SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Wyjście z drastycznej diety

Wysłana -
Witam,
Jeżeli ten temat się już pojawił to z góry przepraszam ale jestem naprawdę zdesperowana, zmęczona i potrzebuje Waszej pomocy.

Jakiś czas temu (kilka miesięcy) będąc osoba z dodatkowym kg, może dwoma wpadłam na najgłupszy pomysł w życiu i przeszłam na dietę 500kcal, z czasem jednak jadłam mniej Ok. 400kcal do tego treningi w domu z YouTube po 30 minut, czasami jakieś interwały jak znalazłam siły... co niedziele robiłam CHEAT DAY i jadłam wszystko to na co miałam ochotę (większości słodycze) naprawdę znalazłam wtedy milion kalorii, ale oczywiście nie odbijało się to na mojej wadze...
Teraz 4 dni jadłam wszystko, słodycze, pieczywo białe, obiady normalne ze względu na to ze byłam na wyjeździe z chłopakiem

Czuje się już naprawdę złe, wyglądam złe, jest to już nie tylko złe samopoczucie fizyczne ale i psychiczne...
Jak mam wyjsc z tej chorej diety? Jak naprawić metabolizm? Chciałabym jeść zdrowe, zbilansowane posiłki i oczywiście dalej ćwiczyć. Tylko nie wiem jak się za to zabrać bo wiem ze nagle nie mogę zacząć normalnie jeść bo efekt jojo murowany, a chciałabym go uniknąć

Nie byłam
Osoba z nadwaga, wyglądałam
Normalnie może miałam 1-2kg za dużo ale jednak nie chciałabym wrócić do poprzedniej wagi
Pomocy...
Dziękuję z góry za odpowiedzi i proszę, bez krytyki bo doskonale wiem ze była to głupota.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Ankieta i zrzut z takiego jedzenia jak jesz teraz wg instrukcji z tego linku http://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html - wtedy będzie można coś merytorycznie pomóc bo na razie to możemy się pobawić w grupę wsparcia, ewentualnie napisać Ci "nie rób tak więcej". No i info jak długo te głodówki trwały, a jeśi robiłaś badania (morfologia, hormony)to wyniki warto byłoby wrzucić do wglądu.

A, i jeśli chcesz naprawiać metabolizm ( o ile sie popsuł), to trzeba się liczyć z przytyciem. Bo żadne reversy, podbijanie o 100 kcal nie ma sensu.


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2017-06-19 17:39:10
Wysłana -
Trzeba jak najszybciej wyjść z tych głodowych ilości kalorii. Przebywanie w takim stanie tylko pogorszy sytuację. Czekamy na ankietę.
Wysłana -
Jest to możliwe żeby 500kalorii spożywać?! Masakra jakaś! To co Ty wodę tylko piłaś? xD
Wysłana -
Są już to znaczne zaburzenia żywieniowe. Ludzie potrafią robić różne rzeczy.
Wysłana -
Przez kilka miesięcy jechałaś na takich kaloriach? Do ankiety od razu oczywiście wskazane badania + z marszu powrót na co najmniej zerowy bilans kaloryczny.
Przygotuj się, że powrót do poprzedniej dyspozycji to nie jest kwestia kilku dni, a na wahania wagi, czy nawet jej wzrost będzie trzeba się niestety przygotować


Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-06-20 13:21:52
Wysłana -
W Twoim przypadku najbardziej rozsądnym i bezpiecznym pomysłem jest wybrać się do dietetyka klinicznego który zajmie się poszerzoną diagnostyką i wdroży odpowiednią dietoterapie, w tym przypadku również psychodietetyk mógłby okazać się dobrym rozwiązaniem. Nasz organizm to nie zabawka, nie da się go naprawić od tak. Na podstawie strzępku informacji nie da się tu niczego poradzić, nawet w pewny stopniu ukierunkować. Nie ulega wątpliwości, ze doprowadziłaś do prawdziwej degrengolady metabolicznej. Można zaryzykować stwierdzenie, iż doszło do stałych zmian w gosp.hormonalnej. Najtrwalsze są zaburzenia dotyczące osi podwzgórze-przysadka-gonady i podwzgórze-przysadka-nadnercza.

Na forum w Twoim przypadku za wiele nie pomożemy.
Możemy jedynie powymieniać się opinią.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-06-20 20:48:37
Wysłana -
,oze i jojo się pojawi ale z czasem jak zaczniesz normalnie funkcjionować to ogarnisz to wsyztsko
Wysłana -
Wychodzenie z głębokiego załamania metabolicznego nie dzieje się na pstryk palcami - trzeba się z tym liczyć.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź