SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyrzeźbienie się

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 10053

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 108 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18037
Postaram się jak najkrócej chociaż nigdy mi to nie wychodzi.

Około 169cm, 65kg, 17 lat, ekto (lub ekto/mezo) staż rzekomo od lutego tego roku ale prawdziwych ćwiczeń na siłowni 2 miesiące, na własnej masie ciała 3 miesiące i 3 miesiące opierdzielania się. Głównie interesuje mnie jakość oraz wygląd tych mięśni, a nie ich wielkość (bo jakbym chciał duże to wstrzykne sobie synthol). Interesuje mnie raczej atletyczna, sportowa sylwetka, z wyrzeźbionym ciałem, coś jak Cristiano Ronaldo ;). Chciałbym się dość fajnie wyrzeźbić na te lato. Najlepiej żeby ~~ w kwietniu już było gotowe na 80-90%. Prawa łapa 30,5cm lewa 30cm (wiem, że mało, genetycznie małe łapy, ale silne, głównie teraz latam na drążku programem armstronga, ok 15. powtórzeń dobrych technicznie). Nóg nie robiłem bo nie jara mnie to jakoś, przysiadów i martwych ciągów to w życiu nie robiłem (próby były ale w sensie na treningu ich nigdy nie robiłem) zacząłem teraz tylko robić bez ciężaru przysiady bo podobno uwalnia hormon wzrostu i wzrasta teść od treningu nóg. Interesuje mnie po prostu lepsza rzeźba, ta stylowa żyłka na bicepsie, jako taki 6pak (żeby był dobrze widoczny na luzie bez napinki) i ogólnie poprawa całego ciała ale przede wszystkim rzeźba i ten 4pak + jako taka klata musi byc. To zdjęcie robione na luzie, bez pompy, ale słaba jakość więc jeśli by jakieś trzeba zrobić lepsze to zrobie. Jakie ćwiczenia polecacie ogólnie na to co powiedziałem, jakimi zasadami się kierować, jakie ćwiczenia na siłowni są bardzo ważne bo chciałbym robić kilka ćwiczeń na siłowni i reszta na własnej masie ciała żeby później to wykorzystać w handstand, breakdance . No i TERAZ WAŻNE bo będzie robiona masa pierwsza i prawdopodobnie jedyna w życiu (potem bede chciał tylko ćwiczyć na rekompozycje) . Jak przytyć jako ten ekto no bo ciężko strasznie waga idzie w góre. Nie biore żadnych odżywek ale może kupie białko jak bedzie trzeba raz czy dwa. Mam nadzieje że przeczytaliscie calosc bo wazne zeby odpowiedz była trafna. Pewnie cos przeoczylem to dodam potem.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136783
Zamiast pytać o pierdoły i budować sylwetkę pompkami i drążkiem jak emeryt z ciechocinka byś poszedł na normalną siłkę i zaczął pizgać normalnym treningiem z ciężarami. I tak, rekompozycja zajdzie. Do tego dieta: większość zapotrzebowania kalorycznego po treningu.

Piłkarze pakują na siłowni + tona biegania i sprintów. Jak rygorystycznie Lewy trzyma dietę to chyba nie muszę mówić - w końcu żonę od czegoś ma.

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
To zacznijmy może od samych podstaw bo chciałbyś wiele rzeczy osiągnąć jednocześnie. Jak wygląda dieta u Ciebie ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 321 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23240
przysiadów, czy martwych nigdy nie robiłem... biceps, klata i 6-pak. stary nie mogłęś się pokazać z gorszej strony . Pojechałęś takim klasykiem zwykłego bociana że trochę brak słów. zapuść zwykłe FBW z 2 zestawów (w jednym martwy, w drugim siady, chyba jedno ćw na trening na nogi mozesz zrobić) dietka z dodatnim bilansem i wyliczonym macro i lecisz. No i nie mów że nie robisz martwych czy siadów. to tak jakbyś się chwalił że masz 30 lat i jesteś prawiczkiem :P
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie on pierwszy i nie ostatni. Na siłkach masa ludzi nie robi MC i przysiadów. Za to na bicka jadą z 15-20 serii (głównie na maszynach, wyciągach czy modlitewniku). A z klatą w poniedziałki to niemalże 95% jedzie - do ławki płaskiej się nie dopchasz tego dnia bo kolejki non stop jak za PRLu.

A tak poważniej nie wyobrażam sobie treningu nóg bez przysiadu a pleców bez MC. Jak już chodzisz na tę siłkę to skup się na ćwiczeniach złożonych, wielostawowych bo one wpływają na całe ciało.


Zmieniony przez - SzeA w dniu 2017-10-18 17:48:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
A co tu dużo mówić, przysiady, wiosłowania, podciągania czy martwe ciągu to najbardziej efektywne ćwiczenia. Natural nie rozbuduje się bez nich.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 108 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18037
uważasz mnie za jakiegoś amatora. wiem że to są cwiczenia wielostawowe i królowie siłowni. no niestety ale przysiadów i martwych nie robie, bo na razie nie mam miejsca w domu do tego, na dodatek ludzie pisali że to niszczy włókna i nie zaleca sie w młodym wieku wykonywac tych cwiczen (no cóż, tak ludzie pisali) .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 108 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18037
rion10
To zacznijmy może od samych podstaw bo chciałbyś wiele rzeczy osiągnąć jednocześnie. Jak wygląda dieta u Ciebie ?



Chce tylko sie wyrzeźbić, to wszystko. Nie powiedziałem ani słowa że chce mieć +5cm w bicepsie. Po prostu wyrzeźbić i to tyle bo na tą wagę to słabo to wygląda. To nie jest dużo. Patrzyłem po tematach to ludzie wyglądali gorzej, a odpowiadali im że wystarczy masa+siłownia+redukcja i wszystko będzie ok. Dieta?Na razie jem co sie da żeby tylko przytyć.


Zmieniony przez - Kong w dniu 2017-10-19 17:35:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 321 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23240
więc zacznij następnym razem od tego że trenujesz w domu i masz ograniczone mozliwości sprzetowe. Czym dokładnie dysponujesz ? I 17 lat to wiek młody ale już taki w którym nie trzeba się bać sztangi. No i każde cw niszczy włókna mięsniowe. O to chodzi w treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 108 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18037
Będę w końcu robił te MC (z przysiadami gorzej) ale na razie odpada na jakiś czas. Podstawowy sprzęt (obciążenia drążek ławka no i gryfy).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 108 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18037
wiem, że o to chodzi że niszczy włókna. bo niszczy te i na miejsce jego pojawiają się nowe i mocniejsze włókna i tak sie budują mięśnie. chodziło o to że niszczy te włókna które nie powinny (coś z plecami, zapominam tych fachowych nazw) i w młodym wieku może to zaburzyć dorastanie (w sensie wysokości)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 321 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23240
to przysiad rób bługarski i tyle. , ewentualnie fronty. zarzucasz sztangę na siebie jak w dwuboju i heja. a martwy poza plecami, posladami i tyłem ud da ci też fajne kaptury (nie widziałem fajnej klaty bez rozbudowanych kapturów) oraz przedramniona. no i wzmocni prawidłową sylwetkę. jeden trening martwy, na drugim bługary i tyle. reszta to wiosła/podciaganie potem wyciskanie płasko/skos dodatni. jakis zółnierz i dam jakieś izolaty . i tyle. zero filozofi. te ukosniki to sugestia abyś wsadził te ćw w dwa plany treningowe.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase, ocena.

Następny temat

Problem z łopatkami a trening nóg.

WHEY premium