SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wysportowana Sylwetka - Koszykówka / Porady

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1281

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2425 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9575
Witam ! na początek pragnę wspomnieć że rewelacją jest zapoczątkowanie takie działu Natomiast przejdę do rzeczy, mianowicie mam ok: 182-3cm wzrostu gram w koszykówkę i chciał bym wyglądać w miarę okazale Waga 70kg Inwestuje w sprzęt do domu, na obecną chwile posiadam:

Ławka prosta
Poręcze do pompek
Drążek
Hantle
Uchwyty do pompek

w planie:

stojaki osobne (do przysiadów)
prasa do nóg
gryf 180cm
obciążenie minimum 70kg na początek


Jeżeli zrealizuje cel (sądzę że nie zajmie to więcej niż 1-2 miesiące) i zakupie cały sprzęt, to jaki plan będzie wydatny w moim przypadku ? Cel to oczywiście nabranie masy, bez zbędnej tkanki tłuszczowej. Waga w granicach 80kg będzie dla mnie idealna Po tym planował bym tylko i wyłącznie polepszenie efektów, w postaci doskonalenia sylwetki... Będę ogromnie wdzięczny za pomoc ! Pozdrawiam


EDIT:

Cel jaki będę chciał również uzyskać to wyskok, bardzo mi na nim zależy wiadomo nie wszystko na raz ale sądzę że można to jakoś połączyć. Plan na chwile obecną jaki mi się nasuwa:


A)
-przysiad 5 x 5
-wyciskanie na plaskiej 5 x 5
-wioslowanie w opadzie 5 x 5
-pompki na poreczach 3 x max (to bedzie twoj triceps...)
+
brzuch i/lub lydki 2-3 x 15-20

B)
-przysiad 5 x 5
-wyciskanie w staniu 5 x 5
-klasyczny MC 5 x 5
-drazek podchwytem 3 x max (...a to twoj biceps)
+
lydki i/lub brzuch 2-3 x 15-20





Zmieniony przez - He Got Game w dniu 2012-04-25 20:38:01
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 897
Pierwsze co wszyscy Ci napiszą to:
-Nie ten dział.
-Żeby nabrać masy to najbardziej trzeba przyłożyć się do jedzenie.
-Wklej ankietę żebyśmy się o Tobie czegoś dowiedzieli bo nawet nie wiadomo czy masz 5 letni staż czy dopiero zaczynasz, a jeśli tak jest to na początek ten plan nie jest dla Ciebie.

A co do samego planu, jest jak najbardziej ok, sam ćwiczyłem tym systemem 5x5 miesiąc, potem 5x3. Plan stosowany pod kątem typowo siłowym dał rewelacyjne efekty :)
Pozdrawiam!

Zmieniony przez - samgals w dniu 2012-04-25 20:45:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2425 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9575
Tak myślałem że nie ten dział Rok czasu bodyweight był w domciu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 897
Zawsze możesz porzucić klasyczną metodę treningu i dołączyć do grona crossfitowców. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2425 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9575
Crossfit będzie polegał między innymi na pylometrycznych ćwiczeniach ? Np skoki na skrzynkę dla polepszenia wyskoku i nie tylko ? Bo jeśli tak, to właściwie mógł bym założyć 2 dzienniki 1 tutaj, 2 siłowy w innym dziale
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
tylko ze trening plyometryczny by poprawic wyskok to jest <10 powt zrobionych na maksa dynamicznie a nie na ilosc/wytrzymalosc, nie daj Boze po jakis innych cwiczeniach wytrzymalosciowych
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to odpowiedni trening dla mnie?

Następny temat

Reebok CrossFit Drop Box Tour POLSKA

WHEY premium