SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyniki krzywej cukrowej

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 50392

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
Witam
chciałbym aby ktoś z pojęciem wypowiedział się na temat tych wyników z krzywej cukrowej

dawka glukozy 75g
na wstępie- 4.2
po 1 godzinie- 3.5 (!)
po 2 godzinach- 4.5

jednostka- mmol/l

chodzi mnie właśnie o ten wynik po 1 godzinie, czy jest możliwe, aby po podaniu glukozy poziom cukru we krwi spadł?
Osoba u której było robione to badanie miała problemy z insuliną- tylko problemy bez żadnych jednostek chorobowych. od kilku miesiecy jest na diecie niskoww.

Nie wiem czy to potrzebne, niemniej podam jeszcze wyniki krzywej insulinowej (z tej samej krwi)

na wstępie- 7.7
po 1h - 48,3 (wyniki sprzed 10-ciu miesiecy to 140)
po 2h -26,4

jednostka: mikroU/ml

badanie było wykonywane rano przed pierwszym posiłkiem

Pozdrawiam

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 579
Odnośnie badań teraz
4.2-75,6
1h.3,5-63
2h.4.5-81,00

1.Odnosnie tych badań krew robiona była z rzyły czy zwykłe badanie na glukometrze.
Nastepne
7.7- 38,6
1h.48,3 ile to jest bo niewidziałem takiego przelicznika
2h.26,4 to samo.

2.Miała ta osoba problemy z którą insuliną tą którą jej organizm wydziekela czy problem z insuliną którą przyjmóje w formie zastrzyku bo nierozumiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
krew była pobierana z żyły

a problem był z insuliną wydzielana przez trzustke

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 579
Z tego co widze to teraz badania są ok jak dlamnie ale ja lekarzem nie jestem, powiem ci pewna rzecz mój znajomy miał robiony cukier przed i 2h. po posiłku i tak mu wyszło - przed 100 a 2h. po psiłku 90 lekarz niewidział nic w tym niepokojacego,jeżeli osoba miała robiona krzywą cukrowa mysle że jest pod opieką jakiegoś lekarza pewnie diabetologa skoro miała kiedyś problem niech on wypowie sie na ten temat albo zwykły lekarz rodzinny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 0
Witam! chciąłabym się dowiedzieć czy badanie krzywej cukrowej jest konieczne.. i co jeśli ktoś nie może go zrobić. czy są jakieś inne sposoby na zbadanie cukrzycy ciążowej poza wypiciem glukozy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

krem...

Następny temat

uczucie mdlości podczas stresu

WHEY premium