SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wysokie tętno przy małym wysiłku fizycznym

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1910

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 17 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 143
Cześć, trenuję już od jakiegoś czasu. Na początku były to intensywne treningi cardio, interwały i tak dalej, ale od jakiegoś czasu trenuję również siłowo.
Moje pytanie dotyczy tętna. Przy małym wysiłku moje tętno ma nawet 150-185 ud/min. Nie odczuwam większego zmęczenia (delikatne po dłuższym czasie). W stanie spoczynkowym moje tętno ma 60-70 ud/min. Czy powinnam się niepokoić takim tętnem przy małym wysiłku fizycznym?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Na tętno ma wpływ cała masa czynników. Od temperatury, przez wiek, płeć itd itd. A oddychasz prawidłowo ?
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 17 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 143
Wydaje mi się, że tak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
To bardzo dziwne bo przy niskiej aktywności nie powinno się tak dziać.

Od dawna tak się dzieje czy dopiero się zaczęło ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 17 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 143
Wcześniej nie mierzyłam tętna, więc nie mam pojęcia. W ogóle tego nie odczuwam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
W takim razie trzeba by było się zbadać czy nie masz jakichś problemów z krążeniem to po pierwsze, a po drugie może jeszcze adaptacja nie zaszła do wysiłku i dlatego tak się dzieje.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 17 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 143
Miałam 2 mies przerwy. Wróciłam 3 tygodnie, jednak przed przerwą i teraz wykonuję treningi o dużej intensywności, więc nie jest to dla mnie nowość.
3 lata temu chorowałam na anoreksje, możliwe, że nadal ponoszę tego konsekwencje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Możliwe, że są to jakieś pozostałości choroby.
Odczekaj jeszcze trochę i obserwuj swój organizm.

Fajnie, że zmieniłaś podejście i trenujesz

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 17 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 143
Dzięki, tak zrobię :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki inny trening po treningu PHAT?

Następny temat

Mocny trening wytrzymałościowy + bieganie

WHEY premium