SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Wyniki badan 25 latka -ocena

Wysłana -
Witam
zacznę może od tego dla czego zrobiłem sobie te badania a dla tego że od dawna pije dużo wody od 4 do 5 litrów dziennie (te 5 to na pewno w dni treningowe, chodzę 4 razy w tygodniu na siłownie) pije tyle bo mnie suszy xD co w wyniku czego często oddaje mocz i zaczęło mnie to irytować w nocy budzę się 1-2x by zrobić siku każde wyjście z domu np przejście się po mieście lub po sklepach kończy się tym ze po 30-40 min od wyjścia z domu muszę szukać wc dodatkowo dodam że jak wstanę o godzinie 7 (a chodzę spać o 22-23) do do godziny 13 często nie czuje mocy zamulam czuje się zmęczony itp i nie ma to wpływu czy zjem śniadanie węglowodanowo-białkowego czy Białkowo -tłuszczowego.


1)Szukając informacji objawy pasowały by do cukrzycy wiec zrobiłem krzywą cukrową na badaniu byłem o godzinie 8 rano czułem się średnio po wypici glukozy po 20-30 min dostałem zastrzyk energii- odżyłem ale po godzinie poczułem duży spadek i chciało mi się mocno spać ale wyniki po 2 godz. od glukozy pokazują że jest ok jedynie Glukoza na czczo jest wyższa. jak się do tego odnieść???


2) druga sprawa to cholesterol całkowity pokazuje na podwyższony
HDL -to ten dobry czyli im wyższa norma tym lepiej
LDL - ten zły
całkowity oblicz się HDL+LDL+TG/5czyli u mnie 80,9+101,26+8,14=190,3
czyli jeśli mam więcej HDL tego dobrego to ogólnie wynik cholesterolu całkowitego wychodzi podwyższony więc raczej nie mam się czym martwić???

3) pytanie dodatkowe czy Testosteron dla 25 latka nie powinien być większy od mojego wyniku?

Zmieniony przez - thekris2828 w dniu 2017-06-11 12:13:11
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
fajnie, aby insulinka była obok - wtedy dawałoby to jakiś szerszy obraz. Glukoza na czczo faktycznie wysoko, pytanie czy np. w nocy przed badaniem nie wsunąłeś sporej ilości węgli. Możesz wykonać hemoglobinę glikowanę - bardzo czułe badanie

lipidogram w miarę OK. Nawet LDL i trójglicerydy mogłyby poszybować trochę do góry. Poziomem ogólne się nie sugeruj i nie przejmuj, tym bardziej że przekroczone zaledwie o 0,3 . Jak dietka wygląda?

test faktycznie jest dość nisko.

morfologię miałeś robioną?
Wysłana -
ostatni posiłek jadłem o 20:00 było to 60g płatków owsianych + 30g wpc.

Dietka białko 2g\kg, tłuszcz 1g/kg, reszta węgle


Zmieniony przez - thekris2828 w dniu 2017-06-11 16:14:48
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź