SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wysokie ASO, nie tylko..(pomozcie)

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21064

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 5820 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42644
Witam

Albo slabo szukalem..Albo naprawde nie moge nic znalesc na ten temat.

No ale nic,nie tlyko chodzi o wyniki ASO, mam do Was prae pytan i chcialbym sie z wami podzielic moimi objawami..


Awiec w zeszlym roku zima zzcely mi puchnac 'palce', bylo to dosyc dziwne, po pewnych czasie gdy robilo sie to naprawde nie przyjemne(spuchniete, sine palce!) udalem sie do ortopedy..Po 1-wszej wizycie stwierdzil, ze przydal by sie pobyt w szpitalu na obserwacji, i zrobieiu kilku badan.No wie cna nastepny dzien z rana, udalem sie do spzitala na tygodniowa wizyte przy ktorej mialme robione ja wiem ok.15-stu badan.Na poczatku podejrzewano iz moze to byc reumatyzm, reumatyzm ktory wystepuje rzadko, ale jednak wystepuje w mlodzienczym wieku.Jednak po zrobieniu tych wszystkich badan, nic nie wykazano, a nadal nie wiedziano co mi jest...Gdy lekarze dowiedzieli sie ze trenuje boks, od razu wine cala zrzucono na boks, i ze to napewno przez to jakies dziwne diagnozy(ze zbilem sobie tkanke miekko czy Bog wie jakie jeszce inne, ze jetsem uczulony na rekawice itp..)NO wiec wydano orzeczenie ze przyczyna spuchnietych i sinych palcow jest ;boks' wiec kategorycznie mi go zabroniono trenowac.Ze kocham to co robie, zalamalem sie lekko, odstawiajac treningi.Przyszlo lato, objawy 'delikatnie' minely, ndal palce byly delikatnie spuchniete i lekko sine, ale oczywiscie nie tak jak zima..

Zaczol sie ten rok zblizal sie pazdziernik pzryszly mrozy, znowu objawy sie pojawily, spuchniete palcce, na zimnym strasznie sine, szcegolnie maly palec lewej dloni, no i zaczelo sie to robic nie przyjemne znowu.Powrocilem do treningow SW, wiedzac ze to napewno nie jest pzryczyna moich objawow, poniewaz gdy bylo lato a objawy nie byly tak bardzo nasilne, prawie ze w gole niewidoczne, chodizlem na treningi SW, gdzie mialem kontakt z rekawicami, i uderzeniami(tarczowki, worek itp.)Wiec raczej, przyczyna boks watpie aby byl...Jeszce dodam, ze czasami gdy jets zimno, to nie moge agiac calkowicie piesci, albo jak np.cwicze na silowni moj chwyt czesto nie pozwala mi cwizcyc na wiekszych ciezarach.

NO ale mniejsza...

Przyszedl czas na kolejne badania, w mojej przychodzi, wszysktie wyniki (cholesterol, trojglicerydy,glukoza itp) bdb. tylko wyszlo ze mam b.podwyzszone ASO!Jako ze nie mamz a radzo zaufania do 'moich; lekazre z przychodni, zaraz padly stwierdzenia, ze jednak w zeszlym roku pmogla pasc w spzotalu pomylka, a mam objawy reumatyczne, co odzwierciedla wynik ASO.LEkarz przepisal mi tabletki o nazwie 'Ospen 1000', ae dopoki nie udam sie do laryngologa, i innych lekarzy, zeby wszysktostwierdzili nie bede ich zazywal.po wyniku ASO, i objawach, stwierdzonoz e oprocz reumatycznych objaw, musze udac sie do laryngologa, bo moge miec problemy z gardlem, i objawy paciorkowca.Musza dokladnie stwierdzic w czym jest przyczyna podwyzszonego ASO. Aha i zostalem umowiony na wizyte(po za moim miastem) do specjalisty w sprawie moich rak.

CO Wy o tym sadzicie?Ja kompletnie nei wime co mam o tym myslec, denerwuja mnie dlonie, ale trudno jakos musze sobie radzic, i dopoki nie stwierdza konkretnej przyczyny, nie bede bral narazie zadnych tabletek, i SW nadal bede trenowal


Bardzo prosze o konkretne odp!


Pozdrawiam!

GÓRA---->I am What I am

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2
góra-forte .. osoba o tym nicku wypowiadała sie na temat problemow z palcami, wysokim alo itd .. wiem ze to było bardzo dawno ale jeśli można to napisz co wkoncu zostalo zdaignozowane.. bo mam to samo.. wysokie aso, reszta badan nie jakies szokujaco dobre ale nie zle, bardzo niskie cisnienie, tylko ze ja nie mam problemow z palcami tylko biodrami ale nie trenuje tez boksu tylko gimnastyke artysyczna i taniec klasyczny.. najpierw myślałam ze to zwykła kontuzja trenuje juz 13 lat wiec to by mnei wcale nei zdziwilo.. konsultowalam sie ze swoim fizjoterapeutą on zrobil jakies zabiegi ale ból w stawach biodrowych nie zniknoł.. a wysokie aso utrzymuje sie od roku.. w dziecinstwie mialam czeste anginy to moze miec jakis wplyw.. moje migdaly sa olbrzymie ale w wiekszosci lekarze przekonywali ze nie ma potrzeby ich usowania.. od pol roku mam przerwe w treningach bylo to dla mnie szokujace bo przerwa po tylu latach.. ale nic sie nie zmienilo jesli chodzi o moje stawy bol wcale nie minol wrecz przeciwnie mam teraz wiecej czasu i ciagle o tym mysle.. mialam tez robione usg ktore nic nie wykazalo.. :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Racjonalne podejście do zaistniałej sytuacji.

Dopóki nie ustalą przyczyny podwyższonego ASO, nie powinieneś zażywać żadnych leków, a już tym bardziej antybiotyków, gdyż nie wiadomo gdzie może się znajdować ognisko zapalne/chorobowe, a przyjmowanie leków - nazwijmy to "profilaktycznie" w ciemno czy na wszelki wypadek - korzyści napewno żadnych nie da!

Może tym razem, przy dodatkowych i miejmy nadzieję dokładnych badanich przyczyna się znajdzie, i zostanie wdrożone odpowiednie leczenie

Na marginesie podaj wynik ASO...

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 5820 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42644
Dzieki bardzo

Bardziej sie przejmuje moimi 'dlonmi'niz wynikiem ASO, i bardziej czekam na wizyte u specjalisty, za miesciac..

Moj wynis ASO to-504.
NIe wiem czy wysoki, sredni czy w normie, ale stwierdzono ze wysoki..Norma z tego co jest napisane na karce jest chyba do 200..


Ps.Sog juz nie wjedzie:(
Pozdrawiam.

Zmieniony przez - góra-forte w dniu 2007-03-19 15:30:30

GÓRA---->I am What I am

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Bardziej średni niż bardzo wysoki, odnośnie palców - rzeczywiście dziwna sprawa, co najgorsze nic Mi do głowy konkretnego co mogłoby pomóc nie przychodzi, ale jak to w życiu bywa, jakaś zależność napewno istnieje.

Powodzenia & informuj jak z Tobą
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 5820 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42644
Napewno bede informowal

ALe wizyte u specjalisty mam za jakis zcas dopiero..Napisze co powie laryngolog.

A dzis znwou mi lapy napuchly w nocy strasznie..;/i teraz patzre znowu cale sine i napuchniete..A sie dziwe troche bo juz nie ma takich mrozow

Pzdr.

GÓRA---->I am What I am

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 124 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1652
z tym aso, to dziwna sprawa... można mieć wysokie nawet w przypadku, gdy psuje ci się ząb... takze aso może nie mieć związku z puchnącymi stawami, ale z reumatyzmem, jak najbardziej :)

Żaden lekarz nie sugerował, ze możesz mieć problemy z krążeniem?
1

Tak to już w życiu bywa.. raz pęka serce, raz prezerwatywa :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
podwyższone ASO to PACIORKOWCE

czyli od anginy po inne choroby jak zapalenie wsierdzia , gośćcowe stawów itp (wstecznei przez owe mikroby wywołane)

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 5820 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42644
Za 2tyg mam wizyte u laryngologa, a za ok 2 miesiace u specjalisty w sprawach reumatycznych.

Lekarz wstepnie zasugerowal, wlansie paciorkowca, cos z tarczyca, migdalami...Zobaczymy co powie larygolog, i najbardziej wizyta u specjalisty bo w tym wieku chore stawy...

Boofi-B.mi zalezy na SW, i nie chcialbym aby jaka kolwiek choroba mnie z tego eliminowala, myslisz ze nawet jak mma problemy ze stawami moge trenowac..Wiem ze to powazna sprawa, szcegolnie w tym wieku, ale czy przez wlansie SW i uderzanie moge nasilac 'chorobe'..? Zalamie sie jak mi zakaza trenowac..Czekam z niecierpliwoscia na wizyte u specjalisty, bo ASO sie raczje nie razi enie przejmuje, i dopoki laryngolog nie przypisze zcegos nie bede bral tych tabletek 'osepn 1000' co o tym Sadzisz?


Ps.Krazenia raczej super nie mam, a cisnienie strasznie niskie.Mimo to mysle ze energi w sobie mam 'sporo', chociaz sa dni ze nie moge si eporuszac ALe raczej zawsze jestem pelen energi...


Pozdrawiam.



Zmieniony przez - góra-forte w dniu 2007-03-22 22:58:23

GÓRA---->I am What I am

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 189 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2523
witam góral odswierzam stary post bo ciekaw jestem co tam u ciebie ci spece wykryli?? tez teraz mam problem tylko ze wszystkimi stawami i tak szukam po forum czegoś co mogło by mi pomocnapisz co tam
pozdro

Jestem jaki jestem,ale naturalny;]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 27 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4
Cześć mam na imie marta tez mam problemy z wysokim ASO w normie jest u dorosłych 200 a u dzieci 333 a ja mam bardzo wysokie bo aż 1000 nie wiem co ja mam napisać

Siemka napisze o moich problemach z wysokimi wynikami ASO:(

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 27 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4


Siemka pisze jeszcze raz bo troche nie po ludzku.Więc pisze że : Współczuje innym ludziom którzy są chorzy.A ja naprawde nie wiem co ci dolega lekarzem nie jestem.Ale mam nadzieje ze się da jakoś to wyleczyć

Siemka napisze o moich problemach z wysokimi wynikami ASO:(

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Solarium wazne

Następny temat

VDRL - badania

WHEY premium