SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wypalenie po 50-tce.

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5991

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 26
Jest to mój debiut na forum, więc Witam i Pozdrawiam wszystkich. W skrócie o mnie. Mam 51 lat, ćwiczę amatorsko ponad 12 lat. 3 x w tygodniu. Własna siłownia w piwnicy. Wzrost 188, waga 103 kg wiem sporo, ale nie potrafię schudnąć tak się dobrze czuję. Diety zbytnio nie przestrzegam . Jadłospis: drób, ryby, sery białe itp. Mało wieprzowiny. Od czasu do czasu niestety alkohol. Mój problem to straszne osłabienie po treningu. Mam to od paru miesięcy. Czy to wiek, czy może przetrenowanie i czy lepiej dźwigać dalej większe ciężary, mniej powtórzeń, czy zejść już na mniejsze obciążenia tak bardziej dla relaksu. Przed każdym treningiem oczywiście rozgrzewka, potem około 60 ćwiczeń. Na koniec 15 min na worku bokserskim. Mój plan treningowy dopasowałem sobie sam kilka lat temu, i przynosił całkiem dobre efekty, tylko teraz coś pękło. Próbowałem różne odżywki, kreatynę i nic. Czasem po treningu który kończę przeważnie 18-19 ledwo wchodzę do domu na 4 piętro , nie mogę też spać. Proszę , może ktoś poradzi co dalej. Z góry dziękuję .
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Szacuny 5253 Napisanych postów 19355 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336225
Wiek to tylko cyferki......
Ja tam nie narzekam , jak coś mi się ,,zepsuje,, to naprawiam i dalej do przodu......
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 566 Wiek 54 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7290
Przed każdym treningiem oczywiście rozgrzewka, potem około 60 ćwiczeń.


To mi wygląda na jakiś monster trening. Co to za 60 ćwiczeń ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
ja bym poszedł do lekarza lub na własną rękę zrobił badania podstawowe, hormony, lipidy, kortyzol, moze tu coś siedzi
druga sprawa to przeanalizowałbym miskę czy aby jest wszystko i w wystarczającej ilości do takich treningów
trzecia to regeneracja - zrób sobie przerwę tydzień/dwa, zregeneruj się, zadbaj o sen, jeżeli to przetrenowanie to przerwa powinna pomóc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 781 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 53053
Może niedokrwistość spowodowana niedoborem żelaza?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2181 Napisanych postów 6165 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311134
60 ćwiczeń? Może zejść do 4-5 na trening :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12102 Napisanych postów 30521 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130818
Koledzy mają rację.
Po pierwsze - za dużo. Wcześniej dałeś radę ale trochę się zmieniłeś i tak nie można.
Po drugie lekarz - podstawowe badanie aby wykluczyć chorobę.
Po trzecie - będzie dobrze!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Szacuny 5253 Napisanych postów 19355 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336225
A ja poproszę o rozpiskę aktualnego cyklu treningowego....dokładnie ciężar,ilość powtórzeń, przerwy itd.itp.łacznie z seriami rozgrzewkowymi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Szacuny 5253 Napisanych postów 19355 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336225
aha...
Kiedy było jakieś roztrenowanie,czy w ogóle było ?

Zauważyłem też że w diecie Masz głownie sery i białe mięso....


Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2017-01-18 17:37:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 26
Dziękuje za odpowiedz. Pomyłka w druku nie 60 ćwiczeń , tylko czas 60 min.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 26
Moje treningi wyglądają tak: Poniedziałek klatka 5 serii po 5 do 15 powtórzeń, zależy od ciężaru. Zmieniam co jakiś czas. Rozpiętki 5, 6 serii powtórzeń jak wyżej, ława skos lub plaska . Sztanga i hantle . Potem nogi tu już na małym atlasie, kiedyś robiłem przysiady, ale coś pykło w krzyżu. Na koniec worek. 15 min , jednego dnia technicznie innego siłowo np: z ciężarkami. Środa; Barki; Podnoszenie sztangi z przodu 5 serii, 5 serii zza głowy, 5 serii hantle. Worek 15 min. Piątek biceps;4 serie uginanie stojąc, 4 serie modlitewnik, 3 unoszenie w przedramienia w siadzie. Potem nogi 8 serii uginanie przodem siedząc, 8 serii nogi tył leżąc na brzuchu. Na koniec tradycyjnie worek. Jak była pogoda rower 3, 4 razy w tygodniu 10/ 15 km po lasku. Wiem że jest tu sporo do poprawienia, ale jakoś to działało tyle lat. Jeszcze w grudniu bez wysiłku na ławce płaskiej brałem 140 kg 3x, bałem się dodawać bo jestem sam, brak asekuracji. W bicepsie 45 cm może przy tej masie to żadne wyniki. Zasadniczo to chodzi mi o to, czy w tym wieku to dźwigać duże ciężary, czy przejść na małe, tak bardziej rekreacyjnie. Może ktoś to przerabiał? Zaznaczam że bez tego nie mogę żyć. Znacie ten ból. Przerwy robiłem np: 3 tygodnie podczas wakacji. Przyznaję bez bicia że co sobota dajemy ostro w ,,palnik,, taka tradycja trzeba odreagować. Niedziela odpoczynek, poniedziałek praca siłownia itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12102 Napisanych postów 30521 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130818
Jak dla mnie to wcale nie jest tego tak dużo. Pisałeś o 60 ćwiczeniach!
Dlaczego nie robisz wiosłowań lub zamiennie podciągania na drążku?
Piątek (i poniedziałek ) przeładowany.
Rób maksymalnie 10 serii w 2 ćwiczeniach (czyli po 5 serii na ćwiczenie) na grupę mięśniową. Na biceps wystarczy Ci np. 8 serii.
Serie rób z progresją obciążenia i zmniejszaj ilość powtórzeń.
Ostatnia seria na 6p a pierwsza na 12p.

Jesteś silny chłop i samo to nie przyszło.
Zanim zrobisz badania i będziesz znał wyniki to trenuj po 5 serii na grupę mięśniową co pozwoli Ci odzyskać wiarę i chęci do treningu.
3
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tłuszczówka - wasze zdanie, opinie. Ktoś z was stosował?

Następny temat

zapotrzebowanie kaloryczne po 35 roku zycia

WHEY premium