SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wysokobiałkowe leczo

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8809

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 208
Witam, chciałem wam dać przepis na wysokobiałkowe leczo, które można modyfikować wg własnego uznania. Ma dużo witamin, blonnika, a przede wszystkim białka oraz odrobinę dobrych tłuszczow.


Czego potrzebujemy:
100-150g cycka z kurczka
1-2 pomidory
pół papryki
cebulę
czosnek
bazylię
oregano
oliwę z oliwek
czarny/ziołowy pieprz
i podstawowe umiejętności posługiwania się kuchenką ;)


Przyrządzenie:
kurczaka kroimy w kostkę i wrzucamy do małego, rozgrzanego rondelka/patelni z dnem wysmarowanym oliwą. Podgrzewamy go przez 30-45 sekund na oliwie. Po co? Żeby zachował soczystość- taki zabieg zamyka mu "pory" i pozwala zachować więcej wartości odżywczych & smakowych a dodatkowo delikatnie nasyca oliwą, która nie zdąży się jeszcze w takim czasie utlenić w toksyczne związki jak to ma miejsce w tradycyjnym smażeniu.

Kurczaka potem normalnie gotujemy

Część właściwa leczo:
Cebulę DELIKATNIE szklimy na patelni, na tej samej oliwie co kurczaka nawet. Miażdżymy pomidory (w odróżnieniu do koncentratu tak będzie zdrowiej), dodajemy drobno pokrojoną paprykę, mieszamy to razem, dobrze przyprawiamy (bazylia, oregano, pieprz, sól, ale jak wiadomo z solą nie szarżujemy), ew dodajemy małą łyżeczkę oliwy z oliwek dla smaku. Wszystko wrzucamy do cebuli, całość dusimy pod przykryciem, ewentualnie odkrywamy w dalszej części żeby zaostrzyć smak przez odparowanie wody. Kiedy wszystko jest gotowe (w zależności od preferencji po 25-35 minutach, łączymy z kurczakiem i delektujemy się naszym białkowym leczo :)

Oliwę możemy zastąpić olejem z pestek winogron lub jakimkolwiek innym, ale ja preferuję te dwa ze względu na wartości odżywcze i smakowe.





Zmieniony przez - WujPhyll w dniu 2009-11-27 07:45:47
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1082 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3172
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2631 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15370
co to za leczo bez cukinii

Zmieniony przez - grzechmek w dniu 2009-11-28 16:13:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
pół papryki i nie ma cukini łee

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 1915 Wiek 52 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11783
Ja co dzień podobne wpierniczam z ryżem brązowym lub kaszą gryczaną. Z tym, że ja najpierw kurczaka gotowałem a potem ugotowanego przysmażałem na oliwie - ale widać pomyliłem kolejność.
A co do pomidorów to bardzo tanie kupuję już obrane i pokrojone w puszce z Reala - bardzo tanie i oszczędność czasu. Z tym oregano i bazylią to muszę wypróbować. Dzięki za przepis.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Makaron z fasolką i cyckiem

Następny temat

Porady w dziale Kuchnia Sfd - czyli pojedyncze pytania na temat gotowania.

WHEY premium