SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyskok na siłowni po raz n-ty

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11939

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 764 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2219
Witam ostatnio miałem pewne problemy z komputerem i dlatego nie mogłem wejść na tę stronkę Mam pytanie , które pojawia się po raz któryś tam, ale wciąż nie mam na nie pełnej i konkretnej odpowiedzi. Od 8 miechów ćwiczę systematycznie 3 razy w tygodniu na siłowni. Obecnie jestem na etapie budowania masy mięśniowej, ale interesuje mnie jedna rzecz. Jakie są ćwiczenia na poprawę wyskoku, jestem koszykarzem i bardzo zależy mi na odpowiedź na to pytanie. Słyszałem ,że przysiady ze sztangą są dobre ? Co jeszcze ? Czy przy wyskoku licza sie bardziej uda czy łydki ? Proszę o udzielenie mi odpowiedzi, lub o wskazanie w archiwum SFD kilku postów na ten temat.

Będę wdzięczny za pomoc

Pozdro

FAZIK

Http://www.meblar.republika.pl --> strona mojego zespołu, dla niego walczę co sił, jemu poświęcam wiele energii. Zobacz, być może znajdziesz coś dla siebie.

Fazik reaktywacja

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 764 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2219
Witam

Właśnie jestem po swoim pierwszym treningu na jumpa Niedługo gram mecza i zobaczę o ile mi podskoczył jump, a poważnie przysiady i wykroki to całkiem spoko ćwiczenia. Tak samo nie mam nic do wspięć na palce

P.S - jakie wspięcia na palce sa lepsze - te robione w staniu ze sztanga , czy te robione w siadzie na maszynie.

Pozdro koszykarze i pakerzy

Http://www.meblar.republika.pl --> strona mojego zespołu, dla niego walczę co sił, jemu poświęcam wiele energii. Zobacz, być może znajdziesz coś dla siebie.

Fazik reaktywacja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No to odpowiedź na to pytanie odpowie twój ulubiony spec od jumpa . największy wpływ na wyskok mają mięśnie dwugłowe. Bardzo dobre na wzmocnienie są wykroki ze sztangą, lub "wykroki ogólnorozwojowe", robisz wykoroki bez cofania się tylko przechodzisz wykrokami 50m. Nie weisz jak wyglądają wykroki? Zczaj Atlas ćwiczeń.

Oto link do siłowej metody hansa https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=28320

------------------------------------------------------------
http://www.avatarysfd.prv.pl <-- Nieoficjalna strona z avatarami dla SFD (mojego autorstwa )
__Nie_pogardzę_Sogami__
W średniowieczu żyli zbóje, po kolana mieli... MIECZE bo to było średniowiecze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 832 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 44979
"największy wpływ na wyskok mają mięśnie dwugłowe. "....dlaczego mięsnie dwugłowe -prosze o odpowiedz , bo ciekawi mnie to....a widac jeszcze cos niee wiem

"Wielkie dzieła rodzą sie nie z siły ale z wytrwałości"

"..to co zdobyte ,nigdy nie będzie szczytem.."

"Wielkie dzieła rodzą sie nie z siły ale z wytrwałości"

"..to co zdobyte ,nigdy nie będzie szczytem.."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 764 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2219
Dzięki mój ekspercie CZy wykroki to to samo co przysiady ?

Http://www.meblar.republika.pl --> strona mojego zespołu, dla niego walczę co sił, jemu poświęcam wiele energii. Zobacz, być może znajdziesz coś dla siebie.

Fazik reaktywacja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A wiesz, nie wiem czemu dwugłowe najbardziej wpływają na wyskok, czytałem to w jakiejś książce, z resztą hans cały czas o tym trombił. A wykroki to nie to samo co przysiady. Zobacz w atlasie ćwiczeń jak wyglądają wykroki

------------------------------------------------------------
http://www.avatarysfd.prv.pl <-- Nieoficjalna strona z avatarami dla SFD (mojego autorstwa )
__Nie_pogardzę_Sogami__
W średniowieczu żyli zbóje, po kolana mieli... MIECZE bo to było średniowiecze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 6271 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 15956
Nie lepiej zrobic jakis program np: Air Alert albo Super Dunks 2 niz zakladac sztange na plecy ?

Snowboard !! Who is the one !?

Co ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
no jasne ze dwugłowe, w końcu to one ściągają stopę ku dołowi poprzez ścięgno achillesa

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową,
Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos,
A tylko jeden Gagarin

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 764 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2219
Oka Panowie, ale gdybym zdecydował się na taką rzecz :

W dniu kiedy robię nogi, wykonywałbym 4 cwiczenia - prostowanie nóg w siadzie na maszynie (4 serie piramidalnie - odpowiednio 12,10,8 i 6 powtórzeń, przy wzrastającym ciężarze),uginanie nóg w leżeniu, przysiady ze sztangą i wspięcia na palcach ze sztangą stojąc.

Co myślicie o takim treningu nóg ? Zależy mi wzmocnienie nóg z ukierunkowaniem na wyskok. Dudek, sczaiłem atlas ćwiczeń i tam nie ma czegoś takiego jak "wykroki" - korzystałem z http://www.kulturystyka.pl/atlas - moze cos przeoczyłem ?

Http://www.meblar.republika.pl --> strona mojego zespołu, dla niego walczę co sił, jemu poświęcam wiele energii. Zobacz, być może znajdziesz coś dla siebie.

Fazik reaktywacja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
Nie mam pojęcia, wg. mnie robienie treningu typowo masowego na nogi nie wpływa inaczej na wyskok jak ujemnie

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową,
Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos,
A tylko jeden Gagarin

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
A zeby zrobic wykroki nie potrzeba rysunku, wystarczy trochę wyobraźni. Bierzesz sztangę na barki i robisz daleki wypad w przód, zginając przednią nogę mniej więcej do kata prostego. Wracasz i robisz wypad drugą nogą

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową,
Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos,
A tylko jeden Gagarin

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 764 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2219
Czy zatem mógłbym prosić o pigułkę, czyli 3-4 ćwiczenia , które można wykonywać na siłowni , które wspomagają wyskok. Wdzięczny będę za podanie mi ile serii i z jakim ciezarem dane cwiczenie wykonywac. Skoro trening masowy na nogi osłabia wyskok, czy zatem jest sens robić całość (tj. plecy, klatka itp.) na masę, a nogi na jumpa ? Jeśli tak to proszę o pomoc , będę wdięczny

Podsumowując - jakie są najlepsze ćwiczenia ,które można robić na siłowni, na jumpa ?

Pomóżcie jestem w potrzebie, kiedyś miałem dobrego jumpa, ale to juz przeszłość

Pozdro

Http://www.meblar.republika.pl --> strona mojego zespołu, dla niego walczę co sił, jemu poświęcam wiele energii. Zobacz, być może znajdziesz coś dla siebie.

Fazik reaktywacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dwubój i triatlon

Następny temat

zlamal kto s pointa??

WHEY premium