SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyjście z drastycznej diety

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2719

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2
Witam,
Jeżeli ten temat się już pojawił to z góry przepraszam ale jestem naprawdę zdesperowana, zmęczona i potrzebuje Waszej pomocy.

Jakiś czas temu (kilka miesięcy) będąc osoba z dodatkowym kg, może dwoma wpadłam na najgłupszy pomysł w życiu i przeszłam na dietę 500kcal, z czasem jednak jadłam mniej Ok. 400kcal do tego treningi w domu z YouTube po 30 minut, czasami jakieś interwały jak znalazłam siły... co niedziele robiłam CHEAT DAY i jadłam wszystko to na co miałam ochotę (większości słodycze) naprawdę znalazłam wtedy milion kalorii, ale oczywiście nie odbijało się to na mojej wadze...
Teraz 4 dni jadłam wszystko, słodycze, pieczywo białe, obiady normalne ze względu na to ze byłam na wyjeździe z chłopakiem

Czuje się już naprawdę złe, wyglądam złe, jest to już nie tylko złe samopoczucie fizyczne ale i psychiczne...
Jak mam wyjsc z tej chorej diety? Jak naprawić metabolizm? Chciałabym jeść zdrowe, zbilansowane posiłki i oczywiście dalej ćwiczyć. Tylko nie wiem jak się za to zabrać bo wiem ze nagle nie mogę zacząć normalnie jeść bo efekt jojo murowany, a chciałabym go uniknąć

Nie byłam
Osoba z nadwaga, wyglądałam
Normalnie może miałam 1-2kg za dużo ale jednak nie chciałabym wrócić do poprzedniej wagi
Pomocy...
Dziękuję z góry za odpowiedzi i proszę, bez krytyki bo doskonale wiem ze była to głupota.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Ankieta i zrzut z takiego jedzenia jak jesz teraz wg instrukcji z tego linku https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html - wtedy będzie można coś merytorycznie pomóc bo na razie to możemy się pobawić w grupę wsparcia, ewentualnie napisać Ci "nie rób tak więcej". No i info jak długo te głodówki trwały, a jeśi robiłaś badania (morfologia, hormony)to wyniki warto byłoby wrzucić do wglądu.

A, i jeśli chcesz naprawiać metabolizm ( o ile sie popsuł), to trzeba się liczyć z przytyciem. Bo żadne reversy, podbijanie o 100 kcal nie ma sensu.


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2017-06-19 17:39:10

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Trzeba jak najszybciej wyjść z tych głodowych ilości kalorii. Przebywanie w takim stanie tylko pogorszy sytuację. Czekamy na ankietę.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 235
Jest to możliwe żeby 500kalorii spożywać?! Masakra jakaś! To co Ty wodę tylko piłaś? xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Są już to znaczne zaburzenia żywieniowe. Ludzie potrafią robić różne rzeczy.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Przez kilka miesięcy jechałaś na takich kaloriach? Do ankiety od razu oczywiście wskazane badania + z marszu powrót na co najmniej zerowy bilans kaloryczny.
Przygotuj się, że powrót do poprzedniej dyspozycji to nie jest kwestia kilku dni, a na wahania wagi, czy nawet jej wzrost będzie trzeba się niestety przygotować


Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-06-20 13:21:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
W Twoim przypadku najbardziej rozsądnym i bezpiecznym pomysłem jest wybrać się do dietetyka klinicznego który zajmie się poszerzoną diagnostyką i wdroży odpowiednią dietoterapie, w tym przypadku również psychodietetyk mógłby okazać się dobrym rozwiązaniem. Nasz organizm to nie zabawka, nie da się go naprawić od tak. Na podstawie strzępku informacji nie da się tu niczego poradzić, nawet w pewny stopniu ukierunkować. Nie ulega wątpliwości, ze doprowadziłaś do prawdziwej degrengolady metabolicznej. Można zaryzykować stwierdzenie, iż doszło do stałych zmian w gosp.hormonalnej. Najtrwalsze są zaburzenia dotyczące osi podwzgórze-przysadka-gonady i podwzgórze-przysadka-nadnercza.

Na forum w Twoim przypadku za wiele nie pomożemy.
Możemy jedynie powymieniać się opinią.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-06-20 20:48:37
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
,oze i jojo się pojawi ale z czasem jak zaczniesz normalnie funkcjionować to ogarnisz to wsyztsko

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Wychodzenie z głębokiego załamania metabolicznego nie dzieje się na pstryk palcami - trzeba się z tym liczyć.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przygotowanie do redukcji

Wiecej