SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wypcenie Wody do zawodów.

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5542

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez p-aR-ker z działu Strongman.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czesc wszystkim profesjonalistom i amatorom. Mam pytanie, w jaki sposob, wypacie wode przed zawdamia (w celu zrzuceniea wagi), bo ja potrzebuje ok.3 kg, a jestem troche taki bez tluszczu. Przecierz nie siedzicie caly czas na saunie, 2 dni przed zawodami. To trzymajcie sie i licze na profesjonalna odpowiedz.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Profesjonalną powiadasz? Profesjonalna byłaby prawdopodobnie niezrozumiała, dlatego będzie zwykła.

Saunę przy tej nadwadze możesz sobie darować. Za bardzo męczy!

1. 14 dni przed startem zaczynasz pić dużo wody - dodatkowo 2-3 litry dziennie ponad normalne jej spożycie. Najlepiej wode przegotowaną, z małą ilością soli mineralnych.
Odrzucasz potrawy tłuste i z węglowodanami prostymi, a zwłaszcza wszelkie słodycze.

2. 4-7 dni przed zawodami ograniczasz ilościowo całodzienne pożywienie i darujesz sobie kolację, całkowicie odrzucasz potrawy słone i zawierające dużą ilość sodu, np. w postaci glutaminianu sodu czy chlorku sodu (sól kuchenna). Stracisz w ten sposób

3. Dzień przed startem już nic nie jesz, ewentualnie potrawy białkowe w małej ilości (aminokwasy w tabletkach), i nie pijesz. Nic nie pijesz. Jeśli po południu masz więcej niż 1,5 kg nadwagi to idziesz do sauny - na zbicie ok. 500 g.

4.W noc przed startem zjadasz większą ilość kreatyny, która działa przeczyszczająco. Wcześniej musisz sprawdzić jaka to ilość i po jakim czasie cię pogoni. Żebyś się nie spóźnił z wypróżnianiem na moment wagi i startu! Już 30-50 g powinno zadziałąć przeczyszczająco. Zadziałać może już po 1-2 h. Możesz spaść w ten sposób ok 1-1,5 kg.
Czasami lepiej wziąć kreatynę kilka godzin przed startem, ale trzeba mieć pewność że zadziała!

5. W ciągu nocy przed startem spadniesz wypacając się, wydychając parę wodną i wysikując się ok. 300-500 g, w zalezności od wcześniejszego nawodnienia organizmu.

6. Awaryjnie musisz mieć dres ortalionowy lub celafonowy, nieprzepuszczający powietrza i jeden lub dwa ciepłe dresy bawełniane. Gdybyś ważył za dużo na wadze to masz jeszcze do 90 minut na zbicie pozostałej części nadwagi. Zakładasz wtedy na gołe ciało ortalion, na niego dwa dresy i biegasz w miejscu. Gdybys znalazł do tego iepłe miejsce z duża wilgotnością powietrza, to ułatwi ci to sprawę. Nie jest problemem zbicie wagi w ten sposób w ciągu godziny o 2-3 kg!

7. W przypadku ostatecznym, gdy nie masz czym sikać i pocić się, musisz mieć ze sobą kilka opakowac vitasminy C musującej lub w tabletkach. Ssiesz ją i wypluwasz ślinę. W ten sposób można spaść jezcze 200-400 g!

Uwaga!
Poniewaz takiemu zbojanieu wagi towarzyszey duża utrata potasu co prowadzi do bolesnych skurczów mięśni, musisz mieć pod ręką chlorek potasu i asparginian potasu. Parę dni przez startem spożywasz asparginian, w noc przed startem zjadasz go więcej. Gdyby skurcze się mimo to pojawiały, rozpuść łyżeczkę chlorku potasu i popij - już po ważeniu. Skurcze powinny przejść.

Zbić możesz w ten sposób do 4-5 kg. Może i więcej - zalezy to do wielu czynników. Po przerobieniu tego sposobu zbijania sam wyciągniesz stosowne wnioski co zbijania kolejnego.

Jak widzisz, nieprofesjonalna odpowiedź też jest treściwa.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Wow - sog z miejsca droęczony. Dziekuje bardzo. Chyba wlasnie o to mi chodzilo. Wszystko rozumiem, chyba teraz wiem, jak to wszystko zrobic.Interesuje mnie tlyko ,czy kreatyna, zamiast przeczyszczania nie, bedzie trzymala we mnie wody. I posiadam wlasnie w proszku,czyli mam ja wypic z woda??.Dzieki, Jestes wielkim profesjonalista. - mimo tego co myslisz.:P.
I jeszcz pytanie, jak sie juz tak znasz, to moze mi powiesz, jak w przeciagu 2 godzin, odzyskac jak najwieceij energi. CZyli jakie bys mi polecil, moze: high enregy hiteca.??. By wiesz, jak sie najszybciej dowodnic i wzmocnic miesnie. Bo ja bede walczyl. Dzieki. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Kreatyna rzecywiście wiąże wodę, ale doraźne jej zastosowanie w dużej ilości ma silne działanie przeczyszczające. Chemicznych środków przeczyszczających stosowac nie można - jest to zabroniony doping. Jeśli już to ziołowe. Ale kreatyna jest bardzo skuteczna, przy tym dozwolona. Duzo więcej wody stracisz niż woda zatrzymana przez związanie kreatyną. Kreatyna zresztą tez bedzie wydalona normalną drogą.

Sprawnośc fizyczną można przywrócić płynami elektrolitowymi z węglowodanami złożonymi (np. dekstroza). W ten sposób uzupełniasz płyny, sole mineralne, a cukry powodują że woda jest wchłaniana prze komórki, a nie wkierowana do nerek i pęcherza moczowego.

Po zbijanieu wagi nie przejadaj się! Tylko bardzo lekko trawne rzeczy. I w małej ilości. Dodatkiem moze byc tez czekolada (w małej ilości).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Jeszcze zostaje aromatoteriapia, ale tu się nie znam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Zapomniałem dodać, że na noc przed startem można spożyć 1-2 tabletki aspiryny i/lub L-karnitynę. Taki dodatek bardzo dobrze ułatwia nocne wypocenie się.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 148 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 749
Bardzo powazny i wydaje mi sie na miejscu artykul w koncu kazdy z nas staje na tej wadze chwile przed zawodami i marzy by miec jak najmniej, tylko jest jeden problem. Robilem kiedys podobna kuracje moze nie tak mocna jak ta opisana ale kiedy przyszedl na mnie czas nie miale sily i woli na konkretna walke, efekt braklo mi nie wiele. Takie tracenie powoduje przeciez pozbywanie sie wody z plynów asmatycznych przez co natlenienie jest mniejsze w efekcie mniejszy but. Napiszcie prosze panowie co zjesc, wypic jezeli mam do mojego podejscia okolo 1h by odzyskac sily. Zastanawia mnie ekspandor Megabola podobno mimo nie rzeczowej pomocy w biurze obslugi klienta tej firmy dowiedzialem sie ze ten srodek wywoluje efekt podobny do dopingu krwia to jest rozszerza jej naturalna objetosc woda w efekcie lepszy transport tlenu i utylizacja odpadów. Napiszcie co myslicie o tym i jak wy uzupelniacie wasze zapasy w krótkim odstepie czasu.

pozdrowienia

pozdrowienia

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Nie masz siły bo komórki mięśniowe utraciły część swojej wody.

Po wadze nie należy pić czystej wody. Najlepszy będzie napój izotoniczny z węglowodanami w rodzaju maltodekstryny - lepsze jest wtedy przyswojenie wody przez komórki mięśniowe. Substancje minelane zawarte w napojach izotonicznych uzupełniają braki soli mineralnych doporowadzając organizam do stanu z grubsza normalnego.

Rezygnujesz z produktów ciężkich do strawienia w rodzaju mięsa, serów czy produktów wypiekanych. Najlepiej spożyć lekki posiłek węglowodanowy, np. jakąś odżywkę weglowodanową.

W ciągu startu, który trwa 3-4 godziny, należy popijac małymi łykami napój izotoniczny plus węglowodany. To wystarczy by zoptymalizować start.

By się pobudzić można się napić kawy. Z red-buli i podobnych "pobudzavczy" lepiej zrezygnować - chwilowy efekt jest niezły, ale szybko spada i pojawia się faza ospałości. Poza tym można się rozczarować na kontroli antydopingowej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyciskanie - od czego zalezy...?

Następny temat

potrzebny trening-pomocy

WHEY premium