SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyrobiona sylwetka tylko przez sztuki walki ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3469

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 62 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3903
Siemanko, trenuje street workout od prawie roku, jest to cos co sprawia mi frajde ale ostatnio zainteresowalem sie sztukami walki dokladniej kickboxingiem. Jak narazie moj plan treningowy SW wykonuje 4 razy w tygodniu. 3 razy korpus 1 dzien nog.

Gdybym sie juz zapisal na stale do takiego klubu (treningi sa tam 2 razy w tygodniu po poltorej godziny) nie mialbym zbytnio czasu/sil na wlasny trening sylwetki ktory tez trwa okolo poltorej godzinki "moze bylbym wtedy w stanie robic 1 gora 2 treningi SW" w tygodniu.

Wiec moje pytanie brzmi, czy jezelibym zrezgynowal calkiem z treningow SW i zajal sie tylko treningami w klubie (2 razy w tygodniu) to czy wyrobilbym sobie taka sylwetke jak ktos co trenuje tylko street workout ? czy jest to stanowczo za malo ? krotko mowiac chcialbym zarowno utrzymac / (ulepszac) taka forme jaka mam (wyrobione miesnie + do tego nauczyc sie dobrego kickboxingu.

Ps: Zawsze mnie ciekawili sportowcy co trenuja sztuki walki (nie chodzi tu tylko o zawodowcow typu, UFC figters itd) ale nawet o "amatorow" ktorzy maja swietna / wyrobiona sylwetke i do tego maja czas zajsc tak daleko. Jezeli ktos moglby mi odpisac czy jest to mozliwe a jezeli nie to ile razy musialbym wykonywac trening silowy aby to mialo sens ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 62 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3903
Wydaje mi sie ze taki plan bylby calkiem spoko.
Jedyne co pozmienialem to ilosc powtorzen przy niektorych cwiczeniach
Zamiast normalnych musle upow bede robil je z powerbandem
I najprawdopodobniej bede zamiast "diamond push ups" robil albo "wąskie pompki" albo dipy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5400 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136794
Sportowcy robią siłkę oprócz swoich zajęć w klubie: nawet gimnastycy i skoczkowie narciarscy

2x w tyg kicka nie wyrobisz sylwetki, to nie zapasy. Co najwyżej trochę spalisz tłuszczu o ile nie masz problemów hormonalnych

Rób 2x kicka i 2-3 x street workout - i bez żartów że Twój trening kalisteniczny to 1,5 godz, chyba z drzemką pomiędzy seriami:
https://www.sfd.pl/[BLOG]_slawod1/one.more.rep_foto:_1,3,6,10,15,21,35,_49_-t908086.html - gościu uwija się z 25 seriami w godzinę zegarową.

Treningi kalisteniczne rób może skrócone, w formie bardziej obwodowej - pomoże Ci to w kondycji na ringu itd

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Weź pod uwagę, że ci amatorzy, trenują zazwyczaj minimum po 5x1,5h w tygodniu na sekcji. A to jest ogromna różnica niż 2, 3 nawet po 1,5h na sekcji rekreacyjnej. Stąd jakieś tam efekty sylwetkowe maja. A i jeszcze jedno. Zazwyczaj oglądasz zawodnika, po zrobieniu wagi, podczas walki, a to jest jednak trochę inna sylwetka, niż nie odwodniona, nie odtłuszczona jaka maja na co dzień, nawet, przy dużej ilości jednostek treningowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
Gats 2
Sportowcy robią siłkę oprócz swoich zajęć w klubie: nawet gimnastycy i skoczkowie narciarscy

2x w tyg kicka nie wyrobisz sylwetki, to nie zapasy. Co najwyżej trochę spalisz tłuszczu o ile nie masz problemów hormonalnych

Rób 2x kicka i 2-3 x street workout - i bez żartów że Twój trening kalisteniczny to 1,5 godz, chyba z drzemką pomiędzy seriami:
https://www.sfd.pl/[BLOG]_slawod1/one.more.rep_foto:_1,3,6,10,15,21,35,_49_-t908086.html - gościu uwija się z 25 seriami w godzinę zegarową.

Treningi kalisteniczne rób może skrócone, w formie bardziej obwodowej - pomoże Ci to w kondycji na ringu itd


2x boks i 3 razy kalistenika? nie za duzo tego,przeciez na zajeciach kick boxingu też się cwiczy pompki i te innne wygibusy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Jeżeli na grupie która ma tylko dwa treningi w tygodniu ćwiczą jeszcze pompki, to do d... taka grupa. Generalnie dwa treningi SW nawet rekreacyjnie dla osoby początkującej to bardzo mało i trener jeżeli ma choć odrobinę oleju w głowie to skupi się na czystej technice. Dla wyjadaczy co ćwiczą całe życie to jeszcze wystarczy, dla podtrzymania dystansu, szlifowania techniki, obicia się, ale to też zupełnie inny trening i o co innego chodzi.


Zmieniony przez - elduce w dniu 2018-01-26 22:40:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5400 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136794
makiuu
Gats 2
Sportowcy robią siłkę oprócz swoich zajęć w klubie: nawet gimnastycy i skoczkowie narciarscy

2x w tyg kicka nie wyrobisz sylwetki, to nie zapasy. Co najwyżej trochę spalisz tłuszczu o ile nie masz problemów hormonalnych

Rób 2x kicka i 2-3 x street workout - i bez żartów że Twój trening kalisteniczny to 1,5 godz, chyba z drzemką pomiędzy seriami:
https://www.sfd.pl/[BLOG]_slawod1/one.more.rep_foto:_1,3,6,10,15,21,35,_49_-t908086.html - gościu uwija się z 25 seriami w godzinę zegarową.

Treningi kalisteniczne rób może skrócone, w formie bardziej obwodowej - pomoże Ci to w kondycji na ringu itd


2x boks i 3 razy kalistenika? nie za duzo tego,przeciez na zajeciach kick boxingu też się cwiczy pompki i te innne wygibusy


k***a, napisałem 2-3 treningi, to raz
Po 2, pisałem żeby skrócić/zmniejszyć objętość tych treningów
Po 3, to styl uderzany, nie ma tam takiej atletycznej zaprawy jak w grapplingu, więc siłówki będzie o wiele mniej
Popatrz sobie na Youtube jak wyglądają przykładowe treningi kadry Polski w boksie a kadry w zapasach: niebo a ziemia. Inne ćwiczenia, inne partie mięśni pracują i są zaangażowane


Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2018-01-26 23:19:52

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
Gats 2
makiuu
Gats 2
Sportowcy robią siłkę oprócz swoich zajęć w klubie: nawet gimnastycy i skoczkowie narciarscy

2x w tyg kicka nie wyrobisz sylwetki, to nie zapasy. Co najwyżej trochę spalisz tłuszczu o ile nie masz problemów hormonalnych

Rób 2x kicka i 2-3 x street workout - i bez żartów że Twój trening kalisteniczny to 1,5 godz, chyba z drzemką pomiędzy seriami:
https://www.sfd.pl/[BLOG]_slawod1/one.more.rep_foto:_1,3,6,10,15,21,35,_49_-t908086.html - gościu uwija się z 25 seriami w godzinę zegarową.

Treningi kalisteniczne rób może skrócone, w formie bardziej obwodowej - pomoże Ci to w kondycji na ringu itd


2x boks i 3 razy kalistenika? nie za duzo tego,przeciez na zajeciach kick boxingu też się cwiczy pompki i te innne wygibusy


k***a, napisałem 2-3 treningi, to raz
Po 2, pisałem żeby skrócić/zmniejszyć objętość tych treningów
Po 3, to styl uderzany, nie ma tam takiej atletycznej zaprawy jak w grapplingu, więc siłówki będzie o wiele mniej
Popatrz sobie na Youtube jak wyglądają przykładowe treningi kadry Polski w boksie a kadry w zapasach: niebo a ziemia. Inne ćwiczenia, inne partie mięśni pracują i są zaangażowane



Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2018-01-26 23:19:52


k***a wiem co tam na tej klawiaturze nabazgrałeś ,że 2 treningi SW i 3 Street workout
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 73 Wiek 21 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1736
Elducy ja mam 2x mt w tygodniu i robimy pompki itp. My robimy to tak ze np 3 min tarcze i 10 pompek lub czegoś innego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 62 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3903
Zluzujcie troche, nie ma co sie spinac.

Ogolnie, wczoraj bylem pierwszy raz na treningu kickboxingu, i szczerze mowiac jedyne co tam bylo przerabiane to skakanka na poczatku przez jakies 5 - 10 min i moze jakies (25 pompek, 25 przysiadow i troche brzuszkow) oczywiscie nie na raz tylko malymi seriami co jakis czas, gdzie jak dla osoby takiej jak ja bylo to szczerze mowiac nie odczuwalne. Reszta treningu wygladala w ten sposob, ze jeden trzymal kwadratowa poduszke a drugi walil np. po kilka ciosow typu, w granicach 2 do 20 lewy/prawy. Na koniec "partner" zakladal te poduszki na rece a drugi robil serie typu: prosty, sierp, unik, low-kick.

Szczerze mowiac gdy kiedys chodzilem na boks przez kilka miechow to minimum 10 pompek byly wykonywane po np. 30 sec skakania przez skakanke i to juz wiadomo bylo odczuwalne tym bardziej kondycyjnie, wiec albo kazdy trener podchodzi do treningu inaczej albo poprostu zalapalem sie bardziej na taki trening "kondycyjny" bo tego "sparingu" szczerze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 62 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3903
duzo nie bylo, a o biciu w worek nawet nie wspomne. Mam zamiar tam pojsc ponownie we wtorek i zobaczyc czy bedzie jakas zmiana, bo wiem ze "trenerzy" sie wymieniaja na zmiane.

Co do tego treningu to trenuje poltorej godzinki i bez zadnej "drzemki" chyba ze minuta odpoczynku miedzy seriami i 2 minuty przerwy miedzy jednym a nowym cwiczeniem jest "drzemka" to moze i tak ;)

Dzieki za podpowiedzi ale 2 razy kick i 2-3 razy SW to ja chyba padne po kilku tygodniach (juz omijam fakt ze jestem na masie, a po treningu kicka poce sie jak swinia) :D

Swoja droga; o co chodzi dokladnie z treningiem "obwodowym" ? jakby to mniej wiecej wygladalo...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5400 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136794
https://workout-polska.pl/index.php/artykuly/24-galerie-rutyny-madbarz/103-rutyny-madbarz-beginner - jak za lekko, przejdziesz na poziom MEDIUM

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sparingi w sztukach walki

Następny temat

Jakies dzienniki treningowe itd?

WHEY premium