SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wynik badania radiologicznego RTG kręgosłupa.. Staż siłownia 7 lat wzrost wagi z 62 kg na 100 kg

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 4634

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2409
Witam.. Odebrałem dzisiaj wynik prześwietlenia kręgosłupa, zgłosiłem się do lekarza ponieważ od 5 miesięcy pobolewa mnie głównie na wprost mostka i kilka kręgów niżej.. Mój staż na siłowni to 7 lat z 1,5 roczną przerwą która była około 3 lat temu z tego samego powodu który opisuję, lekarz zlecił wtedy tylko RTG kręgosłupa piersiowego wyniki były te same co poniżej, skierował do chirurga. Chirurg stwierdził że wszystko jest w porządku. " I tego co jest w zasadzie się nie leczy "
Wzrost wagi z 62 kg na 100 kg (treningi na masę i dieta) obecnie około 85 kg jest.. Mam 27 lat

(wyniki 03.10.2017)

RTG kregosłupa piersiowego:
pogłębienie kyfozy piersiowej, prawostronna skolioza piersiowa, drobne zaostrzenia krawędzi trzonów, poza tym w normie

RTG kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego
Spłycenie lordozy lędźwiowej z nieprawidłowym kyfostycznym wygięciem w górnym odcinku. dyskopatia L2-L3 z włamaniem dolnej blaszki granicznej trzonu L-2 zmiana prawdopodobnie pourazowa. do rozważenia MR kr.L
................................................................
Proszę o pomoc kogoś kto się zna na tym o interpretacje co dalej robić i jak z treningami, nie wyobrażam sobie życia bez nich. Dostałem skierowanie do ortopedy ale chciałem się coś więcej poradzić tutaj, proszę o pomoc..
;/






Zmieniony przez - Piotrek199 w dniu 2017-10-03 18:22:01

Zmieniony przez - Piotrek199 w dniu 2017-10-03 18:24:19
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Ja też bym na Twoim miejscu spróbował rehabilitację z fijoterapeutą, różne ćwiczenia na postawę, rozciąganie, może coś takiego
https://www.sfd.pl/art/Zdrowie/Zespół_skrzyżowania_górnego__rozpoznanie_i_leczenie-a2059.html
nie poddawałbym się, bo jeśli dorobiłeś się tego skrzywienia w ciągu swojej karieri na siłowni, to możliwe, że da się to odwrócić
Osobiście pracuję nad skoliozą, kifozą itp od 2-3 lat na rożne sposoby i mam wrażenie, że z każdym dniem jest odrobinę lepiej, kręgosłup aż trzeszczy i strzela podczas rozciągań, ale milimetr po milimetrze jest w coraz lepszym ustawieniu, podobnie żebra i inne różne tkanki. Ludzie ciało jest dość plastyczne wbrew pozorom.
Samo się na pewno nie naprawi, co najwyżej pogorszy.


Zmieniony przez - xorton w dniu 6/22/2018 12:41:33 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Wybierz się oczywiście do ortopedy co otrzymałeś skierowanie. Odnośnie treningów Twój stan zdrowia musi na nie pozwalać inaczej możesz sobie pogorszyć sytuacje. Kwestia podstawowa jakie masz dokładnie objawy oraz kiedy one występują (pory dnia, co je nasila itp.) ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2409
Przewlekły ból w plecach niezbyt silny, na wprost mostka i kilka kręgów niżej, który trwa od ok 5-6 miesięcy, bardziej nasilony rano w pierwszych godzinach po przebudzeniu lub gdy długo przebywam w pozycji stojącej.. Niewielkie problemy z utrzymaniem prawidłowej postawy lekkie zachwiania równowagi (mam wrażenie jak plecy wyginają się do środka na wprost mostka) zmniejsza się jak pochodzę dłużej, lub po treningu pleców ( mam wątpliwości czy trenować) ..W pozycji siedzącej i przy chodzeniu, ból pojawia się z kolei na dole w okolicy krzyży a tamten bardziej zanika.. I Tak w sumie w kółko.. Dyskomfort ogółem i przy schylaniu się, niezbyt silne zesztywnienie dolnego odcinka.. Wyciskanie na barki, przysiady i ćwiczenia w opadzie nasilają wszystkie objawy..
Ogólne otępienie i totalny brak energi...





Zmieniony przez - Piotrek199 w dniu 2017-10-04 19:17:28

Zmieniony przez - Piotrek199 w dniu 2017-10-04 19:19:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Piotrek199
która była około 3 lat temu z tego samego powodu który opisuję, lekarz zlecił wtedy tylko RTG kręgosłupa piersiowego wyniki były te same co poniżej, skierował do chirurga. Chirurg stwierdził że wszystko jest w porządku.


problem występuje od 3 lat , jakie dotychczas było leczenia , terapia ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2409
Nie było leczenia ani terapii, dziś rano ból pleców na wprost mostka się nasilił i jest nie do zniesienia..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
To w takim razie jak najbardziej należy je zacząć, samo nie przejdzie co zresztą mogłeś zauważyć przez tak długi okres czasu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2409
Jest szansa żeby z tymi schorzeniami które wykryto wrócić do pełni formy po leczeniu/rehabilitacjach ?? 70 % energii do życia mniej a jak pomyślę że nie będę mógł trenować to totalna załamka... :(
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Zdjęcie jest pomocnicze i wcale niekoniecznie problem muszą być rzeczy które na nim wyszły, konieczne jest przeprowadzenie badania fizykalnego i dopiero później można coś więcej powiedzieć ale prawdopodobnie powinno być ok
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2409
Co mogło by być problemem oprócz tego i przy tych dolegliwościach ? Dyskopatia z włamaniem dolnej blaszki granicznej trzonu L-2 to coś poważnego ??





Zmieniony przez - Piotrek199 w dniu 2017-10-06 18:17:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Przyczyn może być cała masa od samego uszkodzenia, po problemy mięśniowo-powięziowe czy ból pochodzący z narządów wewnętrznych i wiele innych wymaga to przeprowadzania badania fizykalnego. Jest to dość duża zmiana strukturalna co może dawać różnego rodzaju dolegliwości ale nie jest to też coś przy czym nie da się funkcjonować wszystko zależy od stanu czynnościowego i fazy. Inna sprawa że można podejrzewać że problem w Twoim przypadku jest bardziej złożony choćby z racji pogłębionej kifozy w odc. Th oraz kifotycznego ustawienia (gdzie normalnie jest lordotyczne) w górnym odc. L.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2409
Byłem z wynikiem RTG u lekarza rodzinnego który wysłał mnie z tym na SOR, tam powiedzieli że nie kwalifikuję się do leczenia natychmiast i wysłali mnie z powrotem do lekarza rodzinnego po skierowanie w trybie pilnym do neurochirurga, dodał jeszcze że ortopeda tutaj niewiele Mi pomorze bo on od rąk i nóg jest.. Ortopedę mam 23 październik do neurochirurga z pilnym mam sobie ustalić, skierowanie już mam.. Teraz już sie trochę gubię w tym i gdzie iść w pierwszej kolejności
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pulsometr

Następny temat

Naderwany miesień czepny uda, czworogłowy.

WHEY premium