzeba porozumieć się z mnichami .Jak to zrobiłem -nie zdradze.Warunki pobytu są trudne i surowe,dla nie jednego człowieka może to być szok.

***Ilu jest mnichów w klasztorze
J.R:Około 50

***Dlaczego wrócil pan przedwcześnie??
J.R.:Wróciłem bo tajemnice sztuk walki miałem poznać dopiero po 3 latach.Był to dla mnie zbyt długi okres .Nie przypuszczałem , że nastąpi to aż tak póżno, a po półrocznym pobycie wiele sie nauczyłem.Jestem Realistą , lubię realne systemy walki ,dlatego chciałem wrócić do Polski i tutaj ćwiczyć Krav Maga.

***Dlaczego postawił pan na Krav Maga??
J.R.:SZtuka walki to filozofia,to medytacja ,to rytuały.Krav maga nie ma tego wszystkiego, tutaj nie traci się czasu na ukłon , trzeba walczyć.Ponieważ życie jest brutalne wybrałem agresywny system walki.Postawiłem na Krav maga ponieważ szukam systemów które można by zastosować w życiu.

***Czy osobiście doświadczył pan ataków agresji w brutalnym stylu?
J.R.:Krav Maga daje największą szanse na zwycięstwospośród wszystkich systemów walk.Tu nie ma iluzji , sztuczek.Jest czysta , żywa , realna walka. Napadano mnie w Łodzi i wtedy moje umiejętności się przydawały.Trudno wyjść z takich potyczek be z szwanku,ale jak narazie mi się to udaje.

***Jak daleko może się pan posunąć w tej agresywnej walce?
J.R.:Na tyle ,na ile wymaga tego sytuacja. "

to by było na tyle.Przepisałem tylko ciekawsze pytania.Co ciekawe gość mówił że interesuje go tylko realna walka a nie wspomniał ani słowem o BJJ.Trenował za to Karate ,Judo, Kung-Fu, Jeet-kune -Do,Krav Maga,no i Zapasy.Jakieś komentarze???

------------>>> "Hana wa sakuragi, hito wa Bushi"<<<------------

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BodyLine TRENER
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 14747 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 102587
Jarek,świetny,wszechstronny fighter,tytan pracy i mimo swoich umiejętności,nadal skromny i pełen pokory w stosunku do przeciwnika człowiek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Tak.
Czy osiagnal cos, w ktoryms z tych sportow co uprawial?

On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...
1

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jest to klasyczny przykład robienia ludzi w butelkę.Potrzeba tylko czegoś,co by przyciągnęło ludzi do danego systemu.W tym wypadku jest to klasztor Shaolin.Osobiście myślę,że to brednie i każdy znający się na MA odniósłby podobne wrażenie.Co do Krav Magi to powiem jedynie ,że do klasztoru Shaolin to ona ma tyle,co balet do bjj.I to chyba tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4424 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
właśnie...?

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 859 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9344
Czy coś osiągnął?Tego nie wiem ,nie było o tym napisane.Ale skoro nie było napisane to pewnie nic wielkiego nie osiągnął.Ale żeby dobrze bić się na ulicy nie trzeba mieć wielkich sukcesów na tle sportowym,takie jest moje zdanie.Myślę że jego największym plusem była i jest wszechstronność.

------------>>> "Hana wa sakuragi, hito wa Bushi"<<<------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Nie mam wiecej pytan.

On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 859 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9344
chociaż co do tej wszechstronności to nie moge być do konca pewien.Nie wiem ile czasu trenował konkretne style ,ale jeżeli wystarczajaco długo to ma naprawde duży arsenał technik.

------------>>> "Hana wa sakuragi, hito wa Bushi"<<<------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 223 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10877
Jak trenowałem JKD to miałem kontakt z Jarkiem Rogowskim. Byłem też na dwutygodniowym obozie na którym był Jarek i musze przyznać że w sparingach typu kickboxing prezentował sie nieźle. Bardzo przykładał się do treningów. Jesli chodzi o judo to nie wiem jakie są jego umiejętności.

boro66

boro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4424 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
to judo też trenuje/trenował?

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jego wypowiedzi sa raczej dziwne, osobiscie nigdy bym nie zrezygnowal z Shaolin dla jakiegokolwiek systemu walki. Co jak co ale "shaolin" to brzmi dumnie, a i nauczyc tez sie pewnie wiele mozna.

BTW jakbym mial tyle kasy zeby do Chin jechac to chyba raczej wolalbym sie wybrac po nauki do Ricksona .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4424 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
koleś sam nie wie czego chce.

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Psychika trenujacych SW???

Następny temat

Ken VS Tito

WHEY premium