SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wysoki odczyn ASO

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 234783

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 66 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2657
Mam 18-lat ostatnio zrobilem sobie badania, standartwoe.
mocz,krew, watroba itd. wszsystko w za***istym stanie, jak nowki:) ale zmartwił mnie wynik ASO poniewaz wynosił bagatel 1226 czegos tam gdzie norma jest 200 czegos tam. Prosze o pomoc o co chodzi z tym ASO co to jest, co ono oznacza i co oznacza taki wynik!BARDZO PROSZE O FACHOWE ODPOWIEDZI
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8
Witam. Od ponad roku bolą mnie stawy... No cóż. Na początku było to bagatelizowane, ale zaczęły się nasilać. Poszłam więc do lekarza, dostałam skierowanie na wyniki. Wyszło mi ASO 947.6. Skierowanie do reumatologa dziecięcego. Tam pani doktor dała mi skierowanie do szpitala na diagnostykę (byłam w październiku), laryngolog (wycięcie migdałów). No cóż, w szpitalu byłam przez 4 dni. Wyniki krwi miałam bardzo dobre (tak mówili lekarze) a i zdjęcia RTG były idealne (ponoć). Jedynie wykryto mi, że moje torebki stawowe nie produkują odpowiedniej ilości mazi i ścierają mi się bardzo chrząstki. Dostałam zwolnienie z w-f. Tak lekarka prowadząca powiedziała, żeby migdałów nie wycinać, bo nie ma sensu. Bóle zaczęły mi się nasilać, coraz częściej, dłużej i więcej stawów. Więc poszłam znowu do przychodni poprosić o skierowanie na badania krwi. OB mam w normie, bo 5 (w szpitalu było 7). Ale ASO niezbyt... Podskoczyło mi do 1312.6... Martwi mnie to, nie wiem co mam robić i do jakiego lekarza się udać. W szpitalu jak byłam nie zrobiono mi wyników ASO, bo twierdzono, że jest to stara metoda, którą się wycofuje. Nie choruję, nie mam angin (nigdy!). Jedyne poważniejsze schorzenie to zapalenie płuc w wieku 6 lat (chyba).
Co o tym sądzicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
antystreptolizyna
wynik bardzo wysoki !
wskazuje na infekcje paciorkowcową która może grozić wieloma powikłaniami
jak kłoporty z nerkami sercem wzrokiem itp
cóż - a pokazałeś ten wynik lekarzowi ??
nie wiem czy w takim wypadku nie włącza się antybiotyków : penicyliny , cefalosporyny , ne szuka się ogniska , hmm hmm , sam nei wiem - musze się douczyć
7

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 247 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1599
Oprócz tego wysokiego wyniku ASO masz jeszcze jakieś inne dolegliwości? Zapalenie wsierdzia, gorączka reumatyczna w wywiadzie, wysokie OB, guzki poskórne, rumień obrączkowaty, problemy z nerkami, wedrujące, nawracające zapalenia stawów, stany podgorączkowe? Musisz zrobić diagnostykę serca: UKG, EKG, nerek: kreatynina, badania ogólne moczu, USG, rtg klatki piersiowej. takie wysokie miano ASO moze wskazywać na gorączkę reumatyczna, zwłaszcza jeżeli nie masz ostrych objawów anginy. Niestety gorączka reumatyczna jest chorobą, która kąsa stawy i liże serce. Może doprowadzić do zapalenie wsierdzia, powstania wad zastawkowych czy pląsawicy (późny objaw gorączki reumatycznej). Po tej diagnostyce lekami z wyboru są penicyliny, w przypadku niewielkiej nadwrazliwości na nie mozna zastosować cefalosporyny a jezeli pacjent jest uczulony na penicyliny to jeszcze w grę wchodzą makrolidy. Osłona antybiotykowa do 25 roku zycia, wszystkie zabiegi w osłonie antybiotykowej (nawet np"glupie" wyrwanie zęba). Trzeba usunąć wszystkie ogniska, ktore mogłyby być źródłem infekcji np migdałki czy zęby.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
głupie USUNIĘCIE zęba

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
jagna goraczka reumatyczna lize stawy kasa serce (a nie na odwrot)

zreszta madrale jedne aso swiadczy tylko o przebyciu infekcji paciorkowcowej, a nie o goraczce reumatycznej. przypominam ze leczy sie pacjenta a nie wyniki badan.

i polecam zajrzenie do ksiazki i przypomnienie sobie objawow goraczki (podwyzszona temp, zapalenie stawow) i dopiero pozniej zastanawianie sie nad wynikami.

adelson - takie miano aso wskazuje tylko ze miales jakas infekcje spowodowana paciorkowcami (jedne z czestszych bakterii w srodowisku) i na nic zlego to nie wskazuje
4

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 66 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2657
wiec tak jakos rok temu podczas wakacji przebylem kolo 5 angin i w koncu usuneli mi migdaly. Ogolnie ja czuje sie caly czas bardzo dobrze, nie anrzekam na zadne bole...

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
ano ano , chciałem napisać że może świadczyć też o przebyciu ale jak widzę nie napisałem

cóz - ja na studiach nie mam np diagnostyki laboratoryjnej i innych podobnych bzdetów
1

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 27
hej Wam wszystkim. Może mi również pomożecie?
Kilka lat temu wyszło mi bardzo wysokie ASO - 1600. Dostałam skierowanie do reumatologa, który wysłał mnie na zbadanie próby lateksowej i odczynu Waleerego - Rosego. Lateks wyszedł mi bardzo zły, a odczyn Waleerego Rosego na ++ Tydzień temu robiłam ASO - 400. Przy okazji, źle się czuję, często mam bóle mięśniowe i stawów, a ponadto boli mnie biodro - teraz nawet kiedy dotykam, odczuwam ból.Czy mam się martwić? Pomóżcie!
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 247 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1599
Krates jak zapewne zauwazyłes zaraz w 2 zdaniu zapytałam się o objawy gorączki reumatycznej. Poza tym napisałam,że moze a nie, że jest to gorączka. Myslę jednak,że zgodzisz się ze mną,że tak wysokie miano ASO u zdrowej osoby ( w przeciągu ostatnich 3-4 tygodni bez objawów infekcji paciorkowcowej w wywiadzie) wymaga jednak dalszej diagnostyki.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
zupelnie sie nie zgodze. samo miano przeciwcial moze utrzymywac sie wysokie przez 6-12 miesiecy (ASO to zarowno IgM jak i IgG), a czesem i do konca zycia.

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 450 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3828
ja mialam aso 800 i zastrzyki w dupsko dostawalam nie wiem czy dobrze pamietam ale chyba debecylina

SPRZEDAM PREZENTACJE MATURALNE- info na priv

www.pajacyk.pl
www.polskieserce.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

przemrożone łapy :(

Następny temat

Zerwanie torebki stawowej.... ;(

Wiecej