SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wysoko ww, a tłuszczowa dieta na mase

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3658

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 409 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3185
Cze!!Mam 16 lat i od niedawna chodze na silownie.Kupilem 2 gainery i kreatyne.( ale jak juz na forum czyntalem odzywki to 10% sukcsu)...dobra mniejsza z tym.Wiec chcialbym zebys mi pomogl ustalic codzienna diete na mase ( bialko , weglowodany , kalorie tyle ile potrzeba).Cwicze 4 razy w tygodniu wykonujac po 3 serie podstawowych ci=czen na dane partie miesni.mam 183 cm wzrostu waze 65kg w bicu 30 cm.
Klatki nei mierzylem ale tez nie jest ona wielka ( miejmy nadzieje ze bedzie ).
Pomoz mi ulozyc diete z produktow ogolnei dostepnych lub moze maz jakies przepisy>>??tunczyk , jakies serki wiejeskie , kefiry jogurty miej wiecej o jakich porach dnia ?...tak zebym mogl precyzyjnie spozywac posilki majace na celu zweikszenei masy i wogole.
Teraz nie jem az tak regularie rano zjadam np. kanapki z serem , serek wiejeski ( lub kefir) ipije szklank mleka.
( to bylo o 7:00)
Pozniej nie mam zadnego poslku do powrotu do chaty..
do chaty wracam o 13:00, 14:30.To chyba za duza przerwa co?
Masz moze pomysl na jakies uzupelnienei tej luki ze np. wyskocze do sklepu na prerwie i kupie kjakis kefir czy cos>?
Posilek po trningu spozywam gdzies o 19:00 , 20:00 zalezy od dnia o ktorej cwicze.
No i przd treningiem tez staram sie zjesc jakis owoc , wypi z szklanke mleka , jakas kanapke.
Jezeli nie sprawilo by Ci to klopotu to napisz o ktorej i co mniej wiecej spozyc./???




( poprosilem o pomoc Ciebie bo widac ze znasz sie na rzeczy ...z wypowiedzi na forum)






Michal

Michal

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Jesli uwaznie sledziles moje wypowiedzi na Forum, to zapewne wiesz, iz nie jestem zwolennikiem spozywania, ani takiej ilosci weglowodanow, ani takiej ilosci mleka (pod kazda postacia).
Moj typ diety opiera sie na produktach dostepnych czlowiekowi (prawie) od poczatku jego 'kariery' na Ziemi
czyli:
mieso, ryby, owoce (w ograniczonych ilosciach, gdyz obecnie dostepne sa wynikiem wielu krzyzowek majacych na celu podniesienie smaku, nie wartosci , co za tym idzie o znacznie wiekszym udziale cukrow), warzyw, orzechow, nasion, pod kazda postacia
Reszty produktow staram sie unikac ze wzgedow zdrowotnych, oraz estetycznych.
Przyrost masy jest wolniejszy na tego typu 'diecie', ale powuzsze argumenty dla mnie sa wazniejsze
Jesli jestes zainteresowany takim sposobem odzywiania poczytaj wiecej w tym Dziale i pytaj
BTW
jako uzpelnienie przerwy w posilkach polecam owoce plus orzech lub nasiona

Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
witam,

ciesze sie Biniu ze ktos promuje tutaj inna niz wysokoweglowodanowa dieta ale dlaczego twierdzisz ze na tej diecie przyrosty sa gorsze ?
kiedys cwiczylem i stosowalem diete wysokoweglowodanowa i jakies tam wyniki mialem
teraz po kilku latach wrocilem do cwiczen bedac od jakiegos czasu na dietach niskoweglowodanowych i osiagi mam duzo lepsze a swoje lata juz mam
mam duzo mniej problemow ze stawami i duzo lepsze regeneracje po treningu;
jest to wiec kwestia indywidualna i nie uwazam ze trzeba juz na wejsciu zniechecac

a tak poza tym to dzial jest OK;
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
'teraz po kilku latach wrocilem do cwiczen bedac od jakiegos czasu na dietach niskoweglowodanowych i osiagi mam duzo lepsze a swoje lata juz mam '

Niestety nie ma sie co czarowac (uderzenie insuliny przydaje sie do zdobywania masy (i to miesniowej i to tluszczowej).
Aby pominac (albo zminimalizowac) ten czynnik mozna stosowac tzw okresowe ladowanie wwami, ale ze wzgledow (ewentaualnie) zdrowotnych nie polecam.
Wiec pod tym wzgledem nie ma porownania - inna sprawa, ze mniej przy odzywianiu o mniejszej ilosci ww, tkanki tluszczowej i tu mam na pewno plus

'mam duzo mniej problemow ze stawami i duzo lepsze regeneracje po treningu; '

To rowniez sa plusy, ale nie wplywaja one bezposrednio na budowe masy miesniowej, raczej posrednio dzieki mozliwosci trenowania bez bolu stawow, oraz czestszym treningow, tutaj naley uwazac, aby zbytnio nie przeciazyc centralnego Ukladu Nerwowego, bardzo wrazliwego na przetrenowanie

Nikogo nie staram sie zniechecac do tego typu odzywiania, wrecz przeciwnie, nie pokazuje jednak tylko samych plusow bo sa (jesli chodzi o kulturtystyke) rowniez minusy, decyzja nalezy do kazdego z osobna, czy zdrowie, i troche wolniejszy przyrost masy, czy odwrotnie




Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
'Niestety nie ma sie co czarowac (uderzenie insuliny przydaje sie do zdobywania masy (i to miesniowej i to tluszczowej). '

zgoda ale z drugiej strony typowa dieta kulturystyczna z jedzeniem co 3 godziny sporej ilosci weglowodanow powoduje u wielu ludzi (chociaz oczywiscie nie u wszystkich) zbyt wysoki poziom insuliny ktory raczej nie sprzyja w osiaganiu pozytywnych wynikow

'Nikogo nie staram sie zniechecac do tego typu odzywiania, wrecz przeciwnie, nie pokazuje jednak tylko samych plusow bo sa (jesli chodzi o kulturtystyke) rowniez minusy, decyzja nalezy do kazdego z osobna, czy zdrowie, i troche wolniejszy przyrost masy, czy odwrotnie'

wlasnie czy mowimy o przyroscie masy czy miesni bo jak patrze na wielu ludzi na dietach opartych na weglach ile musza robic cardio zeby wygladac sensownie a ja praktycznie bez cardio jestem w stanie utrzymywac poziom tluszczu na poziomie do 8 % to mam pewne watpliwosci;

odpada wtedy problem robienia rzezby (nie mowei o zawodowcach) i mozna sobie caly rok spokojnie budowac miesnie utrzymujac tluszcz ponizej 10% i w dlugim okresie moze sie okazac ze jest to strategia efektywniejsza

ale nie u wszystkich to dziala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
'zgoda ale z drugiej strony typowa dieta kulturystyczna z jedzeniem co 3 godziny sporej ilosci weglowodanow powoduje u wielu ludzi (chociaz oczywiscie nie u wszystkich) zbyt wysoki poziom insuliny ktory raczej nie sprzyja w osiaganiu pozytywnych wynikow'

Jesli chodzi o szybszy przyrost masy (rowniez miesniowej) to to sprzyja

'wlasnie czy mowimy o przyroscie masy czy miesni bo jak patrze na wielu ludzi na dietach opartych na weglach ile musza robic cardio zeby wygladac sensownie a ja praktycznie bez cardio jestem w stanie utrzymywac poziom tluszczu na poziomie do 8 % to mam pewne watpliwosci;
odpada wtedy problem robienia rzezby (nie mowei o zawodowcach) i mozna sobie caly rok spokojnie budowac miesnie utrzymujac tluszcz ponizej 10% i w dlugim okresie moze sie okazac ze jest to strategia efektywniejsza'

Ale jak slusznie napisales w 'dluzszym okresie' i to jest wlasnie to o czym pisalem

Fakty, nie mity
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Domowe ZMA

Następny temat

Jak zrzucić parę kg?

WHEY premium